Skocz do zawartości

Nie-galeria lecz Marzenie


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem w tamtym roku, wiem, że za czysty. Nie robię galerii. bo nie umiem i nie mam miejsca, ale nie o to mi chodzi. Coś mnie tknęło i chciałem się tym czymś podzielić.

51909973831_280f76ea44_b.jpg

51910590730_0c353c26db_b.jpg

51909973366_ca29bbca62_b.jpg

Aha, Revell

Edytowane przez giberes
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda go - to był taki pomnik techniki za życia, historyczna maszyna, latający klasyk - no i jeden jedyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go jak lądował bodajże w 2003 roku w Pyrzowicach.

Ten ryk 6 ogromnych silników i olbrzym z wysuniętym podwoziem nad głową zrobił na mnie niezapomniane wrażenie.

To mi się w głowie nie mieści, że można zniszczyć coś takiego, co mogło przecież służyć drugiej stronie do generowania zysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji ze strony Ukroboronprom na fejsbuku chcą go odbudować, ma to kosztować około 3mld dolarów i ma to zająć 5 lat. Chcą żeby Rosjanie za to zapłacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak z innej strony, czy jest w ogóle opłacalne dla jakieś firmy typu boeing albo airbus, lub jakiegoś państwa projektowanie teraz takiego kolosa, żeby wypuścić go w ilości max. kilku sztuk z przeznaczeniem na transport dużych elementów? Bo przecież sam An-225 był zaprojektowany w celu przenoszenia wachadłowca Buran, a nie w celach strikte transportowych. Chodzi mi głównie o to czy An-225 pozostanie na długi czas największym samolotem w historii, czy w wyniku ewentualnej jego straty jakaś firma/państwo będzie chciało zaprojektować i wyprodukować nowego, porównywalnego, lub większego jeszcze kolosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr2498 napisał:

Zapytam tak z innej strony, czy jest w ogóle opłacalne dla jakieś firmy typu boeing albo airbus, lub jakiegoś państwa projektowanie teraz takiego kolosa, żeby wypuścić go w ilości max. kilku sztuk z przeznaczeniem na transport dużych elementów? Bo przecież sam An-225 był zaprojektowany w celu przenoszenia wachadłowca Buran, a nie w celach strikte transportowych. Chodzi mi głównie o to czy An-225 pozostanie na długi czas największym samolotem w historii, czy w wyniku ewentualnej jego straty jakaś firma/państwo będzie chciało zaprojektować i wyprodukować nowego, porównywalnego, lub większego jeszcze kolosa.

Myślę, że wszystko zależy od opłacalności jeśli chodzi o inne firmy. Dużo różnych kosztów odchodzi w przypadku odbudowy Antonova, nie trzeba go projektować na nowo. Na jego plus jest też to, że był zawsze pewnego rodzaju symbolem, który teraz nabiera dodatkowego i myślę jeszcze silniejszego znaczenia dla Ukrainy i Ukraińców. Miejmy nadzieję, że jeszcze go zobaczymy w powietrzu. Takie jest moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 16:36, martinello napisał:

O ile wiem, mają drugiego zbudowanego w połowie (dawca części) gdzieś w hangarze...

"w połowie" to bardzo szczodre określenie....

to jest tak naprawdę sam kadłub, tak więc dawcą części też nie może być

Poniżej fotki sprzed kilku lat - obecnie jak wiadomo może się okazać że i ten kadłub został zniszczony w wyniku działań wojennych

mir-2.jpg.2e2eab07f563500d540afe3654b5c585.jpg

 

mir-1.jpg.f7417e9a45f59c8321078ef110c097b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku mało prawosławnych...a ruskie od zawsze to kacapy.

Do Polaka Prawosławnego nigdy bym kacapie nie powiedział, bo nie znam tej zależności. 👍

Gwiazdki poprawiłem :szczerbol:.

1 godzinę temu, giberes napisał:

Jak na Podlasiu (to w Polsce)

Wiem, 🙂 zeszłoroczny urlop spędziłem nad Siemianówką, w Kruchliku...niesamowicie piękne tereny.

Tylko te ch.....e gzy.:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Sa zdjęcia po zajęciu lotniska jak Mrija stoi w hangarze mniej więcej w całości.  Zniszczeń dopełnił ostrzał moździerzowy Ukraińców którzy nie chcieli by samolot wpadł w rosyjskie ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.