Skocz do zawartości

Focke-Wulf Fw 190 A-3, Tamiya 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

No to równo rok od rozpoczęcia warsztatu dobiłem do końca :lol: Stara Tamka. Bardzo miła budowa. Maszyna w malowaniu 6./JG1, pilot: Oblt. Detlev RohwerModel. Model wzbogacony zoomem Edka, lufami Mastera, śmigło i kołpak dostałem żywiczne z modelem, tył limuzyny z Rob Taurusa- jakiś szrot mi został. Przenitowany. Kalki Exito, malowany Vallejo. Krótki warsztat

 

 

Zapraszam do galerii

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

  • Like 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i starta Tamiya daje radę...

Bardzo fajnie go zmalowałeś i ubrudziłeś, spód podoba mi się szczególnie. Widać, że to maszyna w użyciu, ale brzydzenie jest nienachalne. 

Samo malowanie jako ściągawka - kamuflaż poglądowy, RLM 74 / 75 / 76.

 

Gratuluję! :cool:

 

PS - doskonałe fotki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny :super: A teraz część "nie znam się, ale się wypowiem", antena drutowa nie powinna być luźna przy otwartej kabinie? Po prostu kojarzą mi się takie modele, co tak miały.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vieh_san napisał:

Bardzo ładny :super: A teraz część "nie znam się, ale się wypowiem", antena drutowa nie powinna być luźna przy otwartej kabinie? Po prostu kojarzą mi się takie modele, co tak miały.

Ten typ osłony miał mechanizm (drut przechodził do środka i szedł po rolkach, polecam wygooglowac bo ciężko prosto opisać) powodujący że antena była zawsze naprężona, późniejszy typ osłony - wypukły - już tego rozwiązania nie miał i tam faktycznie antena po otwarciu kabiny zwisała 

Pozdr ww

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wuwumaster napisał:

Ten typ osłony miał mechanizm (drut przechodził do środka i szedł po rolkach, polecam wygooglowac bo ciężko prosto opisać) powodujący że antena była zawsze naprężona, późniejszy typ osłony - wypukły - już tego rozwiązania nie miał i tam faktycznie antena po otwarciu kabiny zwisała 

Pozdr ww

Wszystko to prawda, więc nie ma błędu, niestety nie ma też kabelka pionowo idącego od anteny do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. 

 

13 godzin temu, wuwumaster napisał:

Parę detali ci umknęło : światła pozycyjne, końcówka rurki pitota powinna być w chromie 

 

O widzisz, przeoczyłem. Jak będę coś ruszał model z półki to może uda się jeszcze podmalować. 

 

Godzinę temu, RogerM napisał:

Wszystko to prawda, więc nie ma błędu, niestety nie ma też kabelka pionowo idącego od anteny do kadłuba.

 

Z posiadanej przeze mnie na chwilę obecną wiedzy pionowa linka pojawiła się dopiero w wersji A-4

 

fw190_variants_03.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.