Skocz do zawartości

[W] Vought F4U-1D Corsair // VMF- 112 - Hasegawa -1:72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Co poradzisz, jak powiedział ze nie ma roboty to nie ma.  A teraz wracaj niewolniku  do głaskania :D

 

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwóch gówniarzy (z lipca), to były jedne z niewielu chwil gdy nie łobuzowaly :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sreberko prawdę Ci powie, a mówi że jeszcze nie czas na malunki

 

IMG_20211229_171629.thumb.jpg.f8eba5a3ab255526ff45512c7f9a7224.jpg

IMG_20211229_171543.thumb.jpg.3b2da42e5915b999000de737daead219.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 10:29, tlb napisał:

 

To jest to samo co ładowanie blaszek do kokpitu w 1:72... nikt tego nie widzi, chyba, że w relacji na forach...

Ja od spodu oglądam od samoloty, także poproszę tę komorę prawilnie.

Co do blaszek to faktycznie w 1:72 część roboty jest jak krew w piach, zwłaszcza przy pedałach. Ale i tak mam niesamowitą frajdę i dokumentuję to na zdjęciach. Łudzę się, że to trening charakteru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 14:22, Moses napisał:

@greatgonzoczy U-1D obligatoryjnie musi mieć pylony na HVARy? Czy możliwe jest aby nie miał pylonów, a tylko mocowania na baniaki/bomby?

Pyloniki były demontowalne. Nie była to powszechna praktyka, ale:

webmedia.php.jpg

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśmę W starym roku 

Najpierw sreberko, lakier do włosów i na to ZCY. Jutro znowu lakier do włosów i lecę z GSB. A wszystkim życzę dosiego roku

 

IMG_20211231_221317.thumb.jpg.23c377e2cab04b47e1262e8946171218.jpg

IMG_20211231_221402.thumb.jpg.343543b6c2cf81ae63e4a530555ecd0d.jpg

IMG_20211231_221427.thumb.jpg.ae3db4409d8cf4b3ff46731736af9be7.jpg

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ZCY nie jest na różnych elementach, ale jest na lotkach?

Z tym HVARem to Ci wyszło trochę dziwnie. Ok, producentowi modelu, ale teraz to już Tobie ;).  Samolot jest tylko częściowo przystosowany do używania rakiet, co jest jednak nieco bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotkach nie bede robił przetarć, natomiast chcę aby poszycie płócienne miało inny odcień. 

Co wyszło dziwnie producentowi? Ze ich nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie obserwuje. Ty wiesz ile korsarz  mnie kosztowal. Btw ja też na płóciennym dałem nieco inne. 

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ale lotki były kryte płótnem, także tego... .

Wprowadzenie HVAR wymusiło drobne zmiany konstrukcyjne. Ze względu na wydech napędu rakiet, szkodliwy dla płóciennego poszycia, wprowadzono  metalowy panel sąsiadujący z tym z wyrzutnikami łusek  (mniej  szmaty na spodzie skrzydła) i metalowe poszycie zewnętrznych klap. W modelu panel jest, ale klapy wciąż płótno. Sensu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki, nie zauwazyłem ze lotki tez powinny być płocienne, co do klap, na planach w Aerotechnice Lotniczej i w Monografiach lotniczych (tu w rzucie dla F4U-1C z HVARami) były te klapy płócienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy wciąż rodzą takie problemy, bo bez skojarzenia z HVARem faktycznie trudno to ogarnąć. Klasyczne podążanie za rozwojem konstrukcji niewiele pomaga, bo zmiany, wraz z rakietami wprowadzano wstecznie na wcześniejszych modelach i robi się bardak. Nawet pomijając to, że klapy były wymienne.

 

Lotki w zasadzie były kryte sklejką, ale na koniec obciągniętą płótnem. Też zmyłka, bo na oko brak jest charakterystycznego żebrowania i robi się złudzenie blachy. To, swoją drogą, przyczynek do rozważań o wyglądzie płótna na samolotach z wątku Marudka :).

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Moses napisał:

Najpierw sreberko, lakier do włosów i na to ZCY.

Nie masz potem problemów z odpryskami farby? Od kiedy stosuję C08 jako podkład wystarczy lekko mocniej zahaczyć paznokciem, czy innym twardym przedmiotem i od razu farba złazi. Tak samo jeśli chodzi o maskowanie. Mimo osłabiania taśmy zdarzy się czasem że kawałek koloru zejdzie i zostaje srebro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie odpryskuje, może dlatego że maluje Xtreme Metalami AK 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 01:15, Moses napisał:

Hmmm dzieki, nie zauwazyłem ze lotki tez powinny być płocienne, co do klap, na planach w Aerotechnice Lotniczej i w Monografiach lotniczych (tu w rzucie dla F4U-1C z HVARami) były te klapy płócienne

Mhm. To znaczy, że muszę zrobić za jakiś czas jeszcze jednego korsarza 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ten, odwieczny problem. Jeszcze jedna warstwa, czy jest git...

IMG_20220105_214404.thumb.jpg.546bea8ddcfe8fbb2625bff62be80f72.jpg

IMG_20220105_215419.thumb.jpg.646f558f908c186c82358dffbc63c641.jpg

IMG_20220105_215451.thumb.jpg.2fce60186ec2564edc9534a9ec22f3e3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.