Skocz do zawartości

1:72 Piaggio P.180 Avanti LPR (nie, nie Liga Polskich Rodzin)


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

chciałbym zaprosić do warsztatu w którym walczę z tym zestawem w skali 1:72:

 

942319-11185-50-pristine.jpg

 

Do tego mam kalki z Caracala:

 

1080344-12192-69-pristine.jpg

 

Oczywiście kupiłem je dla drugiego malowania - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Od czasu do czasu ten samolot przelatuje nad moim domem wydając bardzo charakterystyczny dźwięk i postanowiłem zbudować właśnie ten model.

 

Sam zestaw, mimo że dosyć miły, to jednak jest wyraźnie shotrunowy i miejscami mocno mydlany, jak to się tu na forum mówi, także trzeba się postarać.

 

Samą budowę rozpocząłem już dawno temu, ale po drodze była przeprowadzka i inne atrakcje, także warsztat zaczynam dopiero teraz, kiedy prace z powrotem nabrały jakiego-takiego tempa.

 

Zaraz po otwarciu pudełka pojawiło się pytanie, jak boczne okienka będą pasować? Nie wyglądało to zbyt dobrze, więc zrobiłem tak, że wyciąłem w połówkach kadłuba podłużne paski i zastąpiłem je odpowiednio wyprofilowanymi kawałkami przezroczystej płyty. Granice zaszpachlowałem, okienka zakleiłem odpowiednio przyciętymi maskami i całość teraz wygląda tak:

 

hull01.jpg

 

hull02.jpg

 

Jak widać wyciąłem też drzwi, po to, żeby pokazać je otwarte.

 

Wnętrze kabiny wymaga trochę przeróbek, żeby przedstawiało wariant sanitarny samolotu - jestem w trakcie:

 

cabin01.jpg

 

Zacząłem też pracę nad silnikami - są one o wiele mniej wyraźne niż połówki kadłuba:

 

wings01.jpg

 

Tam, gdzie maja przyjść śmigła, wstawiłem włąsnej roboty kasety zawierające "poly-capy", po to, żeb yśmigła można było pomalowac osobno i zamontować na sam koniec. Sama taka kasetka wygląda tak:

poly.jpg

 

Środkowa, brazowa część to obcięta wyrzutnia rakiet z mistercrafowej cobry 🙂

 

Przy okazji prośba o pomoc - jakby ktoś mógł zamieścić fotke kabiny wersji sanitarnej po stronie przeciwległej do noszy ZANIM zamknę kadłub, bardzo bym, się cieszył 🙂

 

Bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym go chciał kiedyś wykonać więc kibicuję i przyglądam się. Jeśli chodzi o kabinę to to nie mam żadnego zdjęcia, ale z drugiej strony, czy w wersji dla LPR kabina pilotów się różni od standardowej?

Mam tylko taki przekrój poglądowy ze strony LPR
piaggio.thumb.png.6c5ce10faa55dacb3071f2c7b2aef44a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuje za komentarze!

@Vieh_san- kabina - maiłem na myśli tak jak w samolotach pasażerskich, czyli "z tyłu" a nie kokpit "z przodu"

@Wojtek59- ciekawy rysunek!

Samo to:

obraz.png.2ad196faed2ca07e58d20e0008fb1d41.png

 

-już rozpracowałem. Jeszcze za noszami jest jeden fotel, tylko nadal nie wiem, co jest po przeciwnej stronie przejścia - tak jak strzałka pokazuje.

 

@barszczo- ja myślę, że o n w całej Polsce jest znany!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pmroczko napisał:

nadal nie wiem, co jest po przeciwnej stronie przejścia

Pawle, a może spróbuj napisać bezpośrednio do LPR o fotki wnętrza?

sekretariat@lpr.com.pl

może akurat trafi się ktoś ze zrozumieniem i pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czemu nie, spróbuję - może mają jakieś materiały prasowe? Wielkie dzięki za namiary i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Super!

Jest tu kilka detali, których wcześniej nie widziałem... A te foty z airliners.net to już wcześniej znalazłem, tam zawsze zaglądam jak czegoś szukam. Tę pierwszą gdzie znalazłeś?

Tak dla ciekawości - może któryś z fachowców-ratowników mi powie co jest w tej niebieskiej torebce nad noszami?

A nadal nie widać co jest po drugiej stronie przejścia 😞

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmroczko na 99% tak jak napisał @Tazman79 będzie defibrylator z kardiomonitorem, najprawdopodobniej firmy Zoll, bo oni raczej ich używają. Pewnie taki jak ten

7334_max_857a.jpg.e0f5d20ea7d76b8440cfc4acefc3aa61.jpg

 

Zielone to pompy infuzyjne

images.jpeg.845089fddcce7cef1b685f5e76992f4a.jpeg

 

Pod zawieszoną torbą z defikiem jest gniazdo do tlenu, które wygląda, że jest połączone zielonym wężem z reduktorem (taka szklana rurka z podziałka l/min, w której unosi się kulka wskazująca przepływ)

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w tej instytucji parę lat, co prawda na EC-135, ale parę razy dali się przelecieć i Piaggio.....

aktualnie lata tylko jeden, drugo jest dawcą części. Kupili już nowe Learjet 75 Liberty- dwa.

Parę widoczków z EC-ka.

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertmodelarz- piękne zdjęcia!

A pamiętasz co tam z tyłu naprzeciwko noszy się mieści? Słyszałem, że jakaś szafka?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vieh_san napisał:

@pmroczko na 99% tak jak napisał @Tazman79 będzie defibrylator z kardiomonitorem, najprawdopodobniej firmy Zoll, bo oni raczej ich używają. Pewnie taki jak ten

7334_max_857a.jpg.e0f5d20ea7d76b8440cfc4acefc3aa61.jpg

 

Zielone to pompy infuzyjne

images.jpeg.845089fddcce7cef1b685f5e76992f4a.jpeg

 

Pod zawieszoną torbą z defikiem jest gniazdo do tlenu, które wygląda, że jest połączone zielonym wężem z reduktorem (taka szklana rurka z podziałka l/min, w której unosi się kulka wskazująca przepływ)

Za moich czasów to takie były Lifepaki

Monitor/defibrylator LIFEPAK 15

Ratownik medyczny niosący monitor/defibrylator LIFEPAK 15

a pompy to te zielone.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pmroczko napisał:

@robertmodelarz- piękne zdjęcia!

A pamiętasz co tam z tyłu naprzeciwko noszy się mieści? Słyszałem, że jakaś szafka?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Jutro zapylam EL Capitano -co tym mam nadzieję jeszcze lata..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pospolite ruszenie!

Z takimi zastępami pomocników to można wszystko robić choćby od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.