Skocz do zawartości

PZL-46 Sum - Miniplast 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy polski model w skali 1:48, powstał jeszcze przed Lublinem i RWD-8 Spójni. Model wykonano w technologii vacu, był on dość dobrze zdetalowany i miał naprawdę sporo części. Miałem okazję go budować i pamiętam że wszystko pasowało dość dobrze ale nie porwałem się na wykonanie wysuniętej kołyski. Malowałem go Humbrolami aerografem. Tutaj drugi egzemplarz który miał być zbudowany nieco ambitniej:

 

IMG_20210921_125048.thumb.jpg.08b8540f24f8f255696ace1f19310886.jpg

 

IMG_20210921_125111.thumb.jpg.084a5f582bf5af032b0e97b8ffdeb04f.jpg

 

IMG_20210921_125122.thumb.jpg.8bfe0bd04201bde52c471147e21b045f.jpg

 

IMG_20210921_125135.thumb.jpg.062b3a2618785ed4b85d668b1c0ecca9.jpg

 

IMG_20210921_125201.thumb.jpg.3e3785abd64f2b69ffafb0217bcd905f.jpg

 

IMG_20210921_125215.thumb.jpg.c9ac65e054b2b66c3a399b388ae1903e.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie więcej niż 10 lat jak dostałem i rozgrzebałem ten model - bardzo mnie zasmucił, bo widać było, że to coś fajnego, ale po zepsuciu kilku pierwszych części straciłem nadzieje na zrobienie tego... Wiele lat jeszcze trzymałem pozostałe części - żal było wywalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jmx62 napisał:

No toć to klasyka. Chyba każdy go miał!

A kto go zbudował?

Chyba mało kto!

Nie kazdy miał bo ja nie mam zadnego polskiego samolotu , bo mi sie nie podobają.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DamianosPL napisał:

Nie kazdy miał bo ja nie mam zadnego polskiego samolotu , bo mi sie nie podobają.

To po co odwiedzasz wątek i się odzywasz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzes napisał:
20 godzin temu, jmx62 napisał:

A kto go zbudował?

Zgłaszam się!

 

Zgłaszam się i ja. Pamiętam, że to był wspaniały model, świetnie się składał i też zrobiłem go bez kołyski. Malowany był artystycznymi olejnymi, pędzlem.

Zdjęć nie mam żadnych, w tamtych mrocznych czasach nie było smartfonów, a mój Ami-66 nie nadawał się do niczego, nawet jeżeli udało się zdobyć film do niego.

Ładne oszklenie, prawie nie zżółkło. 

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jmx62 napisał:

Masz jakieś zdjecia?

Jak tak to wrzuć, bedziemy podziwiać.

och, niestety nie. 

Zapodziały się wszystkie moje wczesne modele.

 

O moim modelu Suma już gdzieś pisałem - robiłem go w wieku "podstawówkowym".

Wówczas nie zwracałem uwagi na skalę i byłem zdziwiony, że ten samolot jest taki duży w porównaniu z innymi.

Pomalowany  - góra zieleń ławkowa, dół błękit.

 

1 godzinę temu, Hubert Kendziorek napisał:

Zdjęć nie mam żadnych, w tamtych mrocznych czasach nie było smartfonów

Ależ Hubercie, były przecież aparaty fotograficzne!

A czy czasy bez smartfonów były mroczne? Pozwolę sobie zostać przy swoim - odmiennym zdaniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Grzes napisał:

Ależ Hubercie, były przecież aparaty fotograficzne!

A czy czasy bez smartfonów były mroczne? Pozwolę sobie zostać przy swoim - odmiennym zdaniu :mrgreen:

 

Aparaty były. Tak. Miałem Ami-66, ale to trochę, jakbym nie miał żadnego. Zrobiłem bodaj jedną rolkę zdjęć, czarnobiałych oczywiście, ogroooomne rozczarowanie... chyba że jako sztuka abstrakcyjna... jakieś plamy, rozmyte. Poddałem się. Ciekawe, czy gdzieś jest jeszcze w starym domu.

 

Co do "Mroczności" czasów, cóż - raczej miałem na myśli biedę ogólną, zgadzam się, że wszystkie te komputery i smartfony pomagają rozwiązać wiele problemów, których wcześniej nie mieliśmy :D.  

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.