Skocz do zawartości

1:72 Piaggio P.180 Avanti LPR (nie, nie Liga Polskich Rodzin)


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Bardzo Wam dziękuję za komentarze i za miłe słowa. Trochę się zatrzymałem na kardiomonitorze, stojak na kroplówkę już zrobiłem od nowa i mam nadzieję, że niedługo jakiś update będzie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzień dobry!

No i to "niedługo" to był ponad rok... No ale cóż, kryzys twórczy czasem tak ma... W końcu przyszedł ten dzień, kiedy z powrotem zacząłem prace i myślę, że wnętrze już zostawię tak jak jest, teraz pora  zamknąć kadłub (nad kabiną pilotów jeszcze trochę popracuję przed przyklejeniem szkła). Na teraz wygląda to tak:

 

cabin04.jpg

 

cabin05.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry!

Mam kolejny update. Kadłub już zamknięty, w trakcie szpachlowania i szlifowania. Wyposażyłem kokpit i jest już gotowy do zamknięcia. Wnętrze oszklenia wykleiłem kalkomanią własnej roboty, która powstała tak, że na papier od kalkomanii (zresztą wadliwej, folia zeszła, został sam papier i klej) naniosłem najpierw szary a potem biały podkład Tamiya. Potem wyciąłem odpowiednie kształty i przykleiłem je od wewnątrz szkła. Prezentuje się to tak:

 

cpit01.jpg

 

cpit02.jpg

 

Teraz wklejam szkło i szpachluję linie połączenia.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Dzień dobry!

Po długiej przerwie mam pewien postęp do zgłoszenia. Poskładałem silniki i skrzydła. W skrzydłach trzeba było popracować nad pocienieniem krawędzi spływu no i poprawić niektóre linie podziałowe, żeby się nie zatarły. Na obecnym etapie prac model wygląda tak:

assy01.jpg

 

assy02.jpg

 

assy03.jpg

 

assy04.jpg

 

Teraz próbuję przykleić jeszcze maksimum detali które mają szansę przeżyć malowanie no i pomalować całość na biało (planowany do tego jest biały podkład Tamiya w sprayu). Zobaczmy, kiedy się to uda zrobić bo warto już by było kończyć ten model 🙂

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pmroczko napisał:

(planowany do tego jest biały podkład Tamiya w sprayu).

 

 

l396WcD0OCoCrYm6A.webp

 

nie jest to dobry pomysł. Lepiej jakis dobry podkład biały do aerografu (Alclad? Surfacer?)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładu. Nie biały bo podkład ma cos wyrównać w barwie a biały nic nie wyrówna. Szary, tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Paweł chce dać biały aby łatwiej później polozyc biała baze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, jednak sam biały podkład da za cienką warstwę.Biały słabo kryje. Może wpierw te białe wypełnienia zakryć szara szpachlówką np Tamiyi? Wtedy całośc powinna sie wyrównać w barwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze! Panowie, myślę, że niepotrzebnie się martwicie, bo metoda jest wypróbowana na przynajmniej dwóch wcześniejszych modelach:

A4B_03a.jpg

 

EKA3B_08a.jpg

 

Polega na tym, żeby przygotować powierzchnie szarym podkładem Tamiya (w sprayu) a na to potem dać biały podkład Tamiya, też w sprayu. Wtedy najcieńsza warstwa farby daje doby biały. A biały spray Tamiyi to najlepiej kryjący biały jaki znam.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo.

Wyciągnąłem swojego i będę się wzorował na Twoim.

 

Tylko boję się tego wycinania okien 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzięki za komentarz!

Ja też się tego bałem, ale po wszystkim wyszło całkiem dobrze - chociaż oczywiście jeszcze zobaczymy. Myślę, że podstawa to wziąć kawał porządnej, przezroczystej płytki (w moim przypadku Vivak) i na ciepło wygiąć ją na kawałku rurki albo wałka tak, żeby średnica się zgadzała. Potem rzetelnie skleić, zaszpachlować i przeszlifować i myślę, że będzie dobrze. Bo patrząc na fabryczne okienka to one nie będą dobrze pasować.

To wklej foty, jak już będziesz coś miał, a ja dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry!

Dziś znowu mały update. Oto foty w trakcie kładzenia szarego podkładu, widać na nich też anteny zrobione z blachy miedzianej i struny od gitary:

assy05.jpg

 

assy06.jpg

 

A tak całość wygląda po nałożeniu białego podkładu:

 

paint01.jpg

 

paint02.jpg

 

W tej chwili maluję jeszcze śmigła i przygotowuję się do pomalowania tyłka na czerwono, przy czym szukam koloru który najlepiej będzie pasował do kalkomanii Caracala, bo elementy malowane i oklejane trzeba ze sobą tak połączyć, żeby przejście było w miarę niewidoczne...

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Dzisiaj duża rzecz - pomalowałem tyłek na czerwono i zdjąłem maski - te na bocznych oknach były tam naklejone jakieś 5 lat, więc były emocje! Wynik jest taki:

 

paint03.jpg

 

paint04.jpg

 

paint05.jpg

 

Jeszcze robiłem śmigła. Jak widać są dwa pięciołopatowe, a na arkuszu kalkomanii Caracala jest 6 podwójnych pasków... W związku z czym postanowiłem śmigła w całości pomalować. Wyszło tak:

 

props01.jpg

 

No i teraz twardy orzech do zgryzienia - trzeba nakleić kalkomanie. Tu muszę zebrać się w sobie i może uda się to zrobić raz a dobrze...

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Paweł

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

Dziś dalszy ciąg "kolorowania" - nakleiłem obramowania przednich okien i "paski". Niestety pod wpływem płynu zmiękczającego kalkomanie się lekko postrzepiły. Za to kolor farby mam w mojej ocenie dobrany dosyć dobrze - jest to Gunze H13 z minimalna domieszką czarnego. Zgodnie z przewidywaniami zepsuła się górna antena (już ją naprawiłem, ale po zrobieniu zdjęć). Udało mi się postawić podwozie główne. Teraz wygląda to tak:

 

paint06.jpg

 

paint07.jpg

 

paint08.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią, że nasz M-15 Belfegor to koszmarek, ale jak patrzę na urodę tego Piaggio, to też startuje w tej samej lidze.

Chyba go na trzeźwo nie wymyślali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pmroczko napisał:

Niestety pod wpływem płynu zmiękczającego kalkomanie się lekko postrzepiły .

O !!! Jakiego Kolega użył specyfiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzes napisał:

Mówią, że nasz M-15 Belfegor to koszmarek, ale jak patrzę na urodę tego Piaggio, to też startuje w tej samej lidze.

Chyba go na trzeźwo nie wymyślali...

Na żywo, prawdziwy wygląda zdecydowanie lepiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze!

@Grzes- może wygląda niezwykle, ale podobno lata super, słyszałem, że ta koncepcja aerodynamiczna jest bardzo przemyślana.

@kopernik - używałem starego Solvasetu. Wydaje mi się, że z wiekiem stracił trochę na mocy. Teraz robie eksperymenty z Sol&Set'em, zobaczmy czy to będzie lepiej działało.

@Tazman79 - czyli co, mówisz, że mój jest brzydki? 😭

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pmroczko napisał:

Dzień dobry!

Bardzo dziękuję za komentarze!

@Grzes- może wygląda niezwykle, ale podobno lata super, słyszałem, że ta koncepcja aerodynamiczna jest bardzo przemyślana.

@kopernik - używałem starego Solvasetu. Wydaje mi się, że z wiekiem stracił trochę na mocy. Teraz robie eksperymenty z Sol&Set'em, zobaczmy czy to będzie lepiej działało.

@Tazman79 - czyli co, mówisz, że mój jest brzydki? 😭

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Nie to miałem na myśli 😉 Generalnie miniatury potrafią nie oddawać w pełni tego jak wygląda oryginał, Twoja robota jest naprawdę super, tym bardziej że sam Ci dostarczałem materiały 😉

Tak trzymaj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.