Skocz do zawartości

[W] Vought F4U-1D Corsair // VMF- 112 - Hasegawa -1:72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Moses napisał:

Tamiya XF-50 i nie, nie jest czarny  😉

Jeśli chodzi o GSB to najlepszy/najwierniejszy realiom jest ponoć MR. Paint MRP-014 Glossy Sea Blue ANA 623 ANA606 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko mowic o wiernosci kolorów gdy najpierw dajemy rozne preshadingi, pozniej postshadingi i jeszcze maziamy olejami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, można mówić bez problemu. Na koniec efekt jest jaki jest i widać go doskonale, o ile ma się możliwość spojrzeć na model. To co napisałeś, co najwyżej, może służyć za wyjaśnienie dlaczego nie wychodzi. Nie od dziś powtarzam, że malowanie laserunkowe oparte na podmalówkach jest zdecydowanie trudne, gdy chodzi o kontrolę tonalnej prezentacji koloru. Losowo dobierane barwy różnych 'preshadingów' i innych 'basingów' muszą deformować odcień i niemal zawsze jest to poza kontrolą autora. Chyba, że nie uda się zapanować nad techniką i podmalówki znikną zamalowane :).

Z działaniami 'post' jest łatwiej, choć oczywiście i tu można bez trudu zepsuć. A już z gwarantowanym brakiem sukcesu, gdy te działania będą losowe. Naprawienie laserunkami 'post' szkód powstałych w  wyniku nietrafionych podmalówek graniczy ze światem nadprzyrodzonym.

To uwaga do wypowiedzi, nie do modelu.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie oryginału, i dodatkowo innej maszyny z tego samego dywizjonu, oraz czasu, porobilem trochę obdrapań. Drapane wykałaczką, oraz przecierane pędzlem

IMG_20220106_135454.thumb.jpg.27bee081def62d5e1493394360f04059.jpg

IMG_20220106_135533.thumb.jpg.821b33b3edf2ccc46681d9a035cd71b2.jpg

IMG_20220106_135820.thumb.jpg.11f03ac8052de27dd01aa35e5a715fc3.jpg

IMG_20220106_135648_1.thumb.jpg.e23dcfaccaff5bfa00f5eb02ce427e46.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie od Starfighter Decals ładnie siadły przy pomocy Tamiya Strong Setter. Obawiałem się trochę tego bo wydawały się grube, a tu taka miła niespodzianka

IMG_20220110_213324.thumb.jpg.91d4ea4f0904945b068ce57f8be712d4.jpg

IMG_20220110_213351.thumb.jpg.050173bba55285b8844c9d763b15cccb.jpg

Edytowane przez Moses
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich wygód na lotniskowcu raczej nie mieli :D, ale może przy następnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? To jest najpiękniejsza maszyna 2ws. Samolot który wygląda jak rasowy racer, każdy wariant jest przepiękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moses napisał:

Samolot który wygląda jak rasowy racer, każdy wariant jest przepiękny.

A moja żona kupiła mi corsaira z tamki bo ma takie "popsute" skrzydła :D.

Nie wiem dlaczego, ale mi kojarzy się z pterodaktylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Moses napisał:

Jak to co? To jest najpiękniejsza maszyna 2ws. Samolot który wygląda jak rasowy racer, każdy wariant jest przepiękny.

Chciałeś powiedzieć najpiękniejsza maszyna po FW-190 😛

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Moses napisał:

Kalkomanie od Starfighter Decals ładnie siadły przy pomocy Tamiya Strong Setter. Obawiałem się trochę tego bo wydawały się grube, a tu taka miła niespodzianka

 

Zgasisz je trochę czy zostawisz tą śnieżną biel ? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacnie. Kolorek trafia w mój gust. Nie stosuję hiszpańskiej chemii do fiukawki, ale podpytałbym o przepis - miks ci to jest, czy gotowy produkt?

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zaruk napisał:

Bardzo zacnie. Kolorek trafia w mój gust. Nie stosuję hiszpańskiej chemii do fiukawki, ale podpytałbym o przepis - miks ci to jest, czy gotowy produkt?

Dzięki za to pytanie Kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor właśnie nie teges, wyszedł bardziej endzin grej niż sea Blue. Nie mniej fajnie można go połączyć z GSB aby zrobić wypłowienia. 

F4U+Early+GSB.jpg

Mocno naciągana linia obrony 😉

 

Co do hiszpańskiej chemii. Model zalałem panellinerem A.Mig 1603 Dark sea Blue, po czym zapomniałem na 24h. Później pędzelkiem z White Spirytem, zaczynając od środka ku krawędzi paneli zmywalem siuwaksa. No i wyszło mi coś takiego

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Moses napisał:

Kolor właśnie nie teges, wyszedł bardziej endzin grej niż sea Blue.

 

Grey to na zdjęciu jest (no chyba, że po Tacie odziedziczyłem daltonizm), a u Ciebie bardziej blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Engine Grey jednak za niebieski. Modelarze miewają tendencję do zaniebieszczania tego koloru, ale to raczej droga do silników w kukuruźnikach :).

 

Odcień SB bardzo ciężko jest ocenić po zdjęciach. Pozostaje uwierzyć autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia prosta, varnisz i końcówka washowania, bombka i galeria

 

IMG_20220121_234530.thumb.jpg.0a4a3c2a4b8a7379edf91e6cdffd022f.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.