Skocz do zawartości

M18 Hellcat, Tamiya 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Takiego Hellcata wymodziłem ostatnio. 
Nowy model Tamiya z lufą DEF, gąsienicami QuickTrack, blachami Edka i  odrobinką własnych doróbek. 
Pełna relacja z malowania na KFS-miniatures, tam też jakiś czas temu była relacja z budowy. 
Jak to u mnie, wóz z Bośni, ale bez większej historii - nieco luźniejsze podejście do tematu. :wink:

 

86rnuKd.jpg 

 

WVVSXNJ.jpg 

 

Wo6aptt.jpg 

 

x6LhNZ6.jpg 

 

c1QmNA5.jpg 

 

PTVQz9m.jpg 

 

7A0HO4f.jpg 

 

qnNNbXL.jpg 

 

FDxIIah.jpg 

 

WyDTCfm.jpg 

 

T7Jsb29.jpg 


Pozdrowienia! 

  • Like 33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Jak zawsze klasa 

może teraz hellcat z silnikiem i maską od ciężarówki 

Dzięki! Na razie dość Hellcatów... :lol:  ... ale nigdy nie mów nigdy. 😉

 

54 minuty temu, bulik58 napisał:

Prezentuje sie jak zawsze super, budowe obserwowalem na  KFS miniatures. Jest to nowy model Tamki czy tez ma cos wspolnego z modelami AFV, Academy ?                  

Poza nazwą i pojazdem, który odtwarza to nie ma zupełnie nic wspólnego. 😉 
Co więcej, postawiony obok modelu AFV Club wyraźnie różni się wymiarami. 😉

 

6 minut temu, TAW napisał:

Model i grunt jak żywe. Jak zawsze... :super:

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież ta guma zwykle była wyciągana z taśmociągów, a to oznacza, że była gruba, zbrojona drutem i czasem miała kilka warstw + jeśli nawet coś jest głupie, ale daje żołnierzowi spokój duszy i choćby iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa, to nie jest wcale głupie. 😉 
W tekście z budowy jest trochę więcej o samym M18 . 😉
 

 

ookCxVG.png

 

wvzJUGV.png  

 

 

XfdjRa8.jpg 

 

oeSnxKs.jpg 

 

0Xf3eqW.jpg

 

cGlVohC.jpg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Napisano (edytowane)

@Kamil K.Wczoraj to obczaiłem dopiero. Robota mega. Powiedz mi, jaki dobrze składalny hellcat m18 w 1.35 za rozsadne pieniądze dostane? Tamka wypuściła nowe wyprachy z 2022. Coś polecisz jeszcze. Bardzo spodobała mi się sylwetka pojazdu.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

@Kamil K.Wczoraj to obczaiłem dopiero. Robota mega. Powiedz mi, jaki dobrze składalny hellcat m18 w 1.35 za rozsadne pieniądze dostane? Tamka wypuściła nowe wyprachy z 2022. Coś polecisz jeszcze. Bardzo spodobała mi się sylwetka pojazdu.

Dzięki. To jest Tamiya i jeśli cokolwiek mam polecać to tylko ten model. 

 

Ani Academy, ani AFV Club to nie jest  ten poziom zdetalowania. Nie wiem jak z wymiarami - tzn. wiem, że bardziej zaznajomieni mieli sporo zarzutów do Academy i AFV, sam zresztą zestaw AFV Club trochę przerabiałem rżnąc, tnąc i podmieniając, ale nie wiem, jak to się ma do nowej Tamki - ale jak się postawi dwa Hellcaty koło siebie, to gołym okiem widać, że totalnie rozjeżdżają się wymiarami, chociażby wieży. 

 

 

hellcaty dwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są serbskie - bośniackie. Serbów bośniackich. 😉 

Ale dokładnie tak - AFV Club postawiony przy Tamce wygląda, jakby był przez 3 miesiące na diecie. :D Tamka przy nim jest z kolei wykoksowana i spuchnięta. 

Tak, jak mówiłem, nie widziałem planów i nie porównywałem ich do modeli, ale biorąc pod uwagę, że AFV Club skrewił chociażby umiejscowienie rolek podtrzymujących gąsienice i to tak, że trzeba je ciąć i przenosić, żeby w ogóle gąsienicę zmieścić, to jestem w stanie uwierzyć na słowo, że to proporcje Tamki są poprawne. Ale ręki sobie uciąć nie dam. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 3.02.2024 o 22:39, Kamil K. napisał:

... że AFV Club skrewił chociażby umiejscowienie rolek podtrzymujących gąsienice i to tak, że trzeba je ciąć i przenosić, żeby w ogóle gąsienicę zmieścić...

z podobnymi problemami spotkałem się w kilku modelach, różnych producentów, nawet Dragona (fakt, nie były najnowsze i najdroższe, niemniej jednak...) i zawsze zastanawiało mnie jedno. Czy ktoś w "fabryce" próbuje złożyć tak źle zaprojektowany model. Jeśli tak (a zapewne tak), to z premedytacją wypuszczają takie "coś" na rynek, ech ręce opadają. Wiem, koszty, terminy, konkurencja, itp. ale niesmak pozostaje.

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem mocnego brudzenia modeli, choć wygląd defiladowy też mi nie podchodzi, to jednak ten Hellcat wygląda rewelacyjnie! Jestem pod wielkim wrażeniem. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.