Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak oglądam naprawdę świetne modele to w wielu odnajduje post fazziego gdzie pisze jaki on ohydny.Nigdy tego nie komentowałem bo nie chciałem wszczynać awantury ,ale teraz już przegiąłeś.Rafała uważam a jednego z najlepszych modelarzy na forum pancernym obok min.reggiego.Może przestaniesz w taki sposób krytykować każde dzieło użytkownika.Rozumiem ,że nie wszystko może się podobać ale pamiętaj ,że modelarstwo jest dla własnego zadowolenia i nie czuł bym się dobrze gdy ja uważam i wielu innych że modele Rafała to poezja a ty zawsze wpierniczasz się do tego.Może my zaczniemy tak oceniać twoje dzieła i zobaczymy.A jeśli uważasz że te figurki nadają się do kreta to moja rada:wlej do wanny kreta wwal wszystkie swoje modele do niej sam wejdź do niej(bez obrazy).A i wielkie współczucia dla twojej rodziny ,że mają tak wybrednego osobnika.Jeśli w jakis sposób obraziłem ciebie to przepraszam ale to jest w/g mnie twoja ocena i nie miała na celu obrażenia ciebie,wyśmiania,szyderstwa itp.

 

Pozdrawiam _KAROL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zimmerit, to żywica Atak

Figurki nie są,nie były, i nie będą moja specjalnością.Dopóki nie opanuje pancerki w stopniu mnie zadawalajacym cała reszta zostaje na dalszym planie.

Kolory kamuflażu zostały dobrane odpowiednio, do tych jakie stosowali w tamtych czasach(dziwi mnie ze tego nie zauważyłeś).

Fiurki do kreta nie polecą, sa na moje umiejetności dobre.

Płukanki nie stosowałem, gdyż bałem sie,że wyjdą czołgi:]

Figurki to żywiczne pudełkowce, oraz mini arty, składałem je dość dawno temu, ale wiekszych zmian w nie nie wnosiłem(łamanie,pasowanie, samoróbki)

Fazzy możesz mi pokazać jakieś Twoje figurki ... jeśli będą na naprawdę dobrym poziomie to zwrócę Ci honor (ale tresc twojego posta jest karygodna)

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/P1030129.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/P1030094.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/P1030093.jpg

reszty szukał nie bede, bo mi sie nie chce i sie nie staram

to tak na marginesie,Fazzy także robił je "hurtowo"(?) do dioramki - i wtakiej kategorii nalezy je traktowac( nie jako 1 sztuka, nad która slęczał tygodniami, a produkcja masowa dla całosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oczy wyglądają jak kosmitów albo przynajmniej ludzi much. I figurki Rafała są 1000 razy lepsze

 

Dopóki nie opanuje pancerki w stopniu mnie zadawalajacym cała reszta zostaje na dalszym planie.

Co ty zamierzasz jeszcze osiągnąć?

Weźcie dajcie bana Rafałowi ,że pokazuje za dobre modele na poziom tego forum ,bo jeszcze w padnę w depreche Please [/b]

PS:O pare sekund za póżno

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Fazzy wyrazil swoje zdanie na wiadomy temat - do czego ma pelne prawo. Na forum, zupelnie tak jak w przyrodzie, zdania sa rozne (a czesto bywaja rozne i jeszcze dodatkowo podzielone). Dyskutujmy wiec na temat wykonczenia figurasow, a nie o naszych charakterach itp. itd.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oczy wyglądają jak kosmitów albo przynajmniej ludzi much

Karol,akurat dla mnie t części figurek sa najlepsze w wykonaniu Fazzy, sato samoróbki,jak przed chwila doczytałem i przedstawiają maski p.gaz z okresu WWI.

a nie o naszych charakterach itp. itd. Rolling Eyes

toby dopiero było, w pełni popieram PKD4GA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy możesz mi pokazać jakieś Twoje figurki ... jeśli będą na naprawdę dobrym poziomie to zwrócę Ci honor (ale tresc twojego posta jest karygodna)

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/P1030129.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/P1030094.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v495/FAZZY_bez_humoru/P1030093.jpg

reszty szukał nie bede, bo mi sie nie chce i sie nie staram

to tak na marginesie,Fazzy także robił je "hurtowo"(?) do dioramki - i wtakiej kategorii nalezy je traktowac( nie jako 1 sztuka, nad która slęczał tygodniami, a produkcja masowa dla całosci)

 

Fazzy ... Sam popracuj nad swoimi figurkami ... cześć elementów nie ma cieniowania a cześć rozjaśniania lub elementy nie posiadają wogule tych technik (miedzy innymi paski , maski , krawędzie i nity na hełmach , na kolbach i okładzinach broni brak faktury drewna i wiele innych elementów)

 

P.S. Twoje figurki i figurki Rafala są na podobnym poziomie wiec kompletnie nie rozumiem twojej krytyki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam moje "ochy" i "achy" bo moje figurki są jakby to powiedzieć w rowie mariańskim a Rafała są na pasie oriona

ta diorama z I WŚ była przeze mnie dokładnie obejrzana na wystawie w Świdniku i bardzo fajnie wszystko było wykonane, poziom najwyższy więc usuwam sie w kąt i tylko sie przyglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje, że Rafał po prostu skupia całą naszą uwagę i za mało ochów i achów kierujemy pod kątem "innych". Zazdrość rzecz ludzka ja figurek nie oceniam, bo i lepiej sam w życiu nie wykonałem. Fazzy zastanów się czy nie warto przeprosić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę dać Ci rade to jak na mój gust rozjaśnij im troszkę twarze a szczególnie na tych wypukłych częściach typu policzki nos itp i będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że żadne z tych figurek nie są złe tak jak dobra krytyka nigdy nie jest zła. Może Fazzy przesadził ale nie o to chodzi. Podziwiam obu Panów. Jeżeli Rafałowi to nie przeszkadza to dlaczego ktoś ma odzywać się za niego? Zapomnijcie o tym i dopingujcie "jamnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek nabrał pikanteri .

 

Ogółem co do tekstów typu ' najlepiej wrzuć to do kreta ' ( nie pierwszy raz się to zdarza ), rozumiem że autorzy tych że tekstów osiągnęli tak pro mistrzowski poziom we wszelkich dziedzinach modelarstwa , że mają tylko i wyłącznie prawo do decydowania co przechodzi dalej a co nie .. ? Zrozumiałbym jeszcze jakby model & figurka była tak żenująca że poprostu kret jedynym ratunkiem , ale nie w wypadku czegoś zrobionego może nie rewelacyjnie ale dobrze.

Tak jak ktoś napisał , modelarstwo to przyjemność , robimy to dla siebie , i to właśnie nas ma satysfakcjonować efekt uzyskany i to my decydujemy czy ulegnie coś poprawie czy nie , poprzez krytyke można dostrzec te błedy chociażby których my nie dostrzegamy , ale pisanie typu weź to spłucz w krecie jest przesadą w co niektórych przypadkach.

 

Wracając do tematu figurki może nie rewelacyjne , ale jak na temat poboczny ładnie wykonane , im więcej tym coraz lepsze będą

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wielkie współczucia dla twojej rodziny ,że mają tak wybrednego osobnika.

 

Wątek nabrał pikanteri .

 

Taaa , jak to mowil moj kolega "Publicznosc chce krwi".

A serio to tekst troche nie na miejscu, no ale.

Pozdrawiam i sobie ogladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Rafale bardzo interesujący projekt - wygladą to wszystko bardzo ładnie.

Niestety co do figurek Fazzy ma zdecydowanie rację. Są po prostu słabiutkie. Nie zamierzam wdawać się z kolegami w dyskusję - dlaczego.

Informacja jest dla Ciebie - spróbuj je poprawić, przy Twoich zdolnościach wystarczy im po prostu poświęcić troszeczkę więcej czasu.

 

Pozdrawiam i życzę udanego końca projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Rafale bardzo interesujący projekt - wygladą to wszystko bardzo ładnie.

Niestety co do figurek Fazzy ma zdecydowanie rację. Są po prostu słabiutkie. Nie zamierzam wdawać się z kolegami w dyskusję - dlaczego.

Informacja jest dla Ciebie - spróbuj je poprawić, przy Twoich zdolnościach wystarczy im po prostu poświęcić troszeczkę więcej czasu.

 

Pozdrawiam i życzę udanego końca projektu.

Fajnie by było gdybyś jednak napisał dlaczego?...

Może masz inne doświadczenia, albo po prostu dostrzegasz szczegóły które innym się opatrzyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sprowadzę sie do jednego stwierdzenia - figurki nie są pomalowane. Tzn są na kolor bazowy i przetarte "pędzelem" suchym zapewne. Cieni i zróżnicowania kolorów w zasadzie na nich nie uświadczysz. Na temat twarzy ciężko coś w ogóle powiedzieć, oprócz tego że sie świecą jak nakremowane. Żebyś mnie źle nie zrozumiał masakryczne jakieś nie są - ale odstają od reszty projektu. Oczywiscie domyślam się że chodzi o względy czasowe i wielkość zadania bo projekt sam w sobie imponujący, ale myśle że mogę wyrazić swoją opinię i to też zrobiłem, bardziej w celu zmobilizowania Rafała do większej pracy nad "pacynkami" bo ilość nie znaczy jakość. Do pojazdów jak widać sie nie "czepiam" bo co tu ukrywać podobają mi się (a te leżą bardziej w sferze moich zainteresowań). W każdym razie pisanie śliczne, piękne czy nie podoba mi się jest odczuciem każdego z osobna (każdy ma inny gust). Moje odczucie w przypadku tych figurek jest takie, że zostały zrobione na szybkiego, chociaż całkiem mozliwie że faktycznie znikną przy tym "składzie kolejowym".

 

Pozdrawiam Jacek Cieślak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomalowania tych figurek, moim zdaniem nie jest tak źle. Kazdy ma inna technikę. Ja osobiście uważam, żenie mozna malować figurek tak samo jak pojazdów, tzn ja nie dale cieni, łoszy itp. Jak patrze na swoje ubranie - to jakby nie patrzeć w załamaniach cień robi ciemniejszy kolor, natomiast nie wyciera się ubranie na biało, jak niektórzy traktuja figurkę suchym pedzlem. Jeszcze zrozumię jak to osobnik tarzający się w błocie, ale np załogant czołgu w drelichowym ubraniu wymazany suchynm pędzlem nadającym dwukolorowy obraz munduru nie wygląda naturalnie. To samo tyczy się pojazdów. Dla mnie np cieniowanie aerografem zbyt schematyczne, czy regularne obicia to porażka. Wykonałem ostatnio Stuga bez jednego obicia. Tylko obite nieco narzędzia. Uważam, że wygląda swietnie, ale tomoja opinia. JAk będe miał chwile czasu w świetle dziennym, to zrobie fotki. Podsumowując - jak dla mnie te figurki dobrze zrobione, najważniejsza satysfakcja ich twórcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że temat nadal żyje.

oprócz tego że się świecą jak nakremowane

Wybrał kolega zdjecia z momentu,gdzie były psikniete błyskiem

Nastepna sprawa, to coś czego ja jakoś nie widze,a mam figurki przed nosem(zdjęcia nie w świetle zarowy,a za dnia) - błyszczenie spodni?

ResizeofDSCF0851.jpg

ResizeofDSCF0849.jpg

ResizeofDSCF0847.jpg

ResizeofDSCF0845.jpg

ResizeofDSCF0843.jpg

ResizeofDSCF0842.jpg

Twarze maja cieniowanie,w stopniu takim jaki mnie interesuje.

Rozumiem,ze teraz moda na rysunkowe twarze,ostre washe...no ale, mnie sie to nie podoba.

Być może nastepna partia figur mi wyjdzie lepsza.

Te zostana takie,jakie sa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypnąłem sadzą za komin,delikatnie podsyfiłem ramę i układ napedowy.

Tu chyba zakończę dalsza przygodę z pigmentami, w tej sztuce.

Zacznie sie to robic coraz ciemniejsze i pozakrywa moje maziaki olejami.

Oczywiście po wykonaniu zdjęc dodałem gdzieniegdzie po trosze , ale robienie kolejnych fot,ładowanie na serwer jest na dzień dzisiejszy ponad moje siły.

ResizeofDSCF0857.jpg

ResizeofDSCF0863.jpg

ResizeofDSCF0854.jpg

ResizeofDSCF0862.jpg

ResizeofDSCF0860.jpg

DSCF0859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciufcia prezentuje się elegancko

 

Oj tak. Niejeden Szwabiszek dałby za nią naprawdę grube "Ojro" na e-bayu . Rafale - widziałem kilka trumkowych lokomotyw, ale żadna nie była pomalowana i zużyta tak "nowatorsko" jak Twoja . Brakuje tylko wytwornicy pary (żeby ciuchcia robiła "ciuch ciuch") i małego urządzenia z nagranym dźwiękiem gwizdka (Odjazzzzzzzd) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.