Jump to content

M1245 SOCOM RFM/3D/Live Resin 1:35

makinen
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Poskładałem silnik tylko po to...żeby mieć finalnie do czego przykleić tłumik na zewnątrz. Maska będzie zamknięta, więc robota...

Klatka tylna- trzeba cholernie uważać, żeby tego nie zniszczyć, bo konstrukcja ażurowa i cholernie delikatna. Kilka baboli mi się przydarzyło, ale finalnie będzie trochę obładowana, więc zniknie mam nadzieję. Od siebie dodałem zasobnik na skrzynki amunicyjne (też 3D), oraz uchwyt pod swingarma, ponieważ zamontuję jeszcze karabin.

Jest babol, który nie wiem jak pokonać. Do szyny jednego z paneli dostała się kropla CA i skutecznie blokuje możliwość wsunięcia tam płytki z hipsu. Dojście tam marne, konstrukcja krucha, Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zwitek papieru ściernego i mozolne delikatne udrożnienie szyny.

Zdjecia do dupy, bo światło liche i na tym przezroczystym 3C nic nie widać. Ogólnie w tej części pojazdu jest jeszcze masa rzeczy do dorobienia, więc to nie koniec.

IMG_2495.JPG

IMG_2497.JPG

IMG_2498.JPG

IMG_2499.JPG

Edited by makinen
  • Like 2

Wstępnie tył ogarnięty. Mam już gotowy fotel strzelca. Dojdzie jeszcze antena Boomerang (podstawa już jest), oraz druga charakterystyczna dla tych pojazdów. Na tym etapie nie mogę jej dołożyć, gdyż jest bardzo delikatna w swej konstrukcji. W tylnej zabudowie musiałem zbudować dwie "szafki" na obu burtach (czekam jeszcze na czarne elementy z jakimiś chyba elementami elektroniki, lub wentylacji), oraz skrócić ( a właściwie zbudować od nowa) elementy, które w standardowym M-ATV są na nadkolach. 

Kolejne etapy to:

- zbudowanie drzwi przesuwanych na tylnej ścianie kabiny

- ogarnięcie elektroniki- mam kilka zdjęć wnętrza i wygląda to rozmaicie, więc rzuciłem wici tu i tam celem doprecyzowania

- czekam też na piąty fotel, żeby zorganizować go jako podest strzelca

IMG_2527.JPG

IMG_2528.JPG

IMG_2530.JPG

IMG_2529.JPG

• Like 1

4 godziny temu, makinen napisał:

ogarnięcie elektroniki- mam kilka zdjęć wnętrza i wygląda to rozmaicie, więc rzuciłem wici tu i tam celem doprecyzowania

- czekam też na piąty fotel, żeby zorganizować go jako podest strzelca

Smakowicie to wszystko wyglada, Napisales iz elektronika ,, wygląda to rozmaicie ,, masz na mysli ta przy przednich siedzeniach czy jeszcze inna.  Mam pare fotek tej przedniej i na moje oko chyba sie nie roznia.

W standardowym M-ATV są dwa stoliki i do tego pasuje zestaw elektroniki z RFM.  Specialsi maja inaczej i nie jest wykluczone, ze SOCOM jeszcze inaczej. W miejscu tylnego stolika jest piąty fotel. Mam kilka zdjęć, ale trudno je przypisać do  konkretnej wersji, zwłaszcza, ze w części są inne fotele (te lewitujące na szelkach pod sufitem). Może być tak, jak w przypadku humvee i innych okoliczności związanych z siłami specjalnymi- standard i wyposażanie fabryczne, to jedno, a użytkownicy docelowi wszystko robią pod siebie. Rozgryzam temat. Najgorsze jest to, ze człowiek na którego liczyłem, ktory zawsze dostarczał mi masę wartościowych zdjęć niestety nie ma materialow, których szukam. Może być tez tak, ze jeszcze za wcześnie na obecność takich zdjęć dla ogólnego odbiorcy. 

• Like 1

Posted (edited)

Kuba- to fotel, który jest w modelu Pandy, czyli podwieszany pod sufit i na odciągach od podłogi. W RFM są fotele montowane do podłogi. Na załączonym drugim zdjęciu. To trochę tak, jak w humvee A1 i starszych. Chyba, ze żyję w błędzie związanym z M-ATV.

F1B78D32-C1A6-40FC-B241-082C93B0CFC6.jpeg

B5CAE896-25F8-4914-92CC-52554942EC5C.jpeg

Edited by makinen

Posted (edited)

To pokazuję i objaśniam. Stary typ foteli- ten zielony jest związany ze składanym piątym fotelem i widać w tle dziurę w tyłek ściance wraz z przesuwanymi drzwiami,  W SOCOM są nowe fotele- te piaskowe i tu nie znalazłem żadnych zdjęć z opcja składania. Elektronika to osobny rozdział.

Edited by makinen

Teraz już wiem, o co Ci chodziło z odniesieniem do Humvee. Czyli wszystkie zdjęcia wnętrza wersji SOCOM, jakie kiedykolwiek gdzieś tam widziałem, pokazywały starszą wersję foteli. No to musisz liczyć na szpeców z Armoramy.

Posted (edited)

Dla zainteresowanych- produkty firmy SSR Models (Szwecja). Zamówiłem sobie karabinki SCAR i granatnik Carl Gustaf. Otrzymałem wszystko w 5 dni. Fajnie zrobione.  Makro na zdjęciu trochę zabija, bo  rzeczywistości detal jest ostrzejszy.  Są też Javeliny, Stingery, karabinki z kilku krajów, pistolety, hełmy. Cena za całość 14 Euro z przesyłką.

Link do FB https://www.facebook.com/SSR-Models-137698258483853/photos/?ref=page_internal

261360410_214578560795822_3833724113708075419_n.jpg

Edited by makinen
  • Like 3