Skocz do zawartości

Naprawa zbiornika wyrównawczego kompresora


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy. 

Mój przeszło 10-cio letni AS-186 przejawił oznakę swojego wieku. Pomimo zlewania zbierającej się wewnątrz wody przynajmniej raz na kwartał, korozja spowodowała przeżarcie ścianki zbiornika. Wydatek 4 stów będzie dość bolesny, więc przychodzę z pytaniem, czy można w jakiś sposób skutecznie zaślepić owe otworki. Większy ma ok 1mm średnicy.

 

tjdwc9L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jedynie opcja z żywica epoksydową .Ale nie słyszałem o takich operacjach na zbiornikach ciśnieniowych.Także może lepiej rozpatrzyć zakup nowej sprężarki w przypadku kosztownej jej naprawy spawania.A tę jako uszkodzoną wystawić.Może ktoś gdzieś sam będzie miał możliwości o sobie we własnym zakresie naprawi.Albo poszukać jakiegoś punktu co by lutem srebrnym ,,haftnął,, I TO NIE ZA 400zico.Popytaj tam gdzie reperują sprężaki w takich punktach.Oni mają lut srebrny.

Edytowane przez push-up78
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady. Tak się składa że w miejscu gdzie pracuje znajduje się spawalnia. Jutro zabiorę kompresor do roboty i poproszę kumpla by coś zaradził. Jeśli nie da rady to kupię nowy zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kapsel napisał:

Tak się składa że w miejscu gdzie pracuje znajduje się spawalnia

Nie wiem czym chińczyki to spawali, mnie się nie udało żadną metodą, Próbuj i napisz o efektach.

Nie próbowałem tylko starożytnej metody palnikiem acetylenowym na mosiądz.

Edytowane przez marek d
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie spawania siedzę i stwierdzę, że zaspawanie tego będzie dość kłopotliwe i nie każdy się tego podejmie, a jak trafisz dodatkowo na fachowca typu "cooo!!!! ja tego nie zrobię?!!!! potrzymaj mi piwo..." 😁 to narobi jeszcze więcej szkód niż pożytku. Jeśli spawanie to tylko naprawdę u prawdziwego fachowca.

Ja bym to zakleił jakimś klejem epoksydowym, dwuskładnikowym, są nawet takie do metalu, a dodatkowo zapodał jakąś opaskę wokół zbiornika zakrywającą to miejsce.  

Edytowane przez arhtus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień zbiornik- ta blacha już teraz mając wżery będzie mieć grubość kartki papieru.

Jak się uda heftąć dziurę to obok wypadnie następna - jak nie od razu to za chwilę - rozbota bez końca.

Mnie też przegnił bo miałem ze starego  hydroforu - za 60 dych ( przesyłka)  kupiłem zbiornik stanleya na olx.

I to jest grubość ścianki.

16665427158229138234640167970625.thumb.jpg.d2df31075812836391019e56ee395012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zaspawać to trzeba by zrobić jakąś nakładkę na nieco większej powierzchni, zrobić taką łątkę. Jak ktoś Ci zacznie tak po prostu "heftać" tą dziurę to taka operacja z góry jest skazana na niepowodzenie. Klej Cię będzie kosztował kilkanaście złotych, ale dla bezpieczeństwa tak jak wspomniałem wcześniej, dodaj jakąś opaskę dookoła w tym miejscu, nawet jakąś mocniejszą taśmą samoprzylepną. Na jakiś czas może starczy 🙂  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak zapatrywać się na łatanie zbiornika będzie nasz nadworny spawacz. Jeśli bał będzie się podjęcia połatania, to faktycznie spróbuję nałożyć klej epoksydowy. Ostatecznie kupię zbiornik z podlinkowanej przez Marka strony. 400 zł to 75% mojego miesięcznego budżetu modelarskiego, więc warto spróbować wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kapsel napisał:

AS-186 przejawił oznakę swojego wieku.

U mnie nastąpiło to po 12 latach.

Dostałeś kolego kilo porad. Ja uważam że najlepszą opcją jest wymiana zbiornika. Wszystkie tzw. tanie rozwiązania

za jakiś czas skończą się tym samym.

Wydatek rzędu 1/4 nowego kompresora da się przeżyć. :cool:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Marku z Tobą. Zamówię zbiornik i wymienię go jeśli będzie to konieczne, a póki co znajomy spawacz chce sprawdzić swoje umiejętności, więc tak czy inaczej zabiorę kompresor do pracy. Zdaje sobie sprawę że prędzej czy później musiałbym kupić nową butlę. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek wrzucę fotkę zaspawanych otworków. Kolega zrobił coś jakby łatkę. Wszystko działa jak należy. 3 -godzinna sesja pracy aerografem nie wykazała nieszczelności. Przewidując jednak, że w przyszłości problem zapewne się pojawi ponownie, zamówiłem nowy zbiornik. 

 

8NTQVTa.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu spawaczowi cała robota zajęła 3 min i kosztowała dobrą flaszkę 😉 Jak potrzeba pomóc to daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 20:39, myszaty napisał:

No panie - bardzo ładnie,  gratuluję kolegi bo jest fachmann, szacun.

( ile u was teraz stoi  dobra flaszka?

Jak ostatni tak zapiąłem klientowi to odpalił 100 i 0,7 Grant's -a 😀)

5 dyszek w zupełności wystarczyło wink3

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.