Skocz do zawartości

Special hobby 1/72 Mirage F.1AZ/CZ SAAF


marciak90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem budować ten oto model. Zestaw wydaje się mały, ale jednak jest dużo elementów. Na początku dodaj zdjęcia jakie jestem w stanie, nie mam na tą chwilę lepszego aparatu, kokpit wygląda wg. mnie dość nie rzeczywiście, ale nie wiem jak obrudzić i pomalować do końca.. rady i wskazówski mile widziane. Malowanie i kamuflaż jak na zdjęciu instrukcji i realnych fotkach.

 

09501eb0dce4d46e447bf7387d750d3b-img00006.jpg

6975846626_f8ba58c7b2_b.jpg

Edytowane przez marciak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

W kokpicie docelowo powinien pewnie być kolor matowy? Zamiast czarnego może lepiej by ciemny szary zadziałał, ale skoro masz tak jak teraz, to spróbuj delikatny suchy pędzel ciemną szarą pojechać, to powinno pomóc.

 

Życzę powodzenia w pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że używasz szpachli to dobrze. Zwróć jednak uwagę jak ją nakładasz. Najwięcej nałożyłeś jej w miejscach gdzie jej nie powinno być, natomiast w miejscu szczeliny dałeś jej tak mało, że po przeschnięciu weszła w szczelinę nie zapełniając jej. Jak widzę masz taśmę maskującą, użyj jej jak masz kłopoty z prawidłowym i równomiernym aplikowaniem szpachli. Przyklej taśmę z obu stron wzdłuż szpary, tak w odległości około 1 mm od szpary i w powstałą przestrzeń nałóż szpachlę. Po nałożeniu, kiedy szpachla jest jeszcze miękka, usuń taśmę. W przypadku Twojego modelu musisz zaszpachlować łączenia połówek na całej długości na górze i na dole kadłuba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mógłbym jeszcze coś zasugerować- ze swojego niewielkiego doświadczenia wiem, że warto uważnie pracować, z elementem  i wypraską  już przy samym odcinaniu. SH ma takie sobie łączenia- dosyć grube. Ważne jest, o ile dostałeś już wyłamany, ocenić czy element jest uszkodzony. Jak się kupuje  z drugiej ręki a widać pooddzielane elementy prosić  fotki. Generalnie dobre cążki i skalpel , olfa i w moim przypadku zbliżenie na oczach-ratuje. Na foto  widać,że  z jedną połówką kadłuba poszło coś nie tak przy odcinaniu. Kadłub to jeszcze nie tragedia. Najbardziej trzeba uważać oddzielając elementy gdzie łączenie  z ramką jest na obłej powierzchni. UWAGA Z WLOTAMI . Niezbyt wiem co ta za szpachla? Te najpopularniejsze są zmywalne. Akryl wodą. Tamiya lub gunze mlt.

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 00:34, marciak90 napisał:

Na początku dodaj zdjęcia jakie jestem w stanie, nie mam na tą chwilę lepszego aparatu, kokpit wygląda wg. mnie dość nie rzeczywiście

Co autor miał na myśli? :hmmm:

 

W dniu 15.10.2021 o 00:34, marciak90 napisał:

Malowanie i kamuflaż jak na zdjęciu instrukcji i realnych fotkach.

 

09501eb0dce4d46e447bf7387d750d3b-img00006.jpg

 

Rozumiem, że to jest ta fotka z realu?

Niesamowite chmury :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Usul napisał:

Jestem niemalże pewny, że to render..

Imgur | Cute memes, Jokes, The joke you

 

6 godzin temu, Grzes napisał:

Co autor miał na myśli? :hmmm:

 

Rozumiem, że to jest ta fotka z realu?

Niesamowite chmury :mrgreen:

Mi się też bardzo podoba zastosowanie na Mirage'u R-73. Ale jak teraz coś doczytałem to RPA miało takiego jednego testowego, jeszcze z silnikiem RD-33 z MiGa-29.

 

Swoją drogą może się tak składać, że u mnie na półce stoją już cztery F1 - ostatni właśnie AZ, w tym samym kamuflażu, chociaż akurat z niebiesko-żółto-zielonymi rondelkami.

To dość fajny model, ale no łączenie połówek kadłuba wymaga jednak nieco szpachlowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matys napisał:

Imgur | Cute memes, Jokes, The joke you

 

 

Bije się w pierś, przerzucałem forum na szybciocha i było dokładnie jak opisałeś na grafie powyżej 😉

 

Na usprawiedliwienie dodam, że warsztat oglądam i kibicuję !

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marciak90 napisał:

to jest tamiya putty

Ja bym zmył  rozpuszczalnikiem  typu MLT i wymył z linii podziału patyczkiem do  uszu , mikroapikatorem i zrobił to co radził rymulus . Zabezpieczając także te otwory , np. taśmą . Osobiście  wolę szpachlówkę  tamiya  rozpuszczoną mlt do takiej półpłynnej , gładkiej zawiesiny. ( choć de facto  wolę mr.surfacer 500.)Nakładam wtedy jak gęstą farbę pędzelkiem.  Dziurę po ramce wkropliłbym bardzo małą kroplę   kleju CA . Ale  bardzo małą na cienkim druciku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlifuj szpachle do końca, połóż podkład i sprawdź czy miejsca szpachlowania są równe. Jeśli będą jakieś nierówności, naddatki lub zapadnięcia szpachli to popraw te miejsca dodając lub szlifując szpachle aż do osiągnięcia równej powierzchni. Po każdej takiej operacji nanieś podkład i sprawdź czy jest już dobrze. Jeśli nie to proces zacznij od nowa aż do skutku. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ło chłopie, czeka Cię sporo nauki. 

Zasugerowałbym zostawienie modelu na kilka dni i rzucenie okiem na YT

 

Zacznij od tego, a później kolejne filmy z tego p4ofilu

 

 

Odpusc na początek preshadingi, weatheringi, skup się na czystym, sklejeniu, i namalowaniu kamuflarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.