Skocz do zawartości

Dysza do aerografu Revell Airbrush set


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

Aerograf to było marzenie z dzieciństwa.

 

Te 20 - 25 lat temu jak się w to bawiłem jako dzieciak to aerograf był czymś... złotym grałem - szczególnie dla 10 latka.

Internet niby był ale nie w takiej formie jak teraz i ciężko byłoby znaleźć pomoc.

 

Teraz gdy już "trochę" podrosłem i mogę sobie na coś takiego pozwolić (choć i tak w mocno ograniczony sposób) kombinuje jak się da.

 

Teraz jak czytam forum i oglądam pracę tu czy na FB to mi lekko szczęka opada jakie cuda i chciałbym choć w ułamku % dojść do takiego etapu :)

 

Ot takie tam "ble ble ble".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mini21 napisał:

Aerograf to było marzenie z dzieciństwa.

 

Te 20 - 25 lat temu jak się w to bawiłem jako dzieciak to aerograf był czymś... złotym grałem - szczególnie dla 10 latka.

Internet niby był ale nie w takiej formie jak teraz i ciężko byłoby znaleźć pomoc.

 

Teraz gdy już "trochę" podrosłem i mogę sobie na coś takiego pozwolić (choć i tak w mocno ograniczony sposób) kombinuje jak się da.

 

Teraz jak czytam forum i oglądam pracę tu czy na FB to mi lekko szczęka opada jakie cuda i chciałbym choć w ułamku % dojść do takiego etapu :)

 

Ot takie tam "ble ble ble".

Akurat to co opisujesz prawie każdy fan modelarstwa od wczesnych lat dzieciństwa 😊 przejawiał takie marzenia.Ja również.I internet otworzył też spore możliwości w nabywaniu narzędzi materiałów.Jednakże fakt cena jak w życiu gra rolę  także szukaj okazji na zakup sprzętu na portalach tam są ciekawe czasem smaczki markowe sprzęty za na prawdę ludzkie pieniądze.Jak masz zajawkę i motywację ,wytrwałość  to jakiś tam spory procent umiejętności też nabędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry po raz kolejny.

 

Dziś chciałem sprawdzić areograf i pomalować kokpit.

Podłączyłem aero do sprężarki,csorezarke do prądu.

Rozrobioną farbę wlałem do piernika i .... zaczęło "bomblowac".

Farba śpieniła się i zaczęła wypływać górą.

Z dyszy leciało powietrze więc wynikałoby że przepływ był .

 

Macie może pomysł co źle zrobiłem?

Pewnie coś przy składaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, myszaty napisał:

Cofie ci się powietrze do zbiorniczka.

Sprawdź uszczelnienienie pomiędzy dyszą a korpusem.

Czyli może jednak tej uszczelki nie ma...

Nie wiem za bardzo jak to wygląda...

Ktoś pisał że na zdjęciu które zamieściłem ją widać ale...

 

Sorry, nie zauważyłem edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mini21 napisał:

Czyli może jednak tej uszczelki nie ma...

Nie wiem za bardzo jak to wygląda...

Ktoś pisał że na zdjęciu które zamieściłem ją widać ale...

Na Twoim zdjęciu to czarne, gumowe.

image.thumb.png.c2f33418c676903c07d6f7d1accfae18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HKK napisał:

Na Twoim zdjęciu to czarne, gumowe.

image.thumb.png.c2f33418c676903c07d6f7d1accfae18.png

To uszczelka ,,osłony"  dyszy...

A ta stożkowa dysza dociskana jest do korpusu jak?  uszczelnia się tylko na samej powierzchni?

Bo powietrze wychodzi tym otworem poniżej osadEnia dyszy czyli bąblowanie powoduje nieszczelność pomiędzy tym stożkiem a korpusem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mini21 napisał:

A jeśli to nie uszczelką?

Akurat ta uszczelka to nie powinna być przyczyną bąbelkowania. Ona zapobiega uciekaniu powietrza z komory na zewnątrz. A bąbelkowanie jest na skutek cofania się powietrza do zbiornika między dyszą a jej gniazdem. Dlatego dysza (nr 3) musi byc dobrze dopasowana do gniazda w któym siedzi. Spróbuj ją obrócić i dobrze dokręcić komorę (osłonę) nr 2. Tam żadnej uszczelki nie ma, to musi po prostu szczelnie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mini21 napisał:

Dzięki.

Uszczelka jest - sprawdziłem przed chwilą.

Muszę iść popróbować "na sucho" (a w zasadzie na mokro) z samą wodą.

 

Myślałem że to mniej skomplikowane 🤣

 

 

Być może to dysza nie przywiera szczelnie i gdzieś  dostaje się powietrze.Czy masz oryginalną czy zakupiłeś te Badgera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba znaleźć kogoś z Wwy kto się na tym zna albo iść do jakiegoś większego sklepu z prośbą o pomoc.
Rozebrałem go bo może coś źle złożyłem... tyle że teraz znów mam problem ze złożeniem.
Co filmik to to jakoś inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelkowanie w tym typie aerografu spowodowane jest najprawdopodobniej tym, że osłona dyszy (części nr 1 i 2) wystają sumarycznie poza końcówkę samej dyszy, bądź są z nią już niebezpiecznie zrównane.  Spowodowane jest to najprawdopodobniej zbyt słabym dokręceniem części nr 2 bądź 1 (nie wiem która pełni w tym przypadku funkcję aircapa), lub jakimś zabrudzeniem na samym gwincie.

W grę wchodzi jeszcze jakieś zabrudzenie/uszkodzenie samej dyszy lub gniazda w korpusie w które się ją wciska.

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry.

Nie chcę zakładać nowego tematu żeby nie robić bałaganu.

 

Potrzebuje dokupić adapter do "zwykłego aerografu" na wąż.

Chce po prostu mieć dwa urządzenia ale do kompresora Revella da się podłączyć tylko zwykłą rurkę (wąż).

 

Nie bardzo wiem tylko jak tego szukać (pod jaką nazwą).

Czasem znajduje ten adapter jako część zestawu z areografem ale samego już nie.

 

Chodzi o coś takiego jak na fotografii.

Z góry dziękuję

 

IMG_20220405_220100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.