Skocz do zawartości

NVA T-55A, Miniart 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjedź mamo na przysięgę !!!! Zaproszenie wysłał Szef.......... to były czasy Internacjonalizm, pomarańcze z Kuby na świętą, nie to co teraz inflacja tylko 17,2 % . To się już nie wróci......

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 23:53, bulik58 napisał:

DDR-skim T-55 blizej bylo do polskiej czy rosyjskiej wersji?  

 

Ja tu tylko sklejam, pewnie jest tak jak koledzy piszą 😛 Akurat ten egzemplarz ma mało wspólnego z polską wersją. 

 

23 godziny temu, TAW napisał:

 Pisałeś, że był tam problem z tym pokrowcem na włazie kierowcy i wieżą. Jak to rozwiązałeś? Coś trzeba było podpiłować?

 

Tak, po prostu wyciąłem trochę plastiku w miejscu mocowania wieży tak, żeby można ją było założyć lekko obróconą. Nie wiem jak to dokładnie opisać, jak wrócę do domu to postaram się wrzucić jakieś zdjęcie, to wszystko będzie jasne. 

 

Dzięki za zdjęcia Panowie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan po prawej niestety musiał mieć prawą rękę złamaną w dwóch miejscach żeby się lepiej dopasował, ale już mu lepiej więc pora myśleć o malunkach 😛

 

image.thumb.png.a86c1f98fc84aa8c07a3f0a08e2c67fe.png

 

I teraz pytanie dla tych którzy lepiej niż ja się znają na figurkach (czyli do wszystkich): jaki kolor będzie odpowiedni? I jak podejść do tych cienkich paseczków, zignorować w tej skali, czy jest na to jakiś sposób? To będą moje pierwsze figsy w życiu, więc moje doświadczenie w tym temacie nie występuje 😛

 

image.png.1027791a5793e749f9cf33b26a93cd6b.png

 

image.png.bf636069238a700e428bc5c6031618d7.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfienie już jest boskie.

Deszczyku na mundurze w tej skali raczej nie odtworzysz, bo to trochę tak, jak z imitacją płótna na Czapli w 72-ce

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 godzin temu, TAW napisał:

Malowałeś białka oczu czy wybrnąłeś światłocieniem? Pytam bo samych oczu nie widzę, ale wygląda to i tak bardzo naturalnie.

 

Za cienki jestem na takie rzeczy, dziwnie to wyglądało więc poprzestałem na ciemniejszych kropkach i jakos to musi przejść. 

 

25 minut temu, johnrambo napisał:

Super, ale deszczyk/igiełki można by było  spróbować...

 

Nie ma szans... Próbowałem na innej figurce ale jak bym się nie starał to w tej skali wydaje mi się to niemożliwe :<

Może dałoby się to jakimiś kalkami rozwiązać ale nic nie znalazłem. 

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry pomysł z tym ołówkiem/kredką, ale niestety to nie na moje siły... próbowałem na testowej figurce ale jak bym się nie starał to porównując do zdjęć deszczyk wyglądał na o wiele za duży. Myślę że w tej skali po prostu sobie odpuszczę, na swoje usprawiedliwienie - na tak pomniejszonym zdjęciu i tak go prawie nie widać:

 

image.png.52c667688e336e2ccdb6dcba56f17eaf.png

 

A tymczasem czołg gotowy powiedzmy w 98%:

 

image.thumb.jpeg.2d035698c94ce7cb5e70e1efd0d78148.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3c61ca2b568bfcb2baa3757780eda8f2.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7b6582358cec1541da8447cc2702eb8f.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7bb5bca96380fbad9594098d313c854e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.42b018e55c3a7d63cef000a1f9610f87.jpeg

 

Gąski jeszcze się "dociskają" żeby trochę zwis ukształtować.

Edytowane przez halset
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Turret panzer 3 najt shift, ten spad. Tak mi się skojarzył :D

 

Pierwotnie plan był trochę inny ale fakt że te korzonki to perfidnie od nightshifta zgapione, wstyd 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.