Skocz do zawartości

Farby ,topfarby ulubione


KeriM86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trochę popytam (mała skala ,pędzel):

1 Ostatnio wpadły mi w ręce farny Miga z kulką świetna sprawa. Gdzieś przeczytałem że ktoś kupił lipne kulki i farbkę zepsuły. Polećcie  jakieś sprawdzone kule.

2 Pojawiły się jeszcze AK 3generacji kupiłem z ciekawości 11044 yellow i mi spasowała co o nich sądzicie?

3 Myślicie ,że MIG ,AK wyprą VALLEJO ? nie wiem jak HATAKA bo jeszcze żadnej nie miałem.

4 Jakich farb używacie najczęściej? Macie jakieś sprawdzone kolory ? np. biały ,czarny ,skóra ciała ,drewno ,wiem że trzeba kilka różnych ale jako bazę czego używacie najczęściej?

pozdro

Wrzucam coś dla oka nie dama z łasiczką a dama z shermanem ;D

1dc24c6f544fa42056b868acf37c8c80.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Może gość nie kupił lipnych kulek, tylko jego wiedza była lipna. Kulki ze stali "czarnej",  one sa chyba czyms powlekane, lub ocynkowane,  zardzewieją, a ze stali nierdzewnej nie. I to jest ta "lipna" ale bardzo ważna różnica.

 

Nie masz pewności jakie kulki masz na warsztacie, bo na oko wyglądają bardzo podobnie. Jest prosty sposób by odróżnić zwykła kulkę od tej ze stali nierdzewnej. Należy przyłożyć magnes. Kulki ze zwykłej stali magnes przyciągnie, a ze stali nierdzewnej magnes nie przyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jawkers napisał:

Może gość nie kupił lipnych kulek, tylko jego wiedza była lipna. Kulki ze stali "czarnej",  one sa chyba czyms powlekane, lub ocynkowane,  zardzewieją, a ze stali nierdzewnej nie. I to jest ta "lipna" ale bardzo ważna różnica.

 

Nie masz pewnosci jakie kulki masz na warsztacie, bo na oko wygladają bardzo podobnie. Jest prosty sposob by odroznic zwykla kulkę od tej ze stali nierdzewnej. Należy przyłożyć magnez. Kulki ze zwykłej stali magnez przyciągnie, a ze stali nierdzewnej magnez nie przyciągnie.

Magnez nie przyciągnie ci żadnej kulki. Co innego MAGNES.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność ulubionych farb:

1. Gunze zarówno wodne jak i celulozowe

2. Tamiya

3. Hataka  CS

4. AmmoMig Real Color

5. Vallejo

6. Lifecolor

7. AK Interactive i AmmoMig, Pactra -akryle

8.  Hataka-akryle

9. Humbrol, Revell, ModelMaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejnosc to:

1Humbrol,Revell Email

2 Italeri Akryl

3 Tamiya Akryl

4  Valleyo Air

5 Revell Akryl

6 Hataka blue

7 Tamiya email

8 Humbrol akryl

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, myszaty napisał:

Śmiejcie sie,

Nikt się nie śmieje.Ja swojego pierwszego PZL-37 Łoś w 1984 roku malowałem farbą nitro w kolorze "ciemny orzech".Aż mu ogon częściowo rozpuściło.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Xmen napisał:

Nikt się nie śmieje.Ja swojego pierwszego PZL-37 Łoś w 1984 roku malowałem farbą nitro w kolorze "ciemny orzech".Aż mu ogon częściowo rozpuściło.

Oj, żebyś Ty widział jak się u mnie płaty wygięły w pierwszym Jaku od białej nitro... :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jmx62 napisał:

No nie wiem sam ale wszyscy zachwycają się akrylami Tamiya, Vallejo, MrHobby, Hataka czy AK a tu gościu wyskakuje z Humbrolami😎

A co to za różnica czym kto maluje?Liczy się efekt końcowy.Jednemu pasują takie farby a drugiemu inne.Też mam spory zapas Humbroli i gdyby czas schnięcia był krótszy pewnie bym dalej ich używał.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z farbami w modelarstwie jest tak jak w powiedzeniu "Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki"

Są jeszcze farby, o których nikt nie wspomniał. Krajowy producent, dobra cena i fajne kolory- Bilmodel:

obrazek

Dark Earth BS381C/450 - BILMODEL

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 23:20, KeriM86 napisał:

Polećcie  jakieś sprawdzone kule.

 

https://allegro.pl/oferta/kulki-ze-stali-nierdzewnej-do-mieszania-farb-50szt-10184717613

 

Mieszają wszystko:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mam doświadczenie wyłącznie z jednym rodzajem farb i je z całą pewnością poleciłbym każdemu bez wahania. To farby Model Mastera - linia emalii.  Wybrałem je dlatego, że dedykowane były przez Italeri i podobnie jak na modelach tej firmy to i na dedykowanych przez nich farbach nie zawiodłem się nigdy.  Na marginesie dodam, ze do niedawna także sklejałem wyłącznie Italeri, ale skusiłem się ostatnio na Tamiya i widzę tą przepaść jaka dzieli Italeri i Tamiya na korzyść oczywiście Italeri.  Wracając jednak do farb to polecane przeze mnie farby dobrze kryją, wręcz nie ma możliwości zrobić nimi zacieków, szybko się mieszają i schną, nie wymagają podkładu, po zakupie nowych wręcz gotowe do użytku po rozmieszaniu ich.  Ponadto nie wiem jak to jest w przypadku innych farb, ale moje mają już ze 20 lat i nie ma różnicy pomiędzy tym jakie były po zakupie, a jakie są teraz, nic się nie zepsuło, nawet nie odparował z nich rozcieńczalnik.  Może wszystkie farby modelarskie są tak nie zniszczalne, a mnie to dziwi.

 

No i jeszcze wypowiem się co do kulek, bo mocno mnie zaskoczył ten pomysł, ja nie wpadłem na niego choć wiem że w spreyach stosuje się właśnie kulki. Do tej pory mieszałem zawsze i Was zapewne rozbawię, rozgiętymi spinaczami biurowymi. Myślę, że kulka nie zdałaby egzaminu w przypadku farby dłużej leżakującej.  Nie ruszyłaby gluta zalegającego na dnie farby, a kilkukrotne grzebnięcie spinaczem rozbija każdego gluta.  Oczywiście do mieszania każdego koloru używam innego spinacza i ich nie myję odkładam na kartkę i ponownie z kartki pobieram nawet jak wyschną. 

spinacz.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dobromir1939 napisał:

Mam doświadczenie wyłącznie z jednym rodzajem farb i je z całą pewnością poleciłbym każdemu bez wahania. To farby Model Mastera - linia emalii.  Wybrałem je dlatego, że dedykowane były przez Italeri i podobnie jak na modelach tej firmy to i na dedykowanych przez nich farbach nie zawiodłem się nigdy.  Na marginesie dodam, ze do niedawna także sklejałem wyłącznie Italeri, ale skusiłem się ostatnio na Tamiya i widzę tą przepaść jaka dzieli Italeri i Tamiya na korzyść oczywiście Italeri.  Wracając jednak do farb to polecane przeze mnie farby dobrze kryją, wręcz nie ma możliwości zrobić nimi zacieków, szybko się mieszają i schną, nie wymagają podkładu, po zakupie nowych wręcz gotowe do użytku po rozmieszaniu ich.  Ponadto nie wiem jak to jest w przypadku innych farb, ale moje mają już ze 20 lat i nie ma różnicy pomiędzy tym jakie były po zakupie, a jakie są teraz, nic się nie zepsuło, nawet nie odparował z nich rozcieńczalnik.  Może wszystkie farby modelarskie są tak nie zniszczalne, a mnie to dziwi.

 

No i jeszcze wypowiem się co do kulek, bo mocno mnie zaskoczył ten pomysł, ja nie wpadłem na niego choć wiem że w spreyach stosuje się właśnie kulki. Do tej pory mieszałem zawsze i Was zapewne rozbawię, rozgiętymi spinaczami biurowymi. Myślę, że kulka nie zdałaby egzaminu w przypadku farby dłużej leżakującej.  Nie ruszyłaby gluta zalegającego na dnie farby, a kilkukrotne grzebnięcie spinaczem rozbija każdego gluta.  Oczywiście do mieszania każdego koloru używam innego spinacza i ich nie myję odkładam na kartkę i ponownie z kartki pobieram nawet jak wyschną. 

spinacz.PNG

Niestety kolegę zmartwię.Farb Model Master już nie będzie.Producent zakończył produkcję farb MM jak i Pactry.Ze względu na spadek sprzedaży jak podali w oficjalnym komunikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się odezwałem w tym temacie, bo Twoja informacja jest w tej chwili dla mnie bezcenna. Trzeba szybko zrobić zapasy.  Czy ktoś z doświadczonych mógłby się wypowiedzieć co będę potrzebował w przyszłości do malowania pojazdów militarnych i mundurów. Chcę zakupić na zapas, a posiadam już te kolory (a może to komplet) z góry dzięki:

1516 E - skin tone

1723 E - gunship gray

1749 E - black flat x3

1747 E - black gloss x2

1404 - metalizer

1721 - medium grey

1768 E - white flat

1745 - white insignia

1785 E - rust

1706 E - sand flat x2

1567 E - tan flat

1713 E - green medium

1736 E - leather flat

1764 E - green euro dark flat

1712 E- green field flat

1702 E - field drab flat

1735 E - wood flat

1546 E - silver

1790 - silver chrome

1503 E - red gloss

2719 E - red italian gloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.