Skocz do zawartości

Warsztat relaksacyjny - MiG 29 9-13, UB, SMT, ICM, Zvezda, Italeri,1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, abtb napisał:

 

A nie prawda, bo i Libia jest (a przynajmniej miała plan kupić w 2020)

 

Miały na stanie jeszcze Irak i Iran

 

 

 

 

...no aż takim laikiem w tym temacie to ja nie jestem, pisałem o 9.13, ale skoro aż taki poziom relaksacji w tym warsztacie, to spokojnie możesz na tym Irańczyku głowę Horusa domalować. Na tym (z) UB również... 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, macie rozmach panowie. Może by tak San Escobar:haha:

Soris, ja rozróżniam  dwa rodzaje MiG-a 29: zwykły i garbaty (SMT). I tyle mi do życia wystarczy :mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

W końcu by wypadało trochę się zrelaksować :mrgreen:

W związku z tym, że pogoda dziś taka butelkowa to postanowiłem w końcu się szarpnąć i coś zrobić w temacie. Tak więc do przysłowiowego "kotleta" pomalowałem sobie wnętrza (tak, tak - liczba mnoga :chytry:) oraz zlepiłem to i owo :

 

DSCF5578.thumb.JPG.f5d1fbb4f907ad1c4342183729405d94.JPG

 

DSCF5580.thumb.JPG.f14f3c23cf6f93bf314e98a26927b12d.JPG

 

DSCF5579.thumb.JPG.8ea4a9475b9df0beba5b390a8374e144.JPG

 

I, jak wspomniałem wcześniej, dorzucam wersję UB z Italeri:

 

DSCF5582.thumb.JPG.aa5ff0493a4f269f77cf5b37055ed6ac.JPG

 

DSCF5583.thumb.JPG.81d23d24c4ce68f273c34799fd5cb1b6.JPG

 

DSCF5581.thumb.JPG.bb847b762ece35ba99fd1f7014ab0dd9.JPG

 

Jak widać, oba modele łączy wspólna cecha - trochę lipne spasowanie kadłuba. W Italeri to jeszcze jak cię mogę ale w ICM -e to już tragedia. Żeby to wszystko jakoś złączyć w całość to musiałem ratować się CA. Przy okazji od razu się wyszpachlowało połączenia.  Jak wspomniałem na wstępie nie będę ładował dodatków bo to i tak nie wiele pomoże. Oczywiście minimalne minimum będzie - fotele od Edzia, rurki pitota made by Maser i wolanty/drążki sterowe od Qb. Taki skok na kasę jest podyktowany tym, że wszystkie w/w elementy to tylko robią za balast w pudełku.

Pomimo tego, że trochę strasznie to wygląda to da się bezproblemowo ogarnąć. W razie "W" mam jeszcze 9-13 ze Zvezdy. I chyba będzie to wiśnia na torcie tego warsztatu :mrgreen:

A co - jak robić to hurtem :chytry:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akt II - wloty

 

9-13

 

DSCF5586.thumb.JPG.d8d78ce07e858ad9e1e8a85b8d159831.JPG

 

DSCF5587.thumb.JPG.66c54a3895c1f8abb0956b4cc928ea01.JPG

 

DSCF5588.thumb.JPG.66acbb6fd051fcbaa9746d805a311bd1.JPG

 

i wyszlifowany dziobek:

 

DSCF5589.thumb.JPG.f697a57c4a7cf39d7e68558ce64174fb.JPG

 

DSCF5590.thumb.JPG.a1fca2466b14429a64692e4687b47833.JPG

 

UB:

DSCF5591.thumb.JPG.84a630803ce4812a4a7f8a00db90788d.JPG

 

DSCF5593.thumb.JPG.32c9c770d9dce45ade011d5e29005403.JPG

 

DSCF5592.thumb.JPG.46230b8b8a88cb73e259547746ec1513.JPG

 

Całościowo po kicie:

 

DSCF5594.thumb.JPG.0112b72b95a1bd07048acca3a43d7fe3.JPG

 

Podsumowanie:

Makulatura :mrgreen:

Ale nawet z makulatury można zrobić ładne origami :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ja to akurat się nieszczególnie relaksuję w modelarstwie jak muszę zużywać szpachlę, CA i papier ścierny w ilościach hurtowych :D

Trochę mi się tytuł warsztatu kłóci z tym co tu widzę w starciu z własnymi doświadczeniami 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matys napisał:

z tym co tu widzę

A co złego ty tu widzisz? Przecież to normalna modelarska robota :haha:

Się teraz usiądzie relaksacyjnie w fotelu i pomizia wszystko papierścieruchem i będziesz pan zadowolony :mrgreen:

Patrząc na oba modele i ich poziom to coś czuję że będą z jednego kraju i chyba z tej samej jednostki :wink:

Już na tym etapie delikatnie zdradzę że chyba oba modele będą miały kamo przełamane ładnym czerwonym kolorem pokrywającym charakterystyczne elementy :nie_powiem:

 

7 godzin temu, giberes napisał:

Nie wiedziałem, że ICM robił przepaki Mistercrafta

Czyli to prawda, że człowiek głupi się rodzi i głupi umiera :haha:

Dyskretnie tobie podpowiem, że jak masz chęć na 29-tego to tylko od bojkotowanej Zvezdy, bo chińskiemu trębaczowi to ja nie ufam (pewnie sprzedają jakiegoś swojego klona a nie prawilnego Migacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 10:55, abtb napisał:

Przecież napisałem, że "ciekawe" a nie ukraińskie  :mrgreen:

Ducha Kijowa wypuszczonego z garnka  na pewno robić nie będę.

You're my Hero! :piwo:

Byle Cię tylko nie owinęli w jakąś ruska onucę... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

Byle Cię tylko nie owinęli w jakąś ruska onucę

Myślę że już za późno.

W chwili obecnej wystarczy że się nie popiera bezkrytycznie Ukraińców a już się robi za fanboja rosjan.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek napisał spokojnie co i jak, nikt mu słowa złego nie powiedział, ewentualne opinie zostawiając dla siebie (czyli pax,  różnimy się, ale się szanujemy), ale  Grzes i Xman mają ogromną uciechę z grzania zagadnienia. Nie dziwię się, nie komentuję, widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, socjo1 napisał:

ale się szanujemy),

Czy aby na pewno?

 

17 minut temu, socjo1 napisał:

  Grzes i Xman mają ogromną uciechę z grzania zagadnienia. Nie dziwię się, nie komentuję, widzę. 

Nie wiem czy Grzes ma z tego uciechę ale ja nie mam.

Też widzę i czytam różne wypowiedzi.

Komentuje bo mogę (jeszcze).

 

Sory Tomek za wpis ale już znikam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

O matko :benc: Jak to wszystko przeczytałem to aż mi monitor się wygiął na kształt walca ustawionego na Wiejskiej :haha:

Godzinę temu, Grzes napisał:

Byle Cię tylko nie owinęli w jakąś ruska onucę... 

Ja za duży facet jestem, żeby mnie owijać w cokolwiek :mrgreen:

Godzinę temu, Grzes napisał:

You're my Hero!

:super:

56 minut temu, Xmen napisał:

W chwili obecnej

W "chwili obecnej" to ja zauważyłem że przez 5-6 dni pisze się jak to Rosjanie dostają baty i w ogóle im Ukraińcu urządzają piekło a dnia siódmego czytam artykuł że Rosjanie zajęli strategiczne cele i mogą zamknąć 20k Ukraińskich żołnierzy w kotle.

Tak więc przestałem czytać bo nie wierzę już ani jednym ani drugim, pismakom też

Jedynie sprawdzam kurs dolara żeby wiedzieć czy paliwo pójdzie w górę i kurs euro żeby wiedzieć ile mnie będą kosztowały wakacje :mrgreen:

Resztę mam  w "wydmuszce" (lub jak kto woli w makumbie")

 

35 minut temu, socjo1 napisał:

nikt mu słowa złego nie powiedział,

Ale może pomyślał :chytry:

Pozwolicie, ze podsumuję warsztat na etapie obecnym:

- modele są badziewne  (nie spodziewałem się zresztą po nich niczego dobrego) wiec posłużą mi do poprawienia wprawy w operowaniu szpachlą, CA i papierścieruchem

- modele posłużą do poprawy wprawy w operowaniu fukawą oraz malowaniu z  tzw "ręki"

- planuję, że oba modele będą w kamo libijskim (a co - moje, to i mogę sobie pomalować jak chcę :bleh:) czyli takie trochę full sajens fikszyn

Co do reszty to można pisać co się chce i o czym się chce - byle by nie rzucać "łaciną kuchenną" , szanować się nawzajem i nie siać propagandy. A jak nie  - to wypad z piaskownicy :wpier:

 

35 minut temu, socjo1 napisał:

Tomek napisał

Ty mi lepiej Michał napisz co tam Flacha uradził w sprawie Babaryby, bo mój człowiek w IPMS-e zamiast pójść na spotkanie to polazł na rowery  i jeździł jak jakiś dzik po okolicy stołecznego miasta czym mnie strasznie zbiesił (będę musiał skrobnąć do Zbycha co by mu składkę członkowską wyznaczył i od razu podniósł wartość o 200% :chytry:)

 

A dziś jak dobrze pójdzie - hebluję wloty (czuję, że będzie pełny sukces :wink:)

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abtb napisał:

Co do reszty to można pisać co się chce i o czym się chce - byle by nie rzucać "łaciną kuchenną" , szanować się nawzajem i nie siać propagandy. A jak nie  - to wypad z piaskownicy :wpier:

Salomon, normalnie Salomon 😉. Jego się trzymajmy, jego słuchajmy, z nim nie zginiemy!

Cytat

 

Ty mi lepiej Michał napisz co tam Flacha uradził w sprawie Babaryby, bo mój człowiek w IPMS-e zamiast pójść na spotkanie to polazł na rowery  i jeździł jak jakiś dzik po okolicy stołecznego miasta czym mnie strasznie zbiesił (będę musiał skrobnąć do Zbycha co by mu składkę członkowską wyznaczył i od razu podniósł wartość o 200% :chytry:)

 

A dziś jak dobrze pójdzie - hebluję wloty (czuję, że będzie pełny sukces :wink:)

 

 

Z tego co wiem (na ostatnim spotkaniu nie byłem, wieści wcześniejsze), są próby organizacji imprezy na jesieni. Żywotnie mnie interesuje jej powodzenie, bo ktoś mi wisi piwo 😉 w zbożnej intencji promocji transportu! Poza tym (wbrew pozorom 😉 ) przyjemnie byłoby się zobaczyć i Wasze prace i poznać tego lub owego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, socjo1 napisał:

Salomon, normalnie Salomon

Oj tam, już nie przesadzaj :oops:

 

15 minut temu, socjo1 napisał:

bo ktoś mi wisi piwo

Przypomnij mi się na samiutkim początku lipca to zakupię coś na twoje konto w dewizowych sklepach wink3

17 minut temu, socjo1 napisał:

przyjemnie byłoby się zobaczyć i Wasze prace i poznać tego lub owego...

Z wzajemnością :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, socjo1 napisał:

są próby organizacji imprezy na jesieni

Życzę kolegom żeby się udało.Dla mnie niestety za daleko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, abtb napisał:

od bojkotowanej Zvezdy 

Nie żartuj, przecież wiadomo, że ja nie z takich, bo nawet ostatnio ich nową żabią stopę zakupiłem z radością, żeby wesprzeć krajowych sprzedawców. A z migiem 29 jakiś mi nie po drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • abtb changed the title to Warsztat relaksacyjny - MiG 29 9-13, UB, SMT, ICM, Zvezda, Italeri,1/72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.