Skocz do zawartości

Bell UH-1H Iroquois, Hasegawa, 1:72


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejrzenia zdjęć modelu Bell UH-1H "Huey" firmy Hasegawa w skali 1:72. Malowanie w wersji Japońskich Sił Samoobrony stacjonujący w Misawa Air Force Base. Jest to model z wyprasek z roku 1971 dlatego wymagał dużo obróbki. W modelu podoba mi się kamuflaż z trzech kolorów. Zrobiłem go standardowo z zachowaniem pewnej kolejności czyli sklejanie, podkład, malowanie, lakier, kalki i inne rzeczy. Myślę że wyszedł nie tak źle jak na model z wyprasek z 1971. Mam nadzieję że się podoba. Zapraszam też do warsztatu. Pozdrawiam!

 

Bell UH-1 - 01.JPG

Bell UH-1 - 02.JPG

Bell UH-1 - 03.JPG

Bell UH-1 - 04.JPG

Bell UH-1 - 05.JPG

Bell UH-1 - 06.JPG

Bell UH-1 - 07.JPG

Bell UH-1 - 08.JPG

Bell UH-1 - 09.JPG

Bell UH-1 - 10.JPG

Bell UH-1 - 11.JPG

Bell UH-1 - 12.JPG

Bell UH-1 - 13.JPG

Bell UH-1 - 14.JPG

Bell UH-1 - 15.JPG

Bell UH-1 - 16.JPG

Bell UH-1 - 17.JPG

Bell UH-1 - 18.JPG

Bell UH-1 - 19.JPG

Bell UH-1 - 20.JPG

Bell UH-1 - 21.JPG

Bell UH-1 - 22.JPG

Bell UH-1 - 23.JPG

Bell UH-1 - 24.JPG

Bell UH-1 - 25.JPG

Bell UH-1 - 26.JPG

Bell UH-1 - 27.JPG

Bell UH-1 - 28.JPG

Bell UH-1 - 29.JPG

Bell UH-1 - 30.JPG

Bell UH-1 - 31.JPG

Bell UH-1 - 32.JPG

Bell z innymi modelami.JPG

Bell przy Łosiu.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

To ja pierwszy.

Lubię Huey'ie. Te śmiglowca maja w sobie to coś. Kiedyś widzialem jednego w locie, ale w wersjii cywilnej. Halas był  ogromny.

Wracajac do modelu najbardziej nie podobaja mi sie szybki przednie i te od spodu. Mam wrażenie, że one tam słabo wpasowane są.

Szacunek za malowanie pozostałych łat kamuflażu z pędzla. Model wygląda jak by cały był tryśnięty aerografem.

Reszta jest ok.

Ogólnie model bardzo ciekawy.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłeś z modelu tyle ile się dało. Oszklenie jest jakie jest i w tej materii trudno jest wiele poprawić, zwłaszcza w skali 1/72. Niestety psuje efekt niezłego modelu. 

Mamy potwierdzenie, że ten zestaw Hasegawy nie zasługuje na szerszą uwagę.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Ja mam ten model cały czas w pudełku. Rozpakowałem, obejrzałem wypraski i zakopałem w szafie. Trzeba w niego włożyć faktycznie sporo pracy - Tobie się chciało :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.