Skocz do zawartości

HIT KIT - inboxy


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Grzes napisał:

A powiedzcie mi, czy dobrze rozumiem, -  Hit Kit specjalizował się w przedwojennych samolotach używanych w naszym lotnictwie? 

Generalnie tak, ale np. oprócz nieprezentowanego tutaj Spada 61 był też Spad 81, obce wersje Potezów,  Schrecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Akurat ten okres z naszego lotnictwa nieco mniej mnie interesuje, to i modeli tej firmy za bardzo nie znam.

Ale, trzeba przyznać, kolekcję stworzyli bardzo ciekawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja na britmodelerze  doskonały sposób pokazuje , braki jakie mają te modele . To już nie jest pełnowartościowy wyrób.   Fatalny poziom wykończenia powierzchni . Tu problemem będzie też zachowanie  symetrii . Pójdzie na to masa super glue , kilo szpachli  i tak będzie ulep w którym kizianie go pactrą  pędzelkami to najlepsze co go może spotkać, bo malowanie aero tylko podkreśli braki w tych zestawach.  Te formy już się dawno zużyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, merlin_70 napisał:

To już nie jest pełnowartościowy wyrób.  

No cóż, to wyrób z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku (nawet z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, o ile pamięć mnie nie myli...).
Czyli modele mają pewnie ze ćwierć wieku bo firma daaawno nie istnieje...
 

 

22 godziny temu, merlin_70 napisał:

Fatalny poziom wykończenia powierzchni . Tu problemem będzie też zachowanie  symetrii . Pójdzie na to masa super glue , kilo szpachli  ...

To standard (kiepskich jakościowo) shortrunów z końca ubiegłego wieku - za to tematy (jak na ówczesne czasy) - perełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gajowy z wąsami napisał:

...

To standard (kiepskich jakościowo) shortrunów z końca ubiegłego wieku - za to tematy (jak na ówczesne czasy) - perełka

Tematy do dzisiaj perełki, większości, nawet w takiej jakości, nikt nie robi ...

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 21:07, BRAVO112 napisał:

z Hellerem to nie wiadomo co wlasciwie jest. Ktos ich wykupil?

W Wuppertalu maja dosc duzo nowowydanych modeli Hellera, bo dystybutor niem jest niedaleko

No jak nie wiadomo, jak wiadomo - Hellera wykupiła (choć w sumie nie wiadomo, po co...) niemiecka firma dystrybucyjna Glow2B.

  

W dniu 24.10.2021 o 09:23, KayFranz napisał:

Akurat na Bre.XIX kwity i to szczegółowe są, a i wersji było sporo, więc to "rozwojowy model". Bardziej obstawiałbym, ze problem jest z pieniądzamy.
Możesz dostarczyć producentowi plany szczegółowe i dokumentacje malowań, a i tak zasłoni się economical reasons. Woli tłuc hitlerowskie fruwadła niż latawce ze Złotej Ery.

Trudno oczekiwać, żeby przedsiębiorstwo nie kierowało się rachunkiem ekonomicznym, w przeciwnym przypadku długo nie pociągnie.
Co do Bre.XIX, co konkretnie jest poza polskimi instrukcjami, rysunkami Bączkowskiego z PM, Polish Wings 18 i TBiU (które to i tak jest chyba bardziej wartościowe z modelarskiego punktu widzenia niż cegłówka o Breguetach Lela Pressu...)?
 

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, caughtinthemiddle napisał:

No jak nie wiadomo, jak wiadomo - Hellera wykupiła (choć w sumie nie wiadomo, po co...) niemiecka firma dystrybucyjna Glow2B.

  

Trudno oczekiwać, żeby przedsiębiorstwo nie kierowało się rachunkiem ekonomicznym, w przeciwnym przypadku długo nie pociągnie.
Co do Bre.XIX, co konkretnie jest poza polskimi instrukcjami, rysunkami Bączkowskiego z PM, Polish Wings 18 i TBiU (które to i tak jest chyba bardziej wartościowe z modelarskiego punktu widzenia niż cegłówka o Breguetach Lela Pressu...)?
 

Jeśli chodzi o Bre. XIX to chyba nie dokumentacja jest problemem, modele z żywicy są, zarówno w 72, jak i 48, autorzy kartonówek też sobie jakoś poradzili. Wtryskowy Hit Kit, gdyby był wyprodukowany w innej technologii (np. takiej, jaką wykorzystują Czesi) sprzedawałby się do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kopernik napisał:

SPAD 61 c1 .

Dodam, że jak prawie wszystkie produkcje Hit Kit nie ma wtryskowej konkurencji ...

WP_20211020_19_25_48_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_29_44_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_30_07_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_31_04_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_32_13_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_34_39_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_35_08_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_35_20_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_36_15_Pro_Fotor.jpg

WP_20211020_19_36_27_Pro_Fotor.jpg

Mam ten model na warsztacie (od jakichś 20 lat z kawałkiem) i co ciekawe w moim egzemplarzu blaszka jest inna, a przynajmniej element chłodnicy. Jak uda mi się go odnaleźć to pokażę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, myszaty napisał:

To może swiadczyć o tym, że jest potrzeba wydawania poloników choćby w małych seriach.

Zaraz pojawi się kilka stron wpisów udowadniających, że nie warto... nie ma na to chętnych... kto to kupi... to tematy niszowe...

Przerabialiśmy to na forum wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzes napisał:

Przepraszam kolegę Grzesia za zacytowanie postu. Moje działanie nie miało na celu sugerowanie czegokolwiek. Błędnie użyłem Twojego wpisu.

Zwracam uwagę, że Hit Kit nie produkował NASZYCH maszyn, a jedynie używane w naszym lotnictwie. Produkcja Hit Kit to samoloty używane na świecie i wcale nie niszowe, niestety konstrukcje te jakoś nie mają szczęścia do wtryskowych miniaturek .

Edytowane przez kopernik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kopernik napisał:

W 2019r  za tyle można go było kupić :

Bez nazwy.jpg

To, że ktoś za tyle wystawił nie świadczy o wartości. Nie wiadomo, czy ktoś kupił. Swoją drogą jak swojego kupowałem w 97., czy w 98. to kosztował koło 50 zł - nominalnie 3 razy mniej, ale realnie już niekoniecznie, a jak na moje ówczesne możliwości to na pewno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.