Skocz do zawartości

Mil Mi-4A Mistercraft ex.KP


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, em napisał:

PSiB 1943-2016 piszą iż szachownica była na spodzie kadłuba.Zrób  biały nr ,,1,, :)

 

Ten egzemplarz? O tym jaki egzemplarz wykonam zależy też, czy znajdę w swoich zbiorach odpowiednią kalkomanię z numerem. A co do tego egzemplarza nr 1, to kolejny problem wyniknął, czy tam gdzie są zamknięte drzwi była szachownica :woot:

mi-4-lai-20-94.jpg.4203e691debb9bde552c0b2640858305.jpg 

 

 

 

 

1 godzinę temu, kopernik napisał:

Przez przypadek wygenerował się ciekawy problem. Była szachownica, czy nie. Przejrzałem ( na razie pobieżnie) net i lipa. Nic nie znalazłem. Może któryś z kolegów pomoże ? Do swoich materiałów nie sięgnę, wszystko spakowane i zmagazynowane - przeprowadzka.

Problemem jest to, że wszystkie zdjęcia jakie są w internecie były robione jak śmigłowiec stał, albo leciał i wykonano zdjęcie od boku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, em napisał:

Za drzwiami nie schowala się szachownica,jest na belce.

Polecam mini Replikę 87 masz jedno zdjęcie z szachownica na spodzie platowca. 

 

A mógłbyś wstawić tutaj to zdjęcie z gazety, jeżeli ją posiadasz? Wygląda na to, że aktualnie nie jest nigdzie dostępny ten konkretny numer czasopisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kopernik napisał:

Spece z ZTS swego czasu zaproponowali malowanie bez dolnej szachownicy.

No, tak nie do końca. Na schematach nie ma rysunku powierzchni dolnych.

W ich modelu jest natomiast propozycja uzbrojenia naszych Mi-4, którego to uzbrojenia nasze śmigłowce nie posiadały.

13 godzin temu, kopernik napisał:

Przez przypadek wygenerował się ciekawy problem. Była szachownica, czy nie. Przejrzałem ( na razie pobieżnie) net i lipa.

Żaden problem, a internet, jak wiadomo, nie jest (nie powinien być) podstawowym źródłem wiedzy.

W temacie Mi-4 w naszym lotnictwie polecam takie wydawnictwa:

Mini Replika nr 86 

Mini Replika nr 87

Mini Replika nr 91 (wersja ME)

Aeromax nr S9 Mi-4 fotorejestr (ukazała się na razie cz.1)

 

O ile dobrze pamiętam, w kwestii umieszczania szachownicy na spodzie polskich śmigłowców wyjątkiem były Mi-6, które miały je na skrzydłach, oraz...

Bell-412 i oba Belle-206, które nie miały tych szachownic wcale (!) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zobacz na You Tube trzecią część filmu ,,Przygody psa cywila''pt. ,,W puszczy''. Są tam dwa razy pokazane Mi-4 ,co prawda MO ale  chyba dawniej  nie było dużych różnic w malowaniu.Może uda Ci się wypatrzyć szachownicę na spodzie,jest pokazany startujący, a później lądujący ,,milek'',ja się nie dopatrzyłem.Powodzenia w poszukiwaniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia i informacje. 

 

Odwiedziłem dzisiaj katowicki sklep modelarski Model Hobby i w trakcie przeglądania dostępnej tam literatury wpadł mi w rękę właśnie numer Mini Repliki o Polskich Mi-4  i zobaczyłem właśnie to zdjęcie, które wstawił @emoraz inne zdjęcia Mi-4, więc już rozwiązała się kwestia szachownicy na spodzie kadłuba . 

 

Chciałem zakupić kolejnego mistercrafta, a wyszedłem z trzema Małymi Modelarzami :), ale na szczęście w składziku mam jeden model mistercrafta, który zacznę jak ukończę Mi-4. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Dzięki za zdjęcia i informacje. 

 

Odwiedziłem dzisiaj katowicki sklep modelarski Model Hobby i w trakcie przeglądania dostępnej tam literatury wpadł mi w rękę właśnie numer Mini Repliki o Polskich Mi-4  i zobaczyłem właśnie to zdjęcie, które wstawił @emoraz inne zdjęcia Mi-4, więc już rozwiązała się kwestia szachownicy na spodzie kadłuba . 

 

Chciałem zakupić kolejnego mistercrafta, a wyszedłem z trzema Małymi Modelarzami :), ale na szczęście w składziku mam jeden model mistercrafta, który zacznę jak ukończę Mi-4. 

Mała dygresja, sklep Model Hobby w Katowicach to raj dla modelarzy kartonowych i jest w czym wybierać oj jest... Sklep ten ma także całkiem sporą ofertę modeli Mister Crafta i jak dobrze pamiętam to Mi-4 miał na stanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Mała dygresja, sklep Model Hobby w Katowicach to raj dla modelarzy kartonowych i jest w czym wybierać oj jest... Sklep ten ma także całkiem sporą ofertę modeli Mister Crafta i jak dobrze pamiętam to Mi-4 miał na stanie. 

 

 

Akurat było wszystko oprócz mistercrafta, a jako, że interesuje mnie głównie Wojsko Polskie to tylko Mały Modelarz spełnił moje wymagania. Zostało mi jakieś 100-150 poloników z plastiku do sklejenia i zabieram się za papier i ewentualnie żywice. Teraz nieśmiało stawiam pierwsze kroki w samolotach papierowych, bo tabor kolejowy już sklejam kilka lat z papieru.  Ale dygresja od Mi-4 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spokojnie nadal sklejam tego Mi-4 :szczerbol:.

 

W przypływie weny zamalowałem po blisko miesiącu miejsca, gdzie farba odkleiła się wraz z taśmą. Jutro dalsze poprawki malowania i zabieram się za dopasowywanie oszklenia.

 

 

 

51266891153_18286f0f80_b.jpg

PRZED 

 

 

51266891118_e826a20652_b.jpg

I PO (jak widać jeszcze jedna warstwa niebieskiego plus retusz krawędzi kolorów)

 

 

 

Mam zamiar skończyć tego Mi-4 do końca czerwca, zobaczymy, czy zdążę :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz szpachlować malując połówki przed sklejeniem? Zamierzasz szpachlować....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Spokojnie nadal sklejam tego Mi-4 :szczerbol:.

 

W przypływie weny zamalowałem po blisko miesiącu miejsca, gdzie farba odkleiła się wraz z taśmą. Jutro dalsze poprawki malowania i zabieram się za dopasowywanie oszklenia.

 

 

 

51266891153_18286f0f80_b.jpg

PRZED 

 

 

51266891118_e826a20652_b.jpg

I PO (jak widać jeszcze jedna warstwa niebieskiego plus retusz krawędzi kolorów)

 

 

 

Mam zamiar skończyć tego Mi-4 do końca czerwca, zobaczymy, czy zdążę :) 

 

 

Wybrałeś oryginalny sposób malowania połówek kadłuba przed ich sklejeniem w jedną całość. Jak planujesz je skleić by nie było widać śladów łączenia ? Podejrzewam, że będziesz musiał i tak użyć szpachlówki co spowoduje, że będziesz musiał dokonywać poprawek lakierniczych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

W którym miejscu kadłub nie jest sklejony? Po prostu to tak na zdjęciach wygląda, bo robię je od boku.

Na poprzedniej stronie jest już zdjęcie w całości.20210624_191846.thumb.jpg.cc580e04c2c2ceb9bffdaf91cb4248de.jpg20210624_191910.thumb.jpg.6b4991c26376c523f37bd01eb5de1cfc.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że koledzy tematu zbyt uważnie nie śledzą, a wszystko widać na pierwszej stronie.

 

W dniu 28.05.2021 o 01:29, Kolekcjoner WP napisał:

 

20210528_012356.thumb.jpg.b8d82504ba09af547f639064e38e5f23.jpg

W dniu 29.05.2021 o 01:33, Kolekcjoner WP napisał:

20210529_005740.thumb.jpg.42b823abe45de3dbff67023cc4bb451b.jpg

 

Edytowane przez Rafał B
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień prac i coraz bliżej galerii końcowej.

 

 

51275737459_75a1e52242_b.jpg

Z racji tego, że oszklenie jest wyjątkowo przejrzyste pomalowałem również wnętrze kabiny i wewnętrzne strony drzwi. 

 

 

51275737374_81590d7865_b.jpg

Pierwszą warstwę czarnej farby dostały również śmigła. Muszę iść dokupić czarnej pactry, póki jeszcze jest dostępna, bo mi się właśnie skończyła :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku akryli to co wyjdzie poza, można zdrapać naostrzona zapałka lub wykalaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 minut temu, Mitrandir napisał:

Coś piszczy w trawie na lądowisku? :szampan1:

Dopiero dzisiaj mam trochę wolnego i właśnie zamierzałem usiąść do modelu :rozkaz: . Także jak dobrze pójdzie, to wieczorem wstawię relację z postępów prac, tylko muszę jeszcze skoczyć do sklepu z zabawkami po czarną farbę, bo akurat jak na złość mi się skończyła :) (m.in. przez P-47 Witolda Łanowskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Dopiero dzisiaj mam trochę wolnego i właśnie zamierzałem usiąść do modelu :rozkaz: . Także jak dobrze pójdzie, to wieczorem wstawię relację z postępów prac, tylko muszę jeszcze skoczyć do sklepu z zabawkami po czarną farbę, bo akurat jak na złość mi się skończyła :) (m.in. przez P-47 Witolda Łanowskiego)

A to łobuz 😏

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.