Skocz do zawartości

Warsztat relaksacyjny - MiG 29 9-13, UB, SMT, ICM, Zvezda, Italeri,1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Było w śmigłowcach to i będzie w samolotach :mrgreen:

Na widelec biorę MiG-acza 29-tego i będę go robił sobie relaksacyjnie. Ot, tak bez wnikania w szczegóły.  bez przykładania do planów  i mierzenia suwmiarką.

 

Artbox:

DSCF5488.thumb.JPG.3772191945095330273a33f8f56bcccc.JPG

 

inbox:

 

DSCF5489.thumb.JPG.4eb775b8d35ff2b36fe41ab9bdd00177.JPG

 

DSCF5490.thumb.JPG.7b983c2fd3f428368d0451b8533d6552.JPG

 

Jak widać jest słonecznik a to znaczy, że model jest konkursowy :wink:

Malowanie tradycyjnie w jakieś ciekawe kamo  bez wnikania w rzeczywistość.

 

Edytowane przez abtb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, giberes napisał:

Ale nie ukraińskie? 

 

Przecież napisałem, że "ciekawe" a nie ukraińskie  :mrgreen:

Ducha Kijowa wypuszczonego z garnka  na pewno robić nie będę. Jakoś tak skłaniam się w kierunku arabskim. Może coś w ten deseń:

 

bT4P0qE.thumb.jpg.ba49a00051ae72e87f667c1e4e54dbe3.jpg

 

W końcu relaks ma być a nie spinanie pośladów  :haha:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

To tak się da?:hmmm:

Ja mam zawsze taki plan, będzie na relaksie, przyjemnie, bez spiny. Często jednak modele nie chcą mojego relaksu ;D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie da się. Trzeba tylko być głuchym na prowokacje wysłanników Zakonu Liczynitów i  wyznawców Wielkiej Suwmiarki :haha:

To ma być taka prosta relacja z postępów z budowy bez zadawania pytań typu "a jakiego łosza użylibyście............., A czym szpachlujecie.............. itd.  Co prawda jest pewien problem - trzeba mieć dwie ręce (lewą i prawą a nie tylko dwie lewe) i trochę własnego rozumu 

 

2 minuty temu, Vieh_san napisał:

Często jednak modele nie chcą mojego relaksu

A tu się nie zgodzę. Model jak ryba głosu nie ma i poddaje się tylko szlachetnej obróbce. Nie zapominaj, że nawet spokojne, takie szaoliniowe  (od słynnego klasztoru gdzieś tam w Chinach) smyranie papierem ściernym tony szpachli nałożonej na model jest jak "muzyka relaksacyjna" :haha:

A raczej "szuranie relaksacyjne" :mrgreen:

 

Mam nadzieję, że obędzie się bez "nalotu" grupy zdesperowanych modelarzy

 

indeks.jpg.79b6f0964e2767b7fc0ffa30602a715d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

Mam nadzieję, że obędzie się bez "nalotu" grupy zdesperowanych modelarzy

Ja to się dziwię że jeszcze ich nie ma.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

A tu się nie zgodzę. Model jak ryba głosu nie ma i poddaje się tylko szlachetnej obróbce. Nie zapominaj, że nawet spokojne, takie szaoliniowe  (od słynnego klasztoru gdzieś tam w Chinach) smyranie papierem ściernym tony szpachli nałożonej na model jest jak "muzyka relaksacyjna" :haha:

A raczej "szuranie relaksacyjne" :mrgreen:

Hahaha, a to też prawda, ma takie "szuranie" coś uspokajającego w sobie, zgadzam się. Dla mnie gorzej jak mi się ręka, że tak powiem omsknie i muszę coś odtwarzać od 0 ;D to się mogę wtedy :miecz:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo użyłem cudownej wunderwaffe - model nie będzie z szachownicą i nie będzie miał pierdyliona dodatków. Ale oczywiście znam (może nie wszystkie)  najbardziej powszechne pułapki na jakie się można natknąć przy budowie 29-tki i tu spodziewam się  ataku "z partyzanta" :haha:

 

2 minuty temu, Vieh_san napisał:

Dla mnie gorzej jak mi się ręka, że tak powiem omsknie

Zdecydowanie odradzam wdychanie aromatów unoszących się w pojazdach służby zdrowia - eter powoduje senność i "omskiwanie" się ręki :haha:

 

2 minuty temu, Xmen napisał:

Na drżenie rąk to 🥂 jest podobno dobre.

Ale tylko w określonych ilościach bo po przekroczeniu pewnej granicy to i Łoś wygląda jak MiG 29 - w końcu dwuster :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

Zdecydowanie odradzam wdychanie aromatów unoszących się w pojazdach służby zdrowia - eter powoduje senność i "omskiwanie" się ręki :haha:

:haha: Eteru nie mamy, tlen 100% powinien pomóc ;D Gorzej jak jedynymi oparami są opary jakiegoś Żuliana. Dobra bo tu zaraz druga strona będzie warsztatu a tylko inbox był ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Zbychu wychodzisz z założenia że będzie SF? Przecież Libia używała/używa MiG-ów 29. Kwestia tylko znalezienia odpowiedniej fotki:wink:

1 minutę temu, Vieh_san napisał:

Dobra bo tu zaraz druga strona będzie warsztatu a tylko inbox był ;D

Mi to nie przeszkadza :haha:

Może będzie "gorrący temat" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vieh_san napisał:

Dobra bo tu zaraz druga strona będzie warsztatu a tylko inbox był ;D

Jak rozmowa na luziku bez "ą ę" i autorowi wątku nie przeszkadza to komu to szkodzi.

Jak nas kolega abtb opierniczy to wtedy podkulimy ogon i zrobimy w tył zwrot.

 

15 minut temu, zegeye napisał:

Moze któryś z forumowiczów odstąpiłby kalki do ciekawego afrykańca albo arabusa 

Coś by się znalazło.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, zegeye napisał:

A konieczie musi byc SF?  Moze któryś z forumowiczów odstąpiłby kalki do ciekawego afrykańca albo arabusa 😁

 Ja to się na 29 za bardzo nie wyznaję, ale 9.13, z szeroko rozumianych "tamtych" okolic,

to chyba tylko Sudan i Algieria  🇸🇩  🇩🇿❓

                                                                                                                                                                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jery napisał:

No i koniec relaksacji

Jaki koniec? U mnie jak w porządnym państwie - głosowali jak chcieli a wybrali kogo trzeba :haha:

8 godzin temu, Soris napisał:

z szeroko rozumianych "tamtych" okolic,

to chyba tylko Sudan i Algieria  🇸🇩  🇩🇿❓

A nie prawda, bo i Libia jest (a przynajmniej miała plan kupić w 2020)

 

EZBwZANXQAI-ekp.thumb.jpg.751664056f3eed95de6eb3e860bfc4be.jpg

 

Miały na stanie jeszcze Irak i Iran

 

EYKFxkxWoAUqflc.jpg.b1728698c46dd45e5ef1cde3b127241a.jpg

 

article_617a9332407cf7_84281615.jpg.b0c9fbfb473f9c97b3eb1db8382bbd2a.jpg

 

A czy to była wersja 9-13 to mi to już zwisa. 

Model jest jaki jest (a nie jest to najlepszy model tej wersji na rynku) i nie mam zamiaru dowartościowywać go toną złotej blachy i kilogramami żywicznych aftermarketów  :mrgreen:

Jak będziecie grzeczni to dorzucę jeszcze wersję UB z Italeri - też na relaksie :wink:

Tak więc schować wszelkie mądre kwity pod dupę, żeby się lepiej siedziało i grzać popcorn w mikrofali.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • abtb changed the title to Warsztat relaksacyjny - MiG 29 9-13, UB, SMT, ICM, Zvezda, Italeri,1/72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.