Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

nie o to mi chodzilo

Programy CAD nie zawsze chca 😞

Byla taka anegdota: dlaczego Twingo ma taki dziwny zderzak?

Bo Catia V4 ( z firmy Matra) nie dawala rady zrobic zaokraglen, gdy spotkaly sie trzy plaszczyzny 🙂 

Wiem z doswiadczenia

Edytowane przez BRAVO112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twingo to dawne dzieje, ale tu mamy  wypraskę Kobry i jeden gość twierdzi, że tam jest błąd, a inny: OK, przyglądnijmy się temu.  

Nie musimy się zastanawiać, czy program w jakim była projektowana Kobra daję radę, czy nie. Efekt się liczy. 

Póki nie wrzucę tu zdjęć i swojej oceny, to zapraszam do macania wyprasek i przyglądania się im pod każdym kątem. 

637b3abcc1606.jpg

bell-p39-q6-aircobra-brooklyn-bum-ADY2E4.jpg

Bell-RP-39Q-Airacobra-16.jpg

637b3abcc16066oooo.png

637b3abcc160uuu.jpg

p39 012w.jpg

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, letalin napisał:

Nie musimy się zastanawiać, czy program w jakim była projektowana Kobra daję radę, czy nie. Efekt się liczy. 

Prawda.

Jednak, gdy pojawia się jechanie ad personam po człowieku, to przydaje się szersza perspektywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, BRAVO112 said:

a robiles juz kiedykolwiek jakis projekt w 3D? Catia, Creo, Solidworks i inne....

A  jakie to ma znaczenie? Próbowałem blendera,  free cada, rhino i kilku innych. Oczywiście nie opanowałem ich, bo to czasochłonne, a ja nie mam parcia, że muszę. Natomiast nawet bez tego wiem, że możesz zrobić co chcesz, jeśli kształt jest zły to są dwie możliwości. Złe materiały lub nieuwaga/pomyłka/pośpiech.  Nie ma innej możliwości. No może być interpretacja, ale wtedy autor może tego bronić i twierdzić, że on tak to widzi i koniec.  Nie wydaje Co się, że trochę szkoda? Te wszystkie klapki to jest pikuś moim zdaniem. Komu zależy wydłubie, ale błędy w bryle które są tak oczywiste? Nie mam modelu żeby było jasne, na podlinkowany forum jest to jednak przedstawione na tyle wiarygodnie i to wraz z poprawką modelu, że dla mnie nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Luljan napisał:

Nie mam modelu żeby było jasne, na podlinkowany forum jest to jednak przedstawione na tyle wiarygodnie i to wraz z poprawką modelu, że dla mnie nie ma wątpliwości.

OK, Luljan przyznaje: Nie mam modelu, ale nie mam wątpliwości.

Wiedziałem, że tak będzie.:woot:

Ja mam model i sądzę, że nie wszystko co pokazują w internetach jest prawdą. Zdjęcia jutro. 

 

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

Prawda.

Jednak, gdy pojawia się jechanie ad personam po człowieku, to przydaje się szersza perspektywa.

 

Taki syndrom "Kuleja".  Kulej był narażony na liczne zaczepki, bo wielu  miało ochotę spuścić mu łomot, pokonać jednym ciosem mistrza, szczególnie, że nie wyglądał zbyt okazale, taki raczej konus był.  Z AH jest tak samo. Wielu ma ochotę znokautować  przeciwnika i w ten sposób poczuć się lepiej.  Nawet jak modelu nie mieli w ręku. Dlatego się specjalnie na tę okazję zamustrowali na MW.  Cóż, wolność słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, letalin said:

OK, Luljan przyznaje: Nie mam modelu, ale nie mam wątpliwości.

Wiedziałem, że tak będzie.

Ty rozumiesz co czytasz? Napisałem, że to co przedstawia Marco jest ewidentne. Nie potrzebuje do tego modelu. 
 

Obal proszę to co on przedstawia a pierwszy go obśmieje, że poprawia poprawny kształt. Chętnie to zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luljan napisał:

Próbowałem blendera,  free cada, rhino i kilku innych.

to ja napisze tak: mecze CAD od 30 prawie lat i wiem, o czym pisze Nie zawsze otrzymamy to, co bysmy koniecznie chcieli miec

chyba, ze pod lupa z rysikiem przy formie, albo cos podobnego

Zaczekajmy jednak na zdjecia, botez chcialbym troche lepiej wiedziec, co jest nie ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Luljan napisał:

Ty rozumiesz co czytasz? Napisałem, że to co przedstawia Marco jest ewidentne. Nie potrzebuje do tego modelu. 
 

Obal proszę to co on przedstawia a pierwszy go obśmieje, że poprawia poprawny kształt. Chętnie to zobacze.

ewidentnie nie rozumiem co chcesz przekazać, kiedy piszesz "ewidentnie". Na razie masz zdjęcia samolotu. Już te zdjęcia i to co zobaczyłeś na tamtym forum po "poprawce" na modelu,  jest do dyskusji. Dla mnie chłopak przesadził z poprawianiem. Jutro to udowodnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak proponował sprawdzić co Hobbykiller vel Marco publikuje na tapatalk i jak wygląda jego "krytyka" względem np. modelu Dory od IBG.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Luljan napisał:

Już to poniekąd zrobiłeś wcześniej mówiąc, że aby to poprawić trzeba wykazać się zręcznością. Coś się zmieniło, wydarzyło od tego wpisu ? 😂😂😂😂

Tak. Zrobiłem to samo co Ty. Zaufałem modelarzowi, który odkrył rzekomy błąd , bez popatrzenia na model. Nie chciało mi się wstać i pójść do magazynku. Nie chciało mi się też poszukać innych zdjęć, które ewidentnie pokazują, że poprawka wykonana przez HobbyKiller psuje model, a nie usuwa błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, letalin said:

Zaufałem modelarzowi, który odkrył rzekomy błąd , bez popatrzenia na model.

Hmmm,  nie patrzył na model który poprawił??? Jesteś pewny co miałeś na mysli?😂😂😂

Zobacz pierwszą fotkę którą wstawiłeś, tam pada światło w taki sposób, że to jest bardzo zbliżone do tego co zrobił ów modelarz.  Jedno jest pewne, projektanci modeli musza podjąć decyzję i uwzględnić wiele szczegółów i ja to doskonale rozumiem. Wieszanie psów , czepianie się ceny, polityki firmy to syf. Ale krytyka, próba merytorycznej oceny która spotyka się również z nabzdyczenie, jest bardzo dziwna.  W sumie to co mnie to obchodzi, jak wam ( firmom wszelakim) w księgach się zgadza to gra muzyka. Ja kupować nie muszę, pół światu tego kwiatu. Nic nie poprawiajcie, zmieniajcie. Tak trzymać. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luljan napisał:

Hmmm,  nie patrzył na model który poprawił??? Jesteś pewny co miałeś na mysli?😂😂😂

Przeczytaj to:

53 minuty temu, Roland_Sebastian napisał:

Ja bym tak proponował sprawdzić co Hobbykiller vel Marco publikuje na tapatalk i jak wygląda jego "krytyka" względem np. modelu Dory od IBG.  :) 

Niektórym może zależeć na tym, żeby stawiać model konkurencji w złym świetle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

to ja napisze tak: mecze CAD od 30 prawie lat i wiem, o czym pisze Nie zawsze otrzymamy to, co bysmy koniecznie chcieli miec

chyba, ze pod lupa z rysikiem przy formie, albo cos podobnego

Zaczekajmy jednak na zdjecia, botez chcialbym troche lepiej wiedziec, co jest nie ta

 

Śmiem się nie zgodzić, jeśli dane wejściowe są poprawne i potrafisz właściwie je wykorzystać, ustawić operacje/narzędzie to wyjdzie Ci zawsze to co chcesz. Możesz np. mieć problem z nadaniem zaokrągleń ale to wszystko da się dopracować cofając krok w tył lub dobierając inny zestaw operacji , za pomocą których tworzysz model. Czasem wystarczy pobawić się opcjami samej operacji.

Siedzę w modelowaniu powierzchniowym od kilkunastu lat więc wiem o czym piszę.  Rysowałem też sporo rzeczy ze zdjęć i z natury, z doświadczenia wiem, że żeby model 3d wyglądał tak jak powinien to trzeba przede wszystkim umieć zinterpretować to co się widzi i opierać się na czymś więcej niż jedno zdjęcie, bardzo przydatna jest też znajomość technologii wykonywania części, które się rysuje. 

O znajomości geometrii chyba nie muszę wspominać.

Jeśli chodzi o sam przedmiot dyskusji to nie widzę jakiś szczególnych trudności w narysowaniu tego elementu.

Edytowane przez apsynth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Luljan napisał:

Ty naprawdę w to wierzysz?


Po pierwsze, to trochę grzeczniej proszę, ja się do Ciebie w taki sposób nie zwracam.

Zwróciłem uwagę na jedną kwestię, zajrzyj do wątku na temat Dory od IBG Hobbykillera i zobacz jaka tam jest narracja, a jaka jest w wątku na temat modeli AH (P-39 i FM-2). Po drugie, światek modelarski jest dość mały i nie jest to wiedza tajemna, że Marco klei modele dla IBG, wystarczy zajrzeć na ich instagram, Co drugie zdjęcie to model jego autorstwa. Wnioski wysnuj sobie sam, zresztą nie sądzę, żebym Cie przekonał, sam fakt, że założyłeś konto po to żeby zacząć dyskusję w tym wątku jest co najmniej zastanawiający.🤔

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Roland_Sebastian said:

sam fakt, że założyłeś konto po to żeby zacząć dyskusję w tym wątku jest co najmniej zastanawiający.

Jesteś w mylny błędzie. Ale odpowiem. Konto już tutaj miałem i poprosiłem o usunięcie jakiś czas temu, a to założyłem żeby odpowiedzieć gościowi który pytał o zaworek do H&S, moja tutaj aktywność to przypadek. Zaintrygował mnie link, moim zdaniem ten element jest rzeczywiście błędny.  Tak jak napisałem, nie odpowiada mi trucie, że cena, że olewają, że maja w d…pie polskich modelarzy. Uważam jednak, że błędy trzeba pokazywać zwłaszcza jak ktoś jednocześnie buduje model. Masz gotowca, chcesz poprawiasz, nie, robisz z pudła. Ale obrażanie się na to???? Dziecinada. Marco tam kolesiowi tłumaczy,  który mu zarzuca współpracę z ibg. Ja gościa nie znam, nie wiem czy kłamie,  ale jego wyjaśnienia mnie przekonują i nie podważają w moich oczach jego wiarygodności. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Luljan napisał:

Hmmm,  nie patrzył na model który poprawił??? Jesteś pewny co miałeś na mysli?😂😂😂

Zobacz pierwszą fotkę którą wstawiłeś, tam pada światło w taki sposób, że to jest bardzo zbliżone do tego co zrobił ów modelarz.  Jedno jest pewne, projektanci modeli musza podjąć decyzję i uwzględnić wiele szczegółów i ja to doskonale rozumiem. Wieszanie psów , czepianie się ceny, polityki firmy to syf. Ale krytyka, próba merytorycznej oceny która spotyka się również z nabzdyczenie, jest bardzo dziwna.  W sumie to co mnie to obchodzi, jak wam ( firmom wszelakim) w księgach się zgadza to gra muzyka. Ja kupować nie muszę, pół światu tego kwiatu. Nic nie poprawiajcie, zmieniajcie. Tak trzymać. 👍

Tłumaczę moje zdanie: Zaufałem modelarzowi, który odkrył rzekomy błąd , bez popatrzenia na model.

 

Nie jestem mistrzem języka polskiego, ale to jest zdanie złożone. Mówi, że zaufałem HobbyKillerowi bez popatrzenia na model. Prawda, że proste? HobbyKiller odkrył ten rzekomy błąd. Nie ja. Czepianie się z Twojej strony.

 

Zdjęcia nie są jednoznaczne, a Twoje ich interpretacja nie jest prawidłowa. Pokaż proszę o jakie zdjęcie Ci chodzi i gdzie widzisz analogię z tym co pokazał HobbyKiller? 

 

Krytykuj, nie nabzdyczaj się. Będzie dobrze. Na razie nic merytorycznego nie pokazałeś. Powtarzasz sobie cudze argumenty bez ich weryfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie, twoja pierwsza fotka kobry z koniczynką. To nie ja się nabzdyczam 😂.

Ja nie muszę nic pokazywać bo nie buduje tego modelu, 48 poproszę 😂. Był podlinkowany warsztat Marco vel Hobbykiller, wszedłem zobaczyłem, poparłem. W UK chyba kobry nie ma, ale może kiedyś zobaczę gdzieś na własne oczy, wtedy będę pewny.  Jeżeli uważasz, że się myli,  ok, ja uważam inaczej, przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Luljan napisał:

 Tyle.

Merytorycznie.

Model po poprawce Marco: 

image.jpeg.e9b553eb0cd4cc5bc06ffd8dda967dbf.jpeg

Patrz na to jak się odbija światło, pokazuje grzbiet tego pagórka, na kolejnym zdjęciu położyłem tam czerwoną kreskę i jak ona się ma do ram oszklenia. 

Zielona jest na tym zdjęciu zrobiona wg szkicu Marco, sam zaznaczył jak się światło na zdjęciu układa i jaki efekt chciał osiągnąć. 

 

 

image.jpeg.ced916ab528504aba75a38dd864d225e.jpeg

 

 

 

image.jpeg.6795a0f628f2ef344c6c2120e896a04b.jpeg

  Przesadził z tą poprawkę i prawdopodobnie nie miał powodu, żeby to poprawiać.  Krzywizna blachy, jest przedłużeniem krzywizny szyby. Nie ma na samolocie jakiegoś schodka, który pojawia się na modelu Marco. I to widać na załączonych przeze mnie wcześniej zdjęciach. 

Edytowane przez letalin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.