Skocz do zawartości

M1245 SOCOM RFM/3D/Live Resin 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępnie tył ogarnięty. Mam już gotowy fotel strzelca. Dojdzie jeszcze antena Boomerang (podstawa już jest), oraz druga charakterystyczna dla tych pojazdów. Na tym etapie nie mogę jej dołożyć, gdyż jest bardzo delikatna w swej konstrukcji. W tylnej zabudowie musiałem zbudować dwie "szafki" na obu burtach (czekam jeszcze na czarne elementy z jakimiś chyba elementami elektroniki, lub wentylacji), oraz skrócić ( a właściwie zbudować od nowa) elementy, które w standardowym M-ATV są na nadkolach. 

Kolejne etapy to:

- zbudowanie drzwi przesuwanych na tylnej ścianie kabiny

- ogarnięcie elektroniki- mam kilka zdjęć wnętrza i wygląda to rozmaicie, więc rzuciłem wici tu i tam celem doprecyzowania

- czekam też na piąty fotel, żeby zorganizować go jako podest strzelca

IMG_2527.JPG

IMG_2528.JPG

IMG_2530.JPG

IMG_2529.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowym M-ATV są dwa stoliki i do tego pasuje zestaw elektroniki z RFM.  Specialsi maja inaczej i nie jest wykluczone, ze SOCOM jeszcze inaczej. W miejscu tylnego stolika jest piąty fotel. Mam kilka zdjęć, ale trudno je przypisać do  konkretnej wersji, zwłaszcza, ze w części są inne fotele (te lewitujące na szelkach pod sufitem). Może być tak, jak w przypadku humvee i innych okoliczności związanych z siłami specjalnymi- standard i wyposażanie fabryczne, to jedno, a użytkownicy docelowi wszystko robią pod siebie. Rozgryzam temat. Najgorsze jest to, ze człowiek na którego liczyłem, ktory zawsze dostarczał mi masę wartościowych zdjęć niestety nie ma materialow, których szukam. Może być tez tak, ze jeszcze za wcześnie na obecność takich zdjęć dla ogólnego odbiorcy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba- to fotel, który jest w modelu Pandy, czyli podwieszany pod sufit i na odciągach od podłogi. W RFM są fotele montowane do podłogi. Na załączonym drugim zdjęciu. To trochę tak, jak w humvee A1 i starszych. Chyba, ze żyję w błędzie związanym z M-ATV.

F1B78D32-C1A6-40FC-B241-082C93B0CFC6.jpeg

B5CAE896-25F8-4914-92CC-52554942EC5C.jpeg

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokazuję i objaśniam. Stary typ foteli- ten zielony jest związany ze składanym piątym fotelem i widać w tle dziurę w tyłek ściance wraz z przesuwanymi drzwiami,  W SOCOM są nowe fotele- te piaskowe i tu nie znalazłem żadnych zdjęć z opcja składania. Elektronika to osobny rozdział.

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, o co Ci chodziło z odniesieniem do Humvee. Czyli wszystkie zdjęcia wnętrza wersji SOCOM, jakie kiedykolwiek gdzieś tam widziałem, pokazywały starszą wersję foteli. No to musisz liczyć na szpeców z Armoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych- produkty firmy SSR Models (Szwecja). Zamówiłem sobie karabinki SCAR i granatnik Carl Gustaf. Otrzymałem wszystko w 5 dni. Fajnie zrobione.  Makro na zdjęciu trochę zabija, bo  rzeczywistości detal jest ostrzejszy.  Są też Javeliny, Stingery, karabinki z kilku krajów, pistolety, hełmy. Cena za całość 14 Euro z przesyłką.

Link do FB https://www.facebook.com/SSR-Models-137698258483853/photos/?ref=page_internal

261360410_214578560795822_3833724113708075419_n.jpg

Edytowane przez makinen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.