Skocz do zawartości

Fokarium: A8 i F-8, Eduard 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lord_karton napisał:

widzę, że pomiędzy krawędzią spływu a owiewką skrzydło-kadłub coś jest nie tak

Też to widzę

19 godzin temu, neptun1939 napisał:

Zacząłem robić golenie podwozia. Zestawowe po usunięciu lekkiej nadlewki miały tłoczysko lekko owalne więc postanowiłem wymienić go na pręcik plastikowy.

Szkoda, że się pośpieszyłeś. Przekażę Ci zupełnie za darmo patent na ładne siłowniki: wycinasz plastikowy siłownik, wiercisz od dołu otwór w goleni (goleniu) na wylot i dalej wiercisz jeszcze kawałek nad wyciętym siłownikiem. Wklejasz igłę do strzykawki i szpachlujesz/zalewasz CA od spodu. Szlifujesz, malujesz (maskując siłownik) i masz goleń jak ta lala.😃 I da się to zrobić bez problemu  w skali 1-72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to miejsce, to wiem że nie jest OK. Dalej z tym walczę i nie zostawię tego tak. Nie pisałem, że jest to do poprawy bo dla mnie to była oczywistość 😉 
Bcjhr3J.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnimi tygodniami nie miałem za dużo czasu. 
 Wydaje mi się, że w końcu udało się to przejście skrzydło-kadłub wyprowadzić:
JSvaIUz.jpg
yIVZr5F.jpg
Jutro wrzucę podkład na to połączenie. Jeśli będzie OK to zabieram się za kończenie bryły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat nie umarł. Umarł za to mój czas wolny, którego na dobrą sprawę nie mam...
 Zaczynam malunki.
 Poprawione malowanie kokpitu, zmalowane oszklenie w RLM 66.
JXlA2X4.jpg
lQ1zmvC.jpg
33ZQHae.jpg
HEFMqxa.jpg
F8gjHIx.jpg
Uzupełniłem o imitację gun-camery:
1mel2va.jpg
Kolejny etap to Preshading i marmurek, ale to jak znajdę czas...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Preshading położony:
ytQRqh7.jpg
YWYJYK3.jpg
Po walkach z ustawianiem ciśnienia i stwierdzeniu, że już się panuje nad psikawką zabrałem się za marmurek:

9QzLRXm.jpgNa dziś dzień mamy Blue Bird'a! Pastel blue, pastel blue+ french blue, french blue:
EPmJXNP.jpg
dHqnQgE.jpg
FCESEPK.jpg
1xqzz5b.jpg
hO1pUUa.jpg
nRgAOAw.jpg
kTii93b.jpg
Kolejne pójdą zielenie ze zdjęcia powyżej.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neptun1939 napisał:

Po walkach z ustawianiem ciśnienia i stwierdzeniu, że już się panuje nad psikawką zabrałem się za marmurek:

9QzLRXm.jpg

Model Color to są farby do pędzla, stąd może walka. Wyrzuć te Pactry, kup normalne tamijunie albo gunze i malowanie to będzie radość, rozkosz i przyjemność 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jachud3 napisał:

Model Color to są farby do pędzla, stąd może walka. Wyrzuć te Pactry, kup normalne tamijunie albo gunze i malowanie to będzie radość, rozkosz i przyjemność 😉

A to ciekawe... Od samego początku używam Model Color do Aero i nie mam z nimi problemu. Podobnie z Pactrą. Problemem jest ogromna nieregularność w używaniu aero - raz na kilka miesięcy. Tutaj też dużo problemów zrobił niewyczyszczony aerograf z poprzednich operacji malarskich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jachud3 napisał:

Jak kto woli 😉 ja długo malowałem Pactrami aż któregoś dnia kupiłem gunze. Pactry wtedy wyrzuciłem :)

Jeśli mówimy o Pactrach i malowaniu aero to zrobiłem podobnie, używam ich ale do pędzlowania, wywalam tylko te zaschnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wojowałem - każdy słoiczek Pactry miał swoje humorki, poczynając od tego wnerwiającego wieczka które się zawsze przyklejało do brzegu słoiczka i rwało, po gluty w farbie i gęstnienie. Chyba tylko z czarnym kolorem nie miałem większych przepraw, a tak to co kolor to niespodzianka. Od momentu jak kupiłem pierwsze Mr.Hobby i Tamiję, maluję tylko tym.

Co do Model Color to może się źle wyraziłem - nie są stricte do pędzla, ale wydaje mi się że w tym zastosowaniu są najlepsze.

 

Ale - wracając do wątku - @neptun1939:
 

18 godzin temu, neptun1939 napisał:

dHqnQgE.jpg

Po tym co się stało na lotce widać, że malujesz albo za rzadką farbą, albo za wysokim ciśnieniem. Wnioskując po kryciu niebieskiego stawiam na to drugie. Spróbuj zmniejszyć do ok. 1bar, rozcieńcz trochę farbę i powinno być lepiej :)

Edytowane przez jachud3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zielone wstawki dodane. 
LXcpTkY.jpg
TusdrbT.jpg
FphUwin.jpg
bBYFUay.jpg
dYn0jOh.jpg
PsyGnnq.jpg
Wnęki podwozia zmalowane RLM02 i początek maskowania ich:
4Bw0C3i.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osłona silnika nie jest uszkodzona na dole?

Mam wrażenie, że widać tam pęknięcie z ukruszeniem się kawałka plastiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaruk napisał:

Czy osłona silnika nie jest uszkodzona na dole?

Mam wrażenie, że widać tam pęknięcie z ukruszeniem się kawałka plastiku...

 

Mi to wygląda na udział dużego ciśnienia i rzadkiej farby- taki rozbryzg.  Jak np. na ostatnim zdjęciu po lewej, przy komorze uzbrojenia. 

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, panDespota napisał:

Mi to wygląda na udział dużego ciśnienia i rzadkiej farby- taki rozbryzg.  Jak np. na ostatnim zdjęciu po lewej, przy komorze uzbrojenia. 

 

Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona nie jest uszkodzona. Tak jak pisze panDespota: zbyt mocno rozcieńczona farba + za duże ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było troszkę czasu więc popracowałem nad A-8.
vPM7bdD.jpg

Marmurek zmalowany:
PWvJVpL.jpg

rjxvSvv.jpg

9ES4vMw.jpg

 

VD9LL9B.jpg

dQkozPV.jpg

D4wiWKr.jpg

TDgZiz7.jpg

nGMAG34.jpg

I będziemy malować kamo, dodałem też rurkę pitota z igły + pręcik plastikowy:

FcJGeZv.jpg
Lecz stało się nieszczęście. Były duże problemy z RLM76 - powstawał piasek, a farba nie chciała za bardzo lecieć przez aero, po psiknięciu jednej bardzo rozcieńczonej mgiełki (prakycznie sama woda zabrudzona) okazało się, że farba w ogóle nie trzyma - po przetarciu palcem (przypadkowo, ale na szczęście) cały piasek schodził. Szybkie działanie: woda + aero i zmyłem to badziestwo na ile puściło. Szczęście jest takie, że duża część puściła. To co widać na fotach jest przekolorowane - w realu została tylko lekka poświata z RLM76. Zamówiłem już stosowny zestaw farb AK Air Series do Luftwaffe. Liczę, że uda się to wyprowadzić na prostą i większość marmurka będzie widoczna. Na chwilę obecną prace muszą poczekać aż dojdą nowe farby.

UMzA9kf.jpg

uyLXw9r.jpg

w7XVFXG.jpg

KeKHKWX.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Farby dziś dotarły i położyłem RLM 76. Cieniowanie wyszło igła - w świetle naturalnym ładnie widać, a jak zwykle na zdjęciach nie umiem tego uchwycić.... Jutro malowanie 1 koloru kamuflażu.
jDEDC4A.jpg
Ucp4wB3.jpg
Wgv96JL.jpg
sMAQ06Y.jpg
MXZTQAa.jpg
0spolqQ.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, giberes napisał:

@neptun1939, przepraszam, że trochę nie na temat, ale chciałbym się dowiedzieć, jakie znaczenie ma swastyka w Twoim awatarze. Jeżeli można oczywiście. 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/3_Pułk_Strzelców_Podhalańskich

 

" Odznaka pułkowa

Zatwierdzona w Dzienniku Rozkazów Ministerstwa Spraw Wojskowych nr 2, poz. 11 z 14 stycznia 1928. Odznaka ma kształt okrągłej tarczy obwiedzionej nałożonym złotym wieńcem laurowym. Na emaliowanej w kolorze białym tarczy wyobrażone wschodzące słońce z 38 promieniami. Na słońce nałożony krzyż łamany, na tle gałązki jedliny. Na tarczy wpisano rok powstania pułku, numer i inicjały 1919 3 PSP. Trzyczęściowa – oficerska, wykonana w srebrze, emaliowana, łączona dwoma nitami. Wymiary: 42x40 mm; wykonanie: Wiktor Gontarczyk – Warszawa "

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, giberes napisał:

@neptun1939, przepraszam, że trochę nie na temat, ale chciałbym się dowiedzieć, jakie znaczenie ma swastyka w Twoim awatarze. Jeżeli można oczywiście. 

OldMan już wszystko wytłumaczył.
 Od siebie dodam tylko, że jest to pułk najbliższy memu sercu bo dziadkowie walczyli w jego ramach w roku 1920 i 1939. Z kolei ja zajmuję się badaniem i popularyzowaniem jego dziejów, zbieraniem pamiątek i rekonstrukcją. W planach jest wydanie 3 tomowej monografii plus słownika biograficznego - prace nad tym trwają. W stronie www masz link do profilu projektu jaki prowadzę o tym pułku. 
   
 A odnośnie Foki. Dostała dziś kolor RLM75 (bez plamek na kadłubie). Ostateczne zarysy plam głównych nakreślę jutro RLM74.
YlKHxLC.jpg
UpDjdiP.jpg
2MfzyvO.jpg
7nKiWxn.jpg
PwePgPs.jpg
guHpcts.jpg
Odt2UxC.jpg
Malowanie AK Interactive serią Air to czysta przyjemność. Ciekawa rzecz, bo kolory mają inne odcienie niż te same RLMy od Pactry... 
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neptun1939 napisał:

Ciekawa rzecz, bo kolory mają inne odcienie niż te same RLMy od Pactry... 

Ta konkluzja nadaje się praktycznie do każdego producenta farb... 🙂

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciał drugi kolor RLM74. Esy floresy w 75 i 74 będę dopiero malował. Przednio się to zróżnicowanie prezentuje - pierwszy raz mi się udało i cieszę się jak murzyn z bateryjki 😅

52JXOOZ.jpg

iZVVrI8.jpg

kSnVI45.jpg

RJDsvtS.jpg

kudMw0g.jpg

Yo5ySMG.jpg

6GhAvur.jpg

wAqczaz.jpg

Może jutro znajdę czas by zmalować te Esy-Floresy

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.