Skocz do zawartości

UAZ 3909 Russian military van Zvezda 1/35


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, dla odmiany, jak Koledzy sugerowali, wziąłem się za ostatni wypust Zvezdy. Model świetny, składa się jak klocki lego. Do tej beczki miodu jest łyżeczka dziekciu: słabe opony, ale nie beznadziejne. Drugim "problemem" jest oszklenie, przednai szyba świetnie dolega, tylne ok, niestety boczne wydaja sie za grube. To też nie jest złe, ale mogło by być lepsze. Zestaw umożliwia wybudowanie kilku wersji pojazdu, od najstarszej do obecnej. Jedynie w zestawie nie ma starej wersji siedzeń, są nowe z zagłówkiem. Na razie nie zdecydowałem się co będzie w finale. Jeden z Kolegów proponował pojazd "propagandy" dywizji obrony wybrzeża, drugi Kolega z czerwonymi pasami żandarmerii z Syrii. Na razie nie wiem... W załączeniu kilka chaotycznych zdjęć...

 

 

 

IMG_20220201_204745.jpg

IMG_20220201_204714.jpg

IMG_20220201_204703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie wygląda. Miałem go kupować ale zrezygnowałem na poczet tu-95. Ale jak piszesz ze zvezda znów się popisała i klocki lego to po wypłacie pewnie go zamówię. Na yt jest taka laska d-Dasha model, tłumaczyła coś że tylne łączenie płyt z bocznymi trzeba zaszpachlować żeby było poprawnie i merytorycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasza twierdzi, że tam nie ma łączenia blach, a więc ta boczna zwinięta jest na tył więc trzeba zaszpachlować szczelinę łączenia, której tam ma nie być. Nie znałem tego filmiku, nie zwróciłem uwagi na zdjęciach, jak tam ma być, faktycznie tego łączenia nie ma, czyli mój błąd :)

 

Dasza paluchem szpachluje karoserię :)

.

 

Edytowane przez chorąży
dodałem informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrapa która jest z nieprzeziernego  plastiku nieco upraszcza ten model ,  rozwiązaniem  chyba byłaby  blaszka od Microdesign MD 035430 . Oczywiście dla tych , co "mają zamiar"  ulepić sobie Uaza , bo Ty już jesteś daleko . 

Na marginesie  -> nie myślałeś żeby odrobinę  przyłożyć się do zdjęć ?  Na przykład na białym brystolu za trzy ziko z papierniczego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 atrapy a w zasadzie ta którą użyłem i rama. W związku z tym, że "siatka jest w drodze" w zastępstwie użyłem tej drugiej. Tam jest miejsce na silnik, zobaczymy, na ile ta, którą dostanę będzie "przeźroczysta". 

Od lat zamierzam kupić sobie aparat, lub zamienić telefon na nowszy model, za każdym razem kończy się na "zamiarach".  Masz rację, co do tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę takiego Uaza tylko w 1:43, kupiłem jak jeszcze nie było na rynku 35-ki. Tak, że będę zaglądał jak Ci idzie. Co do zdjęć to taki warsztatowy klimat też ma swój urok, można na drugim planie wypatrzeć oddział ruskich i gołą babę😀😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić z tego ambulans z serialu "Masza i Niedźwiedź" - ten w którym mieszkają wilki 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowy grill, przymiarka.

Ten zardzewiały, poza moimi możliwościami, ja jestem tylko sklejaczem a nie zegarmistrzem  :)

Pojazd wilków z Masza i niedźwiedź został "odrzucony" przez moja wnuczkę, bo oczywiście poznała od razu ( Masza jest na topie) ale uznała, że ma być "ładny"  :)

 

 

buzia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor  XF-58 Olive Green +  "trochę" XF-68 NATO Brown + trochę więcej niż "trochę" XF-3 Flat Yellow.  Ruscy malują te pojazdy XF-26 ale jakoś mi ten kolor nie pasował, za bardzo "pastelowy"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Panie chorazy widze iz nowy temat leci a poprzednim (Typhoon ) zes pan sie nie pochwalil jak wyglada na wyjsciowo. Mnie do kupna tego modelu skusilo takie zdjecie rogacza . 

gaz.thumb.jpg.0312db7b7d42666ee6016e3cd554897d.jpg


Do tego lepiej poświęcić Zvezda 43003 w 1/43 😉 1/35 . Chyba, że wersja z pokrywą antyradiacyjną. też spoko :D

c1606fbecd7b7761aa3226e622eede3b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest "ołowiany", antyradiacyjny, w drugim dokupię koła i bagażnik,  zderzak itd..

Co do wersji:    a podoba mi się, oczywiście też tylko do celów dyskusji....:

21GEAR_CK-UAZ-452-26.jpg

RYAAAgHHLeA-1920.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mam tylko zdjęcie bagażnika bez tapicerki:

1702542656_UAZ3909Details_02.thumb.jpg.69ef95f4758b40d12755ecae25f4e408.jpg 

Pozdrawiam

Edytowane przez ManiekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chorąży napisał:

Rura wydechowa z lewej (tył) strony ?!

A w modelu z której masz strony:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.