Skocz do zawartości

Panzer 38t Hobby Boss 1/35


Evildead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakładam swój pierwszy warsztat, temat bez napinki, kozaczenia, bardziej dla fanu itp, co wyjdzie to będzie, plan jest taki by wykonać wersje f z tego pudełka ,zamierzam dodać błotniki parta, lufy, km itd, reszta z  pudełka  chyba daje rady, więc na moje umiejętnosci wystarczy ,co do malowania najbardziej przemawia do mnie wersja z bitwy o Krym ,malowanie raczej dość dowolne z tego co czytałem   ,na panzer grey naniesione byle jak żółte błotne camo  ,raczej dosć dowolne wykonanie , ale to  narazie  luźny zamysł1400874405_pzkpf38t.thumb.png.35bbfcfade7496bc12839c5f1a71d9ea.png

38t.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 😉 chodzi mi o to, że nawet jak w polowym warsztacie ktoś nakładał kamo łopatą po pijaku, to potem na to działały warunki atmosferyczne, deszcze, wjeżdżanie w wodę itd. No i to kamo nałożone „losowo” podlega bardzo realistycznemu zużywaniu, które trudno oddać na modelu. Może nawet nie tyle trudno, co wcale nie łatwiej niż na zwykłym kamo z fabryki. Popatrz na wczesne pojazdy DAK - tam tez błoto nakładane było na panzer grey, co wcale nie ułatwia malowania. Ale z chęcią popatrzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mała rada- jak bez napinki i na luzie- daruj sobie błotniki, są delikatnie mówiąc dość "wymagające" więc jak na pierwsze starcie z blaszkami sugeruję odpuszczenie tematu- kłopotliwe jest wykonanie przetłoczeń na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kolejny model pojazdu jedynej słusznej koncepcji. Kibicuję.

Nie jestem znawcą, ale czy z przodu jedno z przetłoczeń nie za daleko sięga?

Rozumiem, że dajesz metalowe błotniki, bo chcesz odwzorować na nich jakieś uszkodzenia?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan_na_Zulawach napisał:

W końcu kolejny model pojazdu jedynej słusznej koncepcji. Kibicuję.

Nie jestem znawcą, ale czy z przodu jedno z przetłoczeń nie za daleko sięga?

Rozumiem, że dajesz metalowe błotniki, bo chcesz odwzorować na nich jakieś uszkodzenia?

 

Pozdrawiam

Marek

Jakieś pewnie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Evildead napisał:

... po delikatnym podgrzaniu zapalniczką, cisnę te  uwypukleniach długopisem do uzyskania w miarę efektu ? Coś takiego ?

 

:super: W oryginale -  przetłoczenia 

 1337688056_meser262@przetoczeniabotnikw.thumb.jpg.d0040a3d07c0cc2ccec978946fe7027b.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zdjęcie tego pojazdu jakie znalazłem to te poniżej, na pierwszym planie jest pojazd  z nr  711, jest to chyba wóz dowodzenia , ma zaślepione miejsce k-mu, zanim widać pojazd z numerem 714 do którego hobby boss daje kalki, są to czołgi z 204 pułku pancernego należący do 22 Dywizji pancernej, jak się okazuje pojazd ten wymaga skrzynki na lewym błotniku co sugeruje instrukcja, pudełko go nie zawiera, więc w międzyczasie dokupiłem  drugą część blaszek która go zawiera, coś tam porobiłem , na początek poszła właśnie ta skrzynia

 

 

71076ad77798d36d5e41f0da268e9f8d.jpg

3.jpg

IMG_20210513_2046113091.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Evildead napisał:

... nr  711, jest to chyba wóz dowodzenia , ... .

:super: - Pojazd No.711 nie jest w wersji D-czej. Nie ma ramy antenowej na masce silnika, ani żadnej dodatkowej anteny.

Zaślepiony MG nie jest niczym niezwykłym w tych pojazdach.1549505876_meser262@No_711.thumb.jpeg.97269e0c16aebaef93969bf1171d2523.jpeg

Większość pojazdów Pz.Kpfw.38(t) "nosiło różnego rodzaju skrzynki. W siódmej kompanii 22PD akurat takie. W innych jednostkach były to inne gabaryty.

Aber robi kilka z nich - Aber 35A109 - https://www.mojehobby.pl/products/Zasobniki-do-niemieckiego-czolgu-Pz.-Kpfw.-38-t.html

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
18 minut temu, meser262 napisał:

:super: - Pojazd No.711 nie jest w wersji D-czej. Nie ma ramy antenowej na masce silnika, ani żadnej dodatkowej anteny.

Zaślepiony MG nie jest niczym niezwykłym w tych pojazdach.1549505876_meser262@No_711.thumb.jpeg.97269e0c16aebaef93969bf1171d2523.jpeg

Większość pojazdów Pz.Kpfw.38(t) "nosiło różnego rodzaju skrzynki. W siódmej kompanii 22PD akurat takie. W innych jednostkach były to inne gabaryty.

Aber robi kilka z nich - Aber 35A109 - https://www.mojehobby.pl/products/Zasobniki-do-niemieckiego-czolgu-Pz.-Kpfw.-38-t.html

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Wielkie dzięki Krzysztofie za wyjaśnienie, czyli jak rozumiem mogę wybrać i wersje 711 bo mam też do niej kalki, bo widzę jest skrzynia odpowiednia, super, Pozdrawiam !

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak patrzę na te zdjęcie 711 co zamierzam wykonać i z tego co mi się wydaję to wygląda na taka hybrydę, liczba nitów na przodzie wieży pokazuje że to wersja F, z kolej na zdjęciach lampa notka zabrana z błotnika na przednia płytę , z tego co się orientuję to był standard wersji G, Hobby boss pokazuje notka na błotniku nawet w tym malowaniu ,  będę sugerował się zdjęciem, Jak to było Krzysztof @meser262, to taka normalna modyfikacja polowa  ?

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.