Skocz do zawartości

Lockheed F-104 Starfighter - "Opowieści dziwnej treści" , 1/72, Hasegawa, Revell


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że tak powiem atrakcyjnie.

Na bogato to by było jakby:

 pod kabiną kilka rzędów małych gwiazdek jako symbole zwycięstw powietrznych. oczywiście mam na myśli gwiazdki białe w niebieskich kółkach. A co nie mógł walczyć we Wietnamie i nakosić kilka Phantomów i Starfighterów?

Jak sci-fi to niech tak będzie🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarudzili i pomarzyli,  to teraz rzeczywistość:

ln7tJZm.jpg

 

 

yfggq6b.jpg

 

W związku z tym, że ma to być maszyna z 1 PLM to ma być po myśliwsku - 4 sidełindery  plus dwa baniaki na naftę (bo wiadomo - na dopalaczu to żre  niemiłosiernie)

Teraz poleci podkład kontrolny - jak będzie git to smalę  kolory :wink:

Edytowane przez abtb
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 19:16, jmx62 napisał:

Na bogato to by było jakby:

 pod kabiną kilka rzędów małych gwiazdek jako symbole zwycięstw powietrznych. oczywiście mam na myśli gwiazdki białe w niebieskich kółkach.

Zmieniłbym te białe na czerwone.Jak Wujek Sam wydał zgodę na sprzedaż to raczej walczył z drugą stroną i parę MiG-ów mogło paść jego łupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 15:41, mig napisał:

A  nie myślałeś żeby sidewindery zamienić na R-60? 

Eee, raczej nie - jak dostaliśmy latadło to i vyzbroy  wzięliśmy z dobrodziejstwem inwentarza  :wink:

A poza tym pudełko z sidewinderami już leci pocztą do mnie, więc o zmianie nie ma mowy :D

A tymczasem, w związku z ostrymi zimami w Polsce i sporą ilością soli drogowej będącej w użyciu, należało kadłub dobrze zabezpieczyć poprzez  smołowanie:

 

7okIL2Q.jpg

 

Smołę pokryłem następnie bazą pod kolejne ajwaje kolorystyczne:

ut3kFGX.jpg

 

Jutro kolejny etap maskowania i malowanie  jakimiś tam formami sreberka . A jak  pójdzie dobrze to i jest szansa na szachownice i numerek :wink:

Edytowane przez abtb
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mig napisał:

Skoro dostaliśmy F-104

Aha, na pewno - grube petrodolary nas to kosztowało :haha:

 

16 godzin temu, mig napisał:

nasi konstruktorzy próbowali dostosować te samoloty do przenoszenia pocisków R-60.

Ja wiem, że temat "dostosowywania" jest ostatnio modny ale ja nie mam zamiaru iść drogą naszych wschodnich sąsiadów :mrgreen:

 

16 godzin temu, mig napisał:

bo model i tak jest z kategorii si-fi.

Tak nie do końca - sam model jest wiernym odwzorowaniem wersji G istniejącej w rzeczywistości. Fikcyjne jest tylko polskie oznakowanie. Tak trochę jak swego czasu ktoś "wpuścił" na konkursy Su-27 w polskich barwach z Mińska Mazowieckiego :wink:

A tymczasem trochę się wymalowało:

P9Dglag.jpg

 

Y787mP8.jpg

 

Numerek seryjny już nadany:

 

R70srVU.jpg

 

Z dobrym żaglem dziś szachownice i reszta oznakowań. Potem kalki i wiuuu:pilot:

Edytowane przez abtb
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, giberes napisał:

Właśnie dotarło do mnie

W końcu :benc: Po prawie pięciu latach - ale jak to mówią - lepiej późno niż wcale :haha:

48 minut temu, giberes napisał:

jakieś ładne samoloty

Będą, będą. Ale do działu wiatracznego, gdzie wkleiłem wczoraj galerię Mi-24 to już się zajrzeć nie chciało :rozga:

48 minut temu, giberes napisał:

najwięcej się ich mieści na metrze kwadratowym.

Wygrał pan sanki plus łopatę do odgarniania śniegu :brawo:

(biorąc pod uwagę aurę za oknem - nagroda to "szczał"  w dziesiątkę :wink:. Aha - trzeba odebrać osobiście w Bielsku :haha: )

 

18 minut temu, Endrju napisał:

Może być h...wo ma byc jednakowo. :wojo:

O właśnie - przysłowia mądrością narodu :super:

Edytowane przez abtb
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abtb napisał:

 Ale do działu wiatracznego, gdzie wkleiłem wczoraj galerię Mi-24 to już się zajrzeć nie chciało :rozga:

Bez zbędnej wywłoki naprawię to niedopieprzenie🤣

5 godzin temu, abtb napisał:

 

Wygrał pan sanki plus łopatę do odgarniania śniegu :brawo:

(biorąc pod uwagę aurę za oknem - nagroda to "szczał"  w dziesiątkę :wink:. Aha - trzeba odebrać osobiście w Bielsku 

No problem, jak mawiają najstarsi Indianie. Co drugi dzień przejeżdżam w drodze do Milejczyc:pokoj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta grafika jest aby prawidłowa? Bo jakoś nie kojarzę żeby nasze latawce po drugiej wojnie miały szachownice na górnych powierzchniach :hmmm:

Na szczęście na grafice wymalowanej przez @Grzes-ia tych szachownic nie ma, więc śpię spokojnie :wink:

Dziś kontynuacja pracy twórczej poprzez nalepianie nalepek - dużo tego nie będzie, ale wieczór zleci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Xmen napisał:

czy prawa szachownica na kadłubie nie jest trochę krzywo?

Nie, nie jest :wink:

Jest tam cała masa linii do których można się odnieść przy pozycjonowaniu -   nie ma szans coś krzywo wyjść. A poza tym szachownica jest "powiązana" z paskiem na doopie i jest do niego idealnie równoległa.

Także wniosek jest jeden (a właściwe dwa) - zrestartować monitor i/lub pójść do okulisty :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xmen napisał:

czy prawa szachownica na kadłubie nie jest trochę krzywo?

 

To złudzenie apteczne spowodowane zakrzywieniem czasoprzestrzeni powstałe wokół mnogości modeli wychodzących spod pędzla Tomka. :wojo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Endrju napisał:

zakrzywieniem czasoprzestrzeni powstałe wokół mnogości modeli wychodzących spod pędzla Tomka.

Nalepiło się tego. I to sporo. W lipcu/sierpniu tego roku minęło .........40 lat od chwili gdy po raz pierwszy zlepiłem (to dobre słowo) plastikowy model. To był Jak 1 kupiony na wywczasie w Krakowie w 1983 roku.  Zlepiłem go na szybko u ciotki w Jeleniej Górze. A "błękitnego"  Łosia  (kupionego razem z "zielonym" Jakiem), z pomocą starszego brata, już zlepiłem w domu. I  obowiązkowo był w .....rumuńskim oznakowaniu. Ależ mi się ono podobało. A potem to już poszło - Kp, Novo, OEZ Letohard kupiony na wycieczce do Czechosłowacji, kartony z MM, itd i itp.  Oj,  czas zleciał w przysłowiowym oka mgnieniu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.