Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, śledzą ten wątek od samego początku i nie mogę się końca doczekać. Jedno co chciałbym zasugerować Autorowi to otwarcie okien kabiny w parowozie. W rzeczywistości jeżeli parowóz jest w eksploatacji są one otwarte. To przez nie załoga, a przede wszystkim maszynista obserwuje co dzieje się naokoło składu, po to są montowane szklane owiewki z boku kabiny. Na większości zdjęć i filmów, parowozów w ruchu, są one otwarte. Model na pewno zyska, no i wnętrze będzie bardziej widoczne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale Twój projekt aż się prosi o zareprezentowanie go na jakiejś dioramce . Tylko jak duża by to musiała być dioramka ..

 

3040e59469f86c6c.jpg

 

37e3c63164e49cae.jpg

 

Dioramki ze stronek zagranicznych już nie pamiętam adresów.

 

Tak myśle jeszcze że świetnym urozmaiceniem składu by była jedna platforma z wrakiem jakiegoś samolotu , ciekawie takie rzeczy się reprezentują . Ale to moje zdanie , i tak jest super

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka na dioramie jest w porządku. Z reszta ma tez ślady postrzału na pionowym stateczniku. Poza tym trudno stwierdzić co miało by być przyczyną zestrzelenia biorąc pod uwagę fakt, że jego najwrażliwsze elementy znajdują sie pod wodą.

 

 

Jak Rafał zdecyduję sie na taką dioramę (pewnie ze 120cm będzie) to wypadało by mu pomóc ekipo z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może cos takiego. tylko ze z niemcami w roli głównej.

275db417326f029dm.jpg

 

no o to samo mi chodziło - samolocik a jaki to już wolna wola by uatrakcyjnił coś już i tak bardzo atrakcyjnego

ale niech wypowie się twórca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i co bedzie opisałem wczesniej i nie zamierzam jak narazie tego planu zmieniać.

Do długości ponad dwa metry, nie wiem jak to widzicie,ale mój wzrok tak daleko nie siega.

Na razie szykuje się na właśnie tą długość...w zalepianiu dziur w szynach,5 metrów zalepiania dziurek i szlifowania :]

Modele:

polatałam z młotkiem w koło tendra i wstępnie zrobiłem zacieki,cobym póżniej mógł sobie je "wypełnić" innymi kolorkami - czyli pedzel w reke i dziuganie.

DSCF0695.jpg

DSCF0694.jpg

DSCF0690.jpg

DSCF0689.jpg

Dziś dostałem nowe doświetlenie do fotek i niezabardzo mi one wyszły, żółć jest mniej pomarańczowa, ale posiedze to wyczuje, co i jak(chyba)

 

Krowie dochodzi po trochu elementów i mierzyłem te waitrownice, nieszczególnie to wyglądało,wiec zostanie bez.Sporo by pozasłaniały nie oto mi chodzi.

DSCF0706.jpg

DSCF0704.jpg

DSCF0703.jpg

DSCF0702.jpg

z pigmentami poczekam, aż wyoleję tender, postaram sie je podsyfic jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem interesująca mnie pozycję, zadzwoniłem do Gunze i...

Pozostaje mi rynek wtórny, a jakby nawet było..... to czas oczekiwania 3 m-ce, wiec odpuszczam temat- jak kiedyś gdzieś dorwę, to pozostawię jako samotnika i zrobię coś w stylu,jak pokazują fotki z Waszych linków.

Tender mi sie nie podoba

Obawiam sie Pawle, że za szybko ten wagonik skreśliłeś, te obicia( w większości sa to dziurki i ryski) będa miały sens,jak stanie na nich Flakscheinwerfer - a dla czego, to chyba tłumaczyć nie muszę ;)

Walki z oświetleniem cd:

DSCF0737.jpg

DSCF0735.jpg

DSCF0733.jpg

DSCF0730.jpg

DSCF0717.jpg

DSCF0716.jpg

 

Jak mi to wyschnie, biorę się za pigmentowanie lokomotywy i tendra,a w międzyczasie składam sobie szperacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie Pawle, że za szybko ten wagonik skreśliłeś,

 

hehe nie skreslilem tylko poinformowalem, ze obicia

jak by nie patrzec malo realnie mi wygladaja, bez wdawania sie

w detale.

 

Super Ci za to swiatla wyszly / jeszcze jak by mialy takie przetarcia jak od reki przecierane to by bylo super czadowo

no i w sumie szkoda zes nie dal tam diodek jakis ...

ale to mozna w PS zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składam sobie szperacz.

??? Do tego "loko-madnessmachine" czy taki normalny 1-1, by dać czadu w pochmurne dni, wyświetlając na chmurach symbol ... dajmy na to , nietoperza czy żółwia?

Jak myślisz, Rafale, przed świętami BN się pewnie wyrobisz? No wieeem, pytanie z podtekstem Sorki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.