Skocz do zawartości

Space "herring" from NASA - Lockheed F-104G(N) Starfighter, Hasegawa, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tą "butelkową" pogodę (przynajmniej u mnie takowa) :D

W sumie to miałem nie pokazywać ale kolega nalegał i naciskał ( :wpier:) więc wlepię kilka fotek tego "paszteta"

Ogólnie to mi ten "śledź" wyszedł średnio, a nawet to i słabo :mrgreen: Jakiś taki paskudny jak noc listopadowa. Pomimo szczerych chęci i stosowania całej dostępnej w arsenale "magii" to wyszło jak wyszło. Uważam, że przerabianie stricte wojskowej maszyny na "cywila" to taki średni pomysł. Malowanie napsuło mi krwi jak nigdy,  a o kalkach to już wspominać nie będę (chodzi mi o te żółte pasy na granicy kolorów)

Podsumowując - jest. I tyle dobrego o modelu. W związku z tym, że się nie bardzo udał to "skreślam" go z listy "The last V8" i na jego miejsce coś się wpakuję innego żeby grało i trąbiło :rzempoli:

Ogólnie to model przedstawia wersję G ale jak zaznaczyłem w tytule spotyka się też oznaczenie N od NASA.  Dlatego samolot jest bardzo często oznaczany G(N). W sumie jak zwał tak zwał - "śledź" to "śledź" i tyle :haha:

 

DSCF5558.thumb.JPG.09bc7f9a68a7d6f446e5d9ef01c8e4ab.JPG

 

DSCF5559.thumb.JPG.83bd60df656bcfe814fbd05fe189b06c.JPG

 

 

 

 

 

DSCF5564.thumb.JPG.9598fb0a90733f97841d980b1e3124e2.JPG

 

DSCF5565.thumb.JPG.065e1d53bbf16953bcc1e0ff0c4ee028.JPG

 

DSCF5563.thumb.JPG.b9ae225d0a1f17717a101529268aee7e.JPG

 

DSCF5566.thumb.JPG.1f7b03f21be52b92d5a86dc03f8f9018.JPG

 

DSCF5567.thumb.JPG.4d606f56666ce17edc6fd5ec917ead01.JPG

 

 

 

DSCF5570.thumb.JPG.c509e7c925c68e3f6460f89d06699922.JPG

 

DSCF5571.thumb.JPG.d1a5241404f8315aa3e5ca2c988aedd4.JPG

 

 

 

DSCF5573.thumb.JPG.03dcfc68ab025e3a635baf10d8c59856.JPG

 

Fotki wyszły paskudne jak sam model,  więc na komentarze tym razem za bardzo nie liczę, ale jakby ktoś chciał coś skrobnąć, to niech się nie krępuje - każdą krytykę przyjmę na klatę :chytry:

 

:kawa:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do autora mnie się podoba.

Taki inny  kolorowy a nie tylko zielenie,brązy i szarości.

Jak pogoda butelkowa to proponuję się dostosować  ,walnąć kielicha a zaraz odbiór modelu się poprawi i skończy się marudzenie.

Jak dla mnie jest Ok.:super:tym bardziej że temat bardzo rzadki.

Ps.

Chcesz zobaczyć model kiepsko pomalowany to poczekaj jakieś półtora tygodnia.

Edytowane przez Xmen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja bym nie dramatyzował, moim zdaniem wyszło bardzo dobrze, wielu modelarzy (ja chyba też) chciało by umieć cieniowanie na białym w ten sposób wykonać na przykład. To życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd tyle samokrytyki, bo wygląda naprawdę solidnie. Może te żółte paski na granicy kolorów się rzeczywiście trochę zagubiły, ale to nie ujmuje modelowi uroku. I na pewno tak unikatowe barwy nieco przełamią tą wojskową kolekcję 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba i chciałem tylko zauważyć, że pomimo Twoich zasad Twojej V8 to modelu z listy nie możesz skreślić. Jak to tak w ogóle? :hmmm: Wszystkie pozostałe się nadają, nawet te pierwsze pierwsze a ten już nie? Faktycznie pogoda jakaś taka niewyraźna u Was dzisiaj :bleh:

Druga sprawa to taka, że jak wymyślisz coś nowego to aż się boję o zapytania o nie :haha:Także nie wymyślaj :wpier:

Edytowane przez rudy0007
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rudy0007 napisał:

jak wymyślisz coś nowego to aż się boję o zapytania o nie 

Śpij spokojnie - w tym wypadku będę w zupełności samowystarczalny :mrgreen:   Ale z drugiej strony, czy nie będziesz czuł się wykluczony? Taki zepchnięty na margines :chytry:

12 minut temu, rudy0007 napisał:

nawet te pierwsze pierwsze

 

Może i idealny nie jest ale uroku trudno mu odmówić:

7wI8B4B.thumb.jpg.534d366ad895edd255ea8ca5efc32578.jpg

Nawet dziś patrzę na niego z sentymentem i uważam za jednego z najpiękniejszych w ławicy. A poza tym załapał się na fotkę tygodnia i trzecie miejsce w konkursie na PWM-e :mrgreen:

Dziękuję wszystkim za komentarze i pozytywny odbiór tego "paszteta" :piwo:

Jednak pozwolicie, że  "zepchnę" go na margines  "Ławicy śledzi" i podeprę  go tabliczką z napisem  "Ławica trochę "innych" śledzi" :nie_powiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, abtb napisał:

Ale z drugiej strony, czy nie będziesz czuł się wykluczony? Taki zepchnięty na margines :chytry:

W sumie te 30% to i tak sporo, ale zawsze mogłoby być więcej, nie wiem tylko czy moje zasoby to ogarną :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abtb napisał:

Fotki wyszły paskudne jak sam model,  więc na komentarze tym razem za bardzo nie liczę, ale jakby ktoś chciał coś skrobnąć, to niech się nie krępuje - każdą krytykę przyjmę na klatę :chytry:

A już nie opowiadaj, dobrze że nie zapomniałeś o tym malowaniu. Fajny jest, bez zbiorników wygląda bardziej rasowo :super:.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.