Skocz do zawartości

Lockheed F-104 Starfighter - "Opowieści dziwnej treści" , 1/72, Hasegawa, Revell


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.10.2023 o 19:11, rudy0007 napisał:

Patrz.... Zapomniałem o tym

Za bogato z mięsem i masłem :mrgreen:

Ale kto bogatemu zabroni jeść co dnia schabowego :haha:

 

Krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań:

 

eDEHzSz.jpg

 

fGz65U5.jpg

 

Trzeba już  jakiś nowy podstawek wystrugać :wink:

I na koniec trochę jak w radio:

- dziś rusza kalkowanie F-104J

- oraz kończy się budowa głównej bryły szwabiska

Słitfocie kiela poniedziałku. Ale najpierw w niedzielę tradycyjna poranna  kawa ze śledziem  (wiem, że co poniektórym nie "wchodzi" ale na problemy gastryczne nic nie poradzę :haha:)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rudy0007 napisał:

rynce opadoją 

 W tym momencie przypomniało mi się przysłowie o baletnicy:haha:

Jak będzie mnie stać na żelazko to wyprasuję :mrgreen:

 

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi, czy mi przypominałeś, żebym sobie przypomniał, że miałem Ci wyciąć czerwone kółka, bo ja sobie nie przypominam, żebyś  mi przypominał i dla tego zapomniałem...:glupek:

Nie wiem, co ma w sobie ta kanciasta czwórkopiątka, ale model wygląda dużo fajniej niż oryginał na zdjęciach, takie brzydkie łabedziądko, co się w rasowe Ferrari (prawie) zamieniło 🙃

Jak chcesz jakiś większy "beton" na podstawek, to taki max. 600 mm x 300 mm mogę Ci przy okazji wystrugać, co by Ci się te wszystkie srebrne z obciętymi skrzydłami pomieściły 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Soris napisał:

dla tego zapomniałem.

Czy Ty razem z Kamilem chodzisz na schabowego z masłem? :haha:

Na szczęście (albo i nieszczęście :hmmm:) użyłem kalek ze względu na te nieszczęsne japońskie krzaczki na rondlach. Ładnie to wygląda ale, jak ogólnie wiadomo, japońskie kalki maja tak gruby film, że jest +10% do grubości płata :D

14 godzin temu, Soris napisał:

taki max. 600 mm x 300 mm

Łykam jak pelikan rybę :wink:

 

14 godzin temu, Soris napisał:

wszystkie srebrne z obciętymi skrzydłami pomieściły

To chyba bym musiał kilka dostrugać bo w takiej konfiguracji to sporo wejdzie na ten arkusz :mrgreen:

 

IL1YlAm.jpg

 

:surfer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rudy0007 napisał:

Ja tam lubię schabowego najbardziej :wink:

Pewnie jak większość.:super:

Jednak naczelna kucharka RP pani Magda twierdzi że najlepszy jest smażony na smalcu.:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 07:37, abtb napisał:

Czy Ty razem z Kamilem chodzisz na schabowego z masłem? :haha:

 

Na schabowe to ja chodzę do lasu ze szwagrem, będą w panierce... na maśle :haha:

1133430128_Zdjcie-4218.thumb.jpg.f82cae8d0e4cd1d1cc87ce595a64a25e.jpg

 

Ten podstawek, to w stylu tego mniejszego, co Ci kiedyś podesłałem będzie, a 104 bez baniaków skrzydłowych wygląda jak by jej ktoś skrzydła poucinał...😉

 

 

Edytowane przez Soris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 07:37, abtb napisał:

Czy Ty razem z Kamilem chodzisz na schabowego z masłem? :haha:

Na szczęście (albo i nieszczęście :hmmm:) użyłem kalek ze względu na te nieszczęsne japońskie krzaczki na rondlach. Ładnie to wygląda ale, jak ogólnie wiadomo, japońskie kalki maja tak gruby film, że jest +10% do grubości płata :D

Łykam jak pelikan rybę :wink:

 

To chyba bym musiał kilka dostrugać bo w takiej konfiguracji to sporo wejdzie na ten arkusz :mrgreen:

 

IL1YlAm.jpg

 

:surfer:

O widzisz masz fajny temat na dioramę w zrakami :). Pomyśl czy nie zrobić takiej dorami z dwoma kadłubami 104 ? Temat fajny już masz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 07:15, abtb napisał:

Jakby poniedziałek :wink:

 

XuYapNH.jpg

 

9JQmlZ1.jpg

 

sMkLg9W.jpg

 

IZtuvIQ.jpg

 

I drobnica do wszystkich trzech

 

J4DF2MX.jpg

 

I na razie tyle :rozkaz:

Jesteś dobry zawodnik ! Ja nad jednym siedzię kilka miesięcy a Ty ciach ciach i masz już całą ich kolekcję i to bardzo ładnie wykonanych :). Powiem Ci Tomku, że jestem pod wielkim wrażeniem Twojej pracy nad modelami F-104 Starfoghter w 72. Kolekcja bardzo fajna i powiększająca się. U mnie to jest znów skakanie trochę po skalach i za jakiś czas zrobię kolejnego Starfightera ale w skali... 1/100 :) (mam już dwa takie białe kruki) :),

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci - trzeba jechać dalej z :model:

 

Od soboty ostro jadę z F-104S :

 

J77SKb5.jpg

 

IZtuvIQ.jpg

 

Dla pewności sprawdziłem linie podziałowe:

 

WzJDqRi.jpg

 

Następnie wszystko pokryłem tłustą (błyszczącą) sadzą:

 

JKedioc.jpg

 

którą to przykryłem standardowo mieszanką C08 i C28:

 

vJfRgIV.jpg

 

Kolejny krok - niebieski przeszejding z taśmy Jamy Doga:

 

0fffX7A.jpg

 

- marmur kielecki z taśmy dla lakierników :

 

PpMu2j7.jpg

 

Kolejny krok w tej nierównej walce - rozjaśnianie :

 

Dqy3p4j.jpg

 

SgMzy24.jpg

 

I koniec końców - dyskretny urok stali:

 

tFG2XLK.jpg

 

4cE6XKk.jpg

 

r1pud2V.jpg

 

Oczywiście linie podziałowe cały czas pod kontrolą:

 

w1woBJ4.jpg

 

cUmoUGb.jpg

 

Skoro linie podziałowe są opanowane, ze spokojem grabarza przystąpiłem do malowania różnych takich dodatków kolorystycznych łącznie z tajemniczym numerem "2004":

 

jw9kSfR.jpg

 

któren to jest widoczny tu:

 

LfZEJ1I.jpg

 

Największym problemem z tym "śledziem"  było odgadnięcie  malowania. Na początku obstawiałem włoskie z racji że jest to F-104S ale przekopując internet wzdłuż, wszerz oraz w głąb udało mi się odnaleźć  taką fotkę:

 

0II5gqx.jpg

 

oraz taką:

 

aBQ3fz1.jpg

 

i taką:

 

wy1D0ZB.jpg

 

Wszystkie pochodzą z tego samego tajnego raportu z testów - raport był jakiś czas temu dostępny w necie. @rudy0007 nawet go podlinkował, ale że człowiek leniwy i oszczędny to sobie fotek nie zgrał. A teraz okazuje się, że strona z raportem jest very niebezpieczna i lepiej na nią nie wchodzić (nawet jak się chce to się nie wejdzie, widocznie znowu go utajnili :haha:)

 

Tak więc poszły kalki z zapasów:

 

vIm0wTa.jpg

 

Xc4nygn.jpg

 

Bardziej dociekliwi pewnie zadadzą sobie pytanie: dla czego "S" i dla czego niemieckie znaki? Otóż w Niemczech testowano wszelkie dziwne rozwiązania oraz wersje rozwojowe tego samolotu.  Jak było ok i się nadawało do użycia to pakowano w kontener i wysyłano do USA na dalsze testy. Tak było min. z wersją R z długim nochalem:

 

akjJMZU.jpg

 

- po udanych testach samolot zapakowano do blaszanego pudełka, wysłano do USA i tam odrobinkę poprawiono i wyprodukowano bodajże  cztery sztuki  "Loropów" dla Taiwanu:

 

tHME7Ms.jpg

 

wV8hEjC.jpg

 

ldXD0Mn.png

 

Jako ciekawostkę powiem (napiszę :hmmm:), że nos był w pełni demontowalny i można było zamontować na jego miejsce standardowy stożek. Z racji tego, że otwieranie i zamykanie osłon oraz stabilizacja obiektywów/kamer trwało kilkadziesiąt sekund w czasie których samolot nie mógł wykonywać żadnych manewrów, loty szpiegowskie zawsze odbywały się parami - jedn Lorop i jeden standardowy "śledź" do osłony.

 

Tyle tytułem pitolenia poza tematem - teraz podsumowanie części drugiej warsztatu:

- F-104S "37-23" czyli makaron nr 2:

 

BSLhYYf.jpg

 

gvM6ziv.jpg

 

- F-104J w najbardziej myśliwskiej wersji F-104 (6 sidewinderów jednocześnie , użytkowanej chyba  tylko przez Japończyków)

 

gacseCo.jpg

 

SMStX43.jpg

 

oraz F-104S po niemiecku:

 

vIm0wTa.jpg

 

Włoch tylko do uzbrojenia, w Japończyku lakier końcowy, światełka i podwieszenie vyzbroya, w Niemcu lakier po kalkach, łoś, lakier  i montaż końcowy. Plus oczywiście cała masa bombek które to już się ulepiły i okalkowały :wink:

 

I będzie można przejść do budowy  polisze jager  wg grafiki @Grzes-a

(ewentualnie polepić dla odmiany witnydżowy samolot widoczny na fotkach w tle :chytry:)

 

Darz bór i do następnego :szerm:

 

:odlot:

Edytowane przez abtb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xmen napisał:

Co za nuda

 

Noo,  i mamy koniec relacji w temacie :benc:

 

3 minuty temu, Xmen napisał:

Forum cuchnie śledziem na kilometr

O przepraszam - naftą lotniczą :chytry:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abtb napisał:

Czas leci - trzeba jechać dalej z :model:

 

Od soboty ostro jadę z F-104S :

 

J77SKb5.jpg

 

IZtuvIQ.jpg

 

Dla pewności sprawdziłem linie podziałowe:

 

WzJDqRi.jpg

 

Następnie wszystko pokryłem tłustą (błyszczącą) sadzą:

 

JKedioc.jpg

 

którą to przykryłem standardowo mieszanką C08 i C28:

 

vJfRgIV.jpg

 

Kolejny krok - niebieski przeszejding z taśmy Jamy Doga:

 

0fffX7A.jpg

 

- marmur kielecki z taśmy dla lakierników :

 

PpMu2j7.jpg

 

Kolejny krok w tej nierównej walce - rozjaśnianie :

 

Dqy3p4j.jpg

 

SgMzy24.jpg

 

I koniec końców - dyskretny urok stali:

 

tFG2XLK.jpg

 

4cE6XKk.jpg

 

r1pud2V.jpg

 

Oczywiście linie podziałowe cały czas pod kontrolą:

 

w1woBJ4.jpg

 

cUmoUGb.jpg

 

Skoro linie podziałowe są opanowane, ze spokojem grabarza przystąpiłem do malowania różnych takich dodatków kolorystycznych łącznie z tajemniczym numerem "2004":

 

jw9kSfR.jpg

 

któren to jest widoczny tu:

 

LfZEJ1I.jpg

 

Największym problemem z tym "śledziem"  było odgadnięcie  malowania. Na początku obstawiałem włoskie z racji że jest to F-104S ale przekopując internet wzdłuż, wszerz oraz w głąb udało mi się odnaleźć  taką fotkę:

 

0II5gqx.jpg

 

oraz taką:

 

aBQ3fz1.jpg

 

i taką:

 

wy1D0ZB.jpg

 

Wszystkie pochodzą z tego samego tajnego raportu z testów - raport był jakiś czas temu dostępny w necie. @rudy0007 nawet go podlinkował, ale że człowiek leniwy i oszczędny to sobie fotek nie zgrał. A teraz okazuje się, że strona z raportem jest very niebezpieczna i lepiej na nią nie wchodzić (nawet jak się chce to się nie wejdzie, widocznie znowu go utajnili :haha:)

 

Tak więc poszły kalki z zapasów:

 

vIm0wTa.jpg

 

Xc4nygn.jpg

 

Bardziej dociekliwi pewnie zadadzą sobie pytanie: dla czego "S" i dla czego niemieckie znaki? Otóż w Niemczech testowano wszelkie dziwne rozwiązania oraz wersje rozwojowe tego samolotu.  Jak było ok i się nadawało do użycia to pakowano w kontener i wysyłano do USA na dalsze testy. Tak było min. z wersją R z długim nochalem:

 

akjJMZU.jpg

 

- po udanych testach samolot zapakowano do blaszanego pudełka, wysłano do USA i tam odrobinkę poprawiono i wyprodukowano bodajże  cztery sztuki  "Loropów" dla Taiwanu:

 

tHME7Ms.jpg

 

wV8hEjC.jpg

 

ldXD0Mn.png

 

Jako ciekawostkę powiem (napiszę :hmmm:), że nos był w pełni demontowalny i można było zamontować na jego miejsce standardowy stożek. Z racji tego, że otwieranie i zamykanie osłon oraz stabilizacja obiektywów/kamer trwało kilkadziesiąt sekund w czasie których samolot nie mógł wykonywać żadnych manewrów, loty szpiegowskie zawsze odbywały się parami - jedn Lorop i jeden standardowy "śledź" do osłony.

 

Tyle tytułem pitolenia poza tematem - teraz podsumowanie części drugiej warsztatu:

- F-104S "37-23" czyli makaron nr 2:

 

BSLhYYf.jpg

 

gvM6ziv.jpg

 

- F-104J w najbardziej myśliwskiej wersji F-104 (6 sidewinderów jednocześnie , użytkowanej chyba  tylko przez Japończyków)

 

gacseCo.jpg

 

SMStX43.jpg

 

oraz F-104S po niemiecku:

 

vIm0wTa.jpg

 

Włoch tylko do uzbrojenia, w Japończyku lakier końcowy, światełka i podwieszenie vyzbroya, w Niemcu lakier po kalkach, łoś, lakier  i montaż końcowy. Plus oczywiście cała masa bombek które to już się ulepiły i okalkowały :wink:

 

I będzie można przejść do budowy  polisze jager  wg grafiki @Grzes-a

(ewentualnie polepić dla odmiany witnydżowy samolot widoczny na fotkach w tle :chytry:)

 

Darz bór i do następnego :szerm:

 

:odlot:

F-104J był liencyjną odmianą ptodukowaną w Japonii i używan jedynie przez lotnictwo Japonskich Sił Samoobrony. Nie był nigdzie esportowany. Natomiast wersja S używana była we Włoszech i w Turcji ale dziwi mnie nieco F-104S (skoro Niemcy użytkowali samoloty w wersji G)

w niemieckim malowaniu chociaż to wytłumaczyłeś.

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będę powoli ruszał dalej z tematami - zima idzie to trzeba coś robić :mrgreen:

A zatem skoro są to "Opowieści dziwnej treści" to lecimy:

 

Przypowieść pierwsza: "O tym jak Grześ chciał zostać lotnikiem"

 

Tytuł znamienny i bardzo wiele mówiący :wink: Ale może po kolei (w trosce o tych co nie mają czasu czytać od początku :rozga:)

Otóż swego czasu, kolega @Grzes rzucił hasło "bomby roku" - i to tych rozmiarów:

 

kbPQjZ5.jpg

 

czyli pełny plastik -fantastik. Oczywiście nie ma tego złego - jak się nie wystawi na konkursie w "odrzutowych" to się wciśnie w kategorię "Si-fi" jako Lim - 104P :haha:

Grafika jak grafika - trudno wyczuć co właściwie zrobić - czy ma to być coś na bazie CF-104 czy może coś bardziej bogatego czyli F-104G :hmmm: Na szczęście majster od masek, przy pomocy mikroskopu odczytał oznaczenie i numer seryjny umieszczone na okaptowaniu silnika i będzie F-104G  M.M. 6522 (czyli coś z włoskimi korzeniami :wink:)

 

Model:

XAQjmY2.jpg

 

czyli taki "ruskij standard" bo nic innego w tej chwili nie ma na rynku. (co prawda jest Academi ale to w następnym odcinku :mrgreen:) i będzie trzeba troszkę pożenić  ze złomem składowanym w kącie.

W pudełku mamy:

zSutacq.jpg

 

czyli na bogato i tłusto.

- części plastikowe i kalkomanie tradycyjne:

NUY5rVw.jpg

Wszystko szczelnie zapakowane, więc jak się dobrze otworzy to se można wciągnąć hałst tokijskiego powietrza :haha:

- trochę dodatków:

XsbFr3A.jpg

 

c0h81S8.jpg

 

RDbZDUG.jpg

 

a w szczególności maski:

IsRYqkG.jpg

 

i w drugiej szczególności maski do namalowania syrenki:

6LLgEMg.jpg

 

Z tego wszystkiego to się zużyje wszystko poza edziową blachą bo jest do wersji CF/J :wink:

 

Jest też jakaś możliwość wyboru uzbrojenia:

ttG9ZyJ.jpg

 

Nie za dużo i nie za bogato.  Jako naród miłujący pokój i spokój to można by podwiesić bombę atomową B43-0. Są jeszcze ładne Kormorany - ale to "dwójki" i pasują bardziej do Tornado niż do "śledzia" :wink:

 

Malowanie - tu mam mały mętlik :wariat:- standardowe "sreberko" czy może jednak coś na wzór naszych szarych 21-ek  :hmmm:

 

nqX2YLo.jpg

grafika z internetu zaczerpnięta tylko do celów dyskusji  (mam nadzieję że mnie @Kon_Bar nie zatłucze :rozga:)

I tyle rozważań teoretycznych. Pierwsze ciachy już zrobione - malowanie i produkcja w toku. Relacja jakoś wkrótce

Wszelkie sugestie, uwagi, zastrzeżenia itp mile widziane :lama:

 

:odlot:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 godzinę temu, Kon_Bar napisał:

Rób „sreberko”.

 

 

1 godzinę temu, barszczo napisał:

jestem za srebrnym

Vox populi - vox dei

A zatem kolor mamy wybrany :mrgreen:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.