Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 933
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy można prosić o podglądowe foto całego hitlerZug?

 

wyjaśnie za Rafała, jeśli można,

o to już były pytania :P

niestety takie ciągłe ustawianie i przestawianie tego wszystkiego wpływa nie korzystnie na te modele, już Rafał jak powiedział coś pogubił, na nasze nieszczęście należy czekać do końca całego składu, ale jest święcie przekonany że warto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagonów ma być 5,plus lokomotywa i tender.

Napadło mnie, w złości na samego siebie doprowadziłem sobie wagon do takiego stanu:

DSCF0961.jpg

DSCF0960.jpg

Dwa filtry, trochę psiknięc aerkiem i płukanka z bazowego,rdzawego.

Bazowy, potemu bo na tym będe sobie maziakował,obijał itd z ite pe na czele.

Dechy oczywiście gdzieniegdzie sobie poddemolowałem i by nie był podobny do poprzednika wymienione dechy pomalowali czym się dało.

Zrobiłem dużo jasniej, gdzie wagonowe odeskowanie mogło sie pościerać.

Większość z tego i tak poznika, gdyż wagon nie ma nawet jeszcze washa.

Dalszej części prac nie opiszę, gdyż tu zawsze w moich pracach następuje proces przypadkowości,mieszam techniki i sposoby oraz daję chemie różną.

Zywice, pigmenty,oleje, nieraz dodemolowanie...trudno to określić.

czyli nastąpił etap,albo wyjdzie,albo kąpiel.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, prosze uprzejmie, aby wnosić cokolwiek konstruktywnego do relacji, poza tym że sie podoba.

Modele złe nie są,jednak nie wiem, czy aby wznoszenie ich na piedestały sa właściwe i czy mnie w czyms pomogą.

Chciałem dziś cos doczytać, co sam wypociłem, jednak przebicie sie przez TO wszystko zajęło mi conajmniej 5 min, a mniej wiecej pamietam co,gdzie było.

Umówmy sie, że zakończymy - odpowiedzi za mnie, a ja nie będę raz setny odpowiadał na pytania, które już padały.

Jeśli sie komuś nie chce poczytać, to mnie sie nie chce odpowiadac - taka dość drastyczna zależność ;)

Nie odbierajcie tego, jako swego rodzaju zarozumiałość, po prostu wiem ,że niektórym sie podoba, innym nie podoba, przyjąłem do wiadomości - wyciagnałem wnioski różnorakie.

Doszły mnie takze słuchy, że niektórzy z Was, pod wpływem emocji "karcą" Innych za ich wypowiedzi poprzez PW - niby nie moja sprawa, ale wiem o tym i nie popieram tego.

Oznajmiam zatem, że mnie adwokaci są niepotrzebni( przynajmniej w tej sytuacji), i jesli chcę cos komuś napisać, robie to osobiście.

Docinki i zaczepki, mające mało wspólnego z tematem, bądź modelami zostawiamy w spokoju - jest od tego administracja, która sama dopuszcza poziom debaty wedle własnego uznania.

My nie reagujemy, admini widząc że nie ma dalszych wątków kasują i jest po sprawie, może tak byc?

 

 

p.s.

choroba o nazwie- brak mi kółka-postępuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Często zaglądam w ten wątek , gdzie nie gdzie dodam coś od siebie , ale tak jak napisałeś, modeli złych nie robisz , trzymają one poziom , ale przesadą co niektórych jest pisanie po raz ęty a wręcz ubóstwianie Twoich prac . Wcale się nie dziwie Tobie że poruszasz ten temat , bo prowadzenie wątku warsztatowego ma na celu poprawienie błedów & wad poprzez krytyke forumowiczów , zapoznanie się ze swoimi błędami przy projekcie , a nie czytanie nie zależnie od tego co pokażesz i w jakim ono stadium się znajduje , jak to iście jest wspaniałe i powinienieś zostać moim bogiem itp.

Nie jest to wprawdzie moja sprawa ale mam wrażenie że poprzez tego typu komentarze forum traci , i zaniża się jego poziom ( żadną filozofią nie jest napisanie przy brzydkim modelu - wrzuć to do kreta , a przy trzmającym poziom - wspaniale jesteś najlepszy ! , sztuką jest wypaczenie błędów , jeżeli się zaś wszytsko podoba to co i dlaczego i to w komentarzach jest najcenniejsze )

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ty jesteś od strony historycznej lepszy, więc mam pytanie. Czy możliwe jest , że niency przewozili na jednej 6 osiówce np. pancer 4 i stuga 3 bo ledwie ale sie mieszczą tylko sie zastanawiam czy to nie bedzie całkowice SF.

 

PS pytanie kieruje do każdego kto moze sie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, takich zdjęc nie mam, ale skoro przewozili Tygrysy , na gąsienicach bojowych i to na platformach 4 osiowych, więc mogło mieć takie zestawienie miejsce.

Kalki rzeczywiście, sa tak delikatne, że zdjęcie(zsunięcie) na powierzchnie modelu to juz sukces.O korygowaniu ich/ustawianiu można zapomnieć.

 

Wagon, a właściwie jego część górną przygotowałem pod pigmenty, dając oleje i łamiąc błysk minimalnie szarawy matem - scenka z filmu...tam ,gdzie rdza żarła do woli....:

DSCF0976.jpg

DSCF0974.jpg

DSCF0973.jpg

DSCF0972.jpg

DSCF0971.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sobie kolejną porcje figurek,zasadniczo to zostało mi przy nich podoklejać głowy i nanieść lakieru na niektóre części składowe(coby mi zaraz znów ktoś z kremem nie wyskoczył :] )

ResizeofDSCF0983.jpg

ResizeofDSCF0982.jpg

 

I mam w końcu upragnione kółko, czyli można brudzić pół mieszkania i jeden wagon...

ResizeofDSCF0984.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, a nie pomyślałeś, żeby jakieś zadziory (czytaj - zarysowania) na tej 'drzewnianej' powierzchni platformy zrobić? Może dodałoby to 'smaczku' - wszak się rysowały czasem Mam na myśli takie 'do gołego drzewa'. Widziałem takie rysy na platformach bardziej 'współczesnych' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi, w chwili obecnej są widoczne, ale minimalne, widać to gołym okiem,a zdjęciem tego nie ujmę.

Pewnie powstanie jeszcze coś na etapie pigmentowania i nie wykluczone,że powstaną dodatkowe "nowe" szramy.

A tu idąc za rada kolegi Treevil dałem mocniejszego washa na te GĘBY, w szczególnosci ujął mnie ten z wytrzeszczem i rozdziawioną japą;)

ResizeofDSCF0987.jpg

 

Zrobiłem mu wieksze gałki, coby tym uwydatnić ten KRZYK,bedzie dolepiona do tej "pacynki", która ma ręke w bok...no i oczywiście ręka będzie z wysunitym "wskaźnikiem", a na którego bedzie się darł to sie jeszcze zobaczy...

Trochę się pomęczyłem z "hełmisiami", chciałem aby powstała taka faktura jaka niejednokrotnie widać na krzyżackich garnkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie co powiedziałeśkrzychu-onisk to pomyślałem trochę bardziej i wpadłem na pomysł gdzie tuż kolo wagonu lub torów stoją ciężko ranni i jakiś hans z tego wagonu złapał jednego z nich za rękę i próbuje go wciągnąć na wagon a na jednym z wagonów gdzie taka scenka by była .To widać by było parę hansów ,którzy umierają/umarli .Czemu ja zawsze mam dynamiczne i krwawe pomysły:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dość często pytacie,jaki nr farby,nazwa,kolor

Niestety, w większosci przypadków nie jestem w stanie tego określić, z prostej przyczyny.

Moje nr farbek wyglądają tak:

ResizeofDSCF0979.jpg

I moje odpowiedzi typu :

-daj brąz i rozjaśnij - nie są w stylu "wiem, ale nie powiem", co potwierdza ta powyższa fotka

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwym sercem :P

Dosłownie, dwoma;)(mam 2 zapasowe)

Teraz etap podwoziowy,jako ze od wczoraj jestm dumnym posiadaczem kółka, poskładałem wózki,maznąłem,zakalkowałem i traz "trójkalog" torowego podwozia.

Etap pierwszy, co im zrobiła woda?

ResizeofDSCF0991.jpg

ResizeofDSCF0989.jpg

2, co im zrobi kurz,sadza,plamy różnorakiej maści.

Skąd sadza na wózkach - moznaby zapytać.

Wszystko, co spaliło sie w piecu było zwalane w odpowiednich do tego celu miejscach.Parowozy były strasznie brudne, wymagały nakładu większej pracy, ale były wydajne.

Potemu kolej ewoluowała na inne sposoby - paliwa, prąd - dostępność,wieksza czystość itd.

Trzecim etapem będzie co im(wózkom) zrobiły oleje...może smary.

Natomiast o zakończonych powyższych trzech etapach, dowiem się od domowego miernika zapylenia i zakurzenia (polecam taki model astmatykom)

- coś Ty znów narobił tymi proszkami !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.