Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w 2 godziny można tyle zrobić? Gostek cały ubrany w panterkę po prawej świetny. Możesz jak już będą gotowi zrobić sesję każdemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pędzlem, farbkami akrylowymi.

Co do szybkości, miewam przebłyski szybkich ruchów, jednak zaczynam działac i spada na mnie gong, w postaci przytłaczającej ilości tego wszystkiego - wtedy spada zapał, a przytrafia sie to coraz częściej.....jak ja bym z chęcią zrobił sobie jakis czołg, o rany jak mi tego brakuje.

Musze to zakończyć, zawziąłem sie i zrobię..a póżniej...moje Pzkapfwkdskdnfk,Tygryski ,Panterki...ach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, te cholera,figurki cięzkei do zrealizowania

 

Znam ten ból , osobiście malowanie figurek jakoś mi też nie podchodzi.

W jaki sposób malujesz twarze >? Zapewne cieniujesz odpowiednio olejnymi ? Ogólnie ładnie wyglądają . Jeszcze jacyś figuranci dojdą na projekt czy to właśnie ci się własnie na nim znajdą?

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej na figurkach nie ma krzty olei(poza ostatnia warstwa emali - lakier).

Wszystko to akryl gloss(rozcieńczam sobie sidoluxem) badź z opóżniaczem Renesans na zwykłe maty.

Twarze dopiero będa cieniowane, jednak wcześniej musze poprawic to co poknociłem przy skórze - nie zabezpieczyłem maskolem(pośpiech).

Dla czego akryl?

Prozaiczne przyczyny, schnie szybko sam z siebie,a po dopalaczu(suszarka do włosów) niemal natychmiast, czysciej sie pracuje niż z farbkami dla plastyków.

Z nimi, masa roboty przede mna - właczając pigmenty.

Ilośc, prawdpodobnie sie zwiekszy, ale chce wpierw ta wycieczke ogarnąć

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo ciemny piaskowy, dorozmieszany bielą plus opóźniacz coby za szybko sie paprochy nie porobiły,nakońcu bardzo transparentna płukanka akrylowa

Jeszcze kilka godzinek i uzbiera sie cała armia Smile Ładnie...

poskładać, jak poskładac, pomalować...to dopiero ambaras.

Można zawsze pisać(tłumaczyć), że to pierwsze w kammo i w tej skali, ale czy to nas(mnie) tłumaczy?

 

Rafał nie obrazisz się jak twój pociąg będzie na mojej tapetce?

Karolu, nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam akrylówę z Tamiyi XF-15 Flat Flesh, nie znam lepszej farbki, nadającej tak wspaniały kolor skóry, ale ten też jest super, Rafale przez całe wakacje oglądałem Twój warsztat, byłem zachwycony każdym zdjęciem, a teraz to takie piękno że szkoda gadać,

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rafale twój temat jest popularny. Średnio tematy nie mają 5000 wyświetleń, popularne mają około 10000-12000 wyświetleń, natomiast twój ma 34266 wyświetleń . Spodziewam się że za jakiś czas będziesz autografy na ulicy musiał rozdawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zobacz ile zostalo jeszcze do zrobienia:)

 

ludziki + gaski do kotka + dooknczyc tender i ciuchcie + dodatkow wagon pod spzeracza.

 

dojdziemy do 50k wyświetleń i Rafał będzie najpopoularniejszym modelarzem na forum.

 

btw. szperacz bardzo ladnie ci wyszedl; czekamy na koljne fotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkow wagon pod spzeracza.

szperacz idzie na tender

btw. szperacz bardzo ladnie ci wyszedl;

dzieki

 

No Rafale twój temat jest popularny.

Moze i pare osób zagląda, tylko jest pewna kwestia - robie kilka sporych modeli...stąd to rozciągnięcie - możecie mi wierzyć,albo nie - nie przyśpieszę bardziej - nie da rady:D

 

Waracając do modeli, cisne,cisnę i chyba z moimi figurkowymi umiejetnościami więcej nie wycisnę.

Teraz podomalowywac klamerki,co poniektórym powciskac jakieś pety w usta(bo sie naumiałem je robić:p),odznaczenia itp,później pigmenty:

DSCF0809.jpg

DSCF0814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - ponieważ to są pancerniacy (ci w kurtkach) zrób im znaczki przynależnosci wojsk na patkach + czapkach.

 

Możes zjednemu albo dwóm żelazny krzyz zrobić na tej kurtce czarnej (fajnie będzie wyglądał;

 

Znajac ciebie to bedzie krzyż zelazny z okuciami i w liścich dębowych, a jeden z żołnieży będzie pisal kartke (pocztówke) do domu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dokupiony oddzielnie, ale jak to wygląda? no bo chyba jako pasta to nie jest tylko z arkuszy wycinane, rozumiem tak? sorcia, ale się nie znam na klejeniu pancerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ktoś mi zaraz znowu zarzuci, że marudzę albo po prostu wpieprzam się tam gdzie nie trzeba..

ale poziom malowania figurek przedstawionych na zdjęciach jest żałosny :]

 

Rafale.. bijesz na głowę warsztaty wielu z nas.. pojazdy pancerne wyjeżdżające spod Twojej ręki wyglądają naprawdę zacnie..

i raczysz nas teraz takimi potworkami? :]

co to za wzory kamuflażu? gdzie cieniowanie twarzy? dlaczemu spodnie się błyszczą? przez specyficzny sposób malowania wydobyłeś wszelkie możliwe kanty z każdej figurki.. przez to wyglądają jak manekiny..

 

jeżeli odłożyłeś je wszystkie do pudełka.. to zalej to pudełko kretem :]

jeżeli nie.. trudno :]

ale czułem potrzebę wypowiedzenia się w tym temacie, bo żenujące są te wszystkie ochy i achy kiedy prezentowane są takie pokraki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZZY_bez_humoru - trochę przesadziłeś z ta krytyka (i nie tłumacz się ze dodałeś emotki)

 

jako ze pierwszą moja profesja jest malowanie figurek (modelarstwo redukcyjne stawiam na drugim miejscu ) sam często się dziwie ze modelarze redukcyjni potrafią wyczyniać cuda z pojazdami , samolotami czy okrętami a ich figurki to często jakieś nieporozumienie ALE (!!!!) figurki Rafała to porostu cudo w porównaniu do ok 80 % reszty figurek jakie zobaczyłem na tym forum

 

co to za wzory kamuflażu?

 

tu nie będę się wypowiadał bo się nie znam na wzorach kamuflaży ale powiem ze wykonane są świetnie

 

gdzie cieniowanie twarzy?

 

chyba jesteś ślepy ... delikatne cieniowanie jest (choć ja bym dal jeszcze delikatnego washa)

 

dlaczemu spodnie się błyszczą?

 

poczytaj sobie jakich farb użył Rafał

 

przez specyficzny sposób malowania wydobyłeś wszelkie możliwe kanty z każdej figurki.. przez to wyglądają jak manekiny

 

odpowiedz jest prosta lekki "drybrush" plus normalne rozjaśnianie ... moim zdaniem dobra technika (choć przez "propainterow" wyśmiewana) używana do malowania na szybko

 

jeżeli odłożyłeś je wszystkie do pudełka.. to zalej to pudełko kretem :]

 

proponuje abyś sam się zalał kretem

 

 

jeśli już zamierzasz kogoś krytykować mógłbyś zrobić to w inny sposób ... wykaz jakie błędy wykonał autor i zaproponuj jakieś sposoby poprawy (choć moim zdaniem figurki Rafała są ok) a nie pisz takiego posta jakbyś chciał kogoś zmieszać z błotem

 

Fazzy możesz mi pokazać jakieś Twoje figurki ... jeśli będą na naprawdę dobrym poziomie to zwrócę Ci honor (ale tresc twojego posta jest karygodna)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.