Skocz do zawartości

Ehrhardt E-V/4 M.1917 w malowaniu z III Powstania Śląskiego , czerwiec 1921r.


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny model! Dzięki, że zbudowałeś model pojazdu używanego przez powstańców śląskich, bo to powstanie jest w zasadzie pomijane przez modelarzy.

 

Kalkomanie robiłeś na zamówienie? Jeżeli tak, to czy mógłbyś udostępnić plik z grafiką? Również chciałbym mieć w kolekcji model pojazdu używanego przez powstańców śląskich.

 

Jaką farbą go pomalowałeś?

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Właśnie go kupiłem i zacząłem szukać dokumentacji aby się dowiedzieć skąd White Storm Models wziął materiały do wnętrza, ale chyba nic nie znajdę i nikt mi nie pomoże. Teraz jak zobaczyłem Twój piękny pojazd chyba też zrobię go w wersji zamkniętej i też z pewnych względów z Powstania Śląskiego. Tam się urodziłem i mam do Śląska sentyment.

Pięknie Ci to wyszło. Jest tylko jedna nieścisłość, którą widać na zdjęciu, ale to można pominąć. Super model!!!544549718_III_powstanie_lskie_-_powstacy_uczestnicz_w_mszy_polowej.thumb.jpg.ad084c9db59f76a748751f776fd0a658.jpg

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sas55 napisał:

Dobry wieczór,

Właśnie go kupiłem i zacząłem szukać dokumentacji aby się dowiedzieć skąd White Storm Models wziął materiały do wnętrza, ale chyba nic nie znajdę i nikt mi nie pomoże. Teraz jak zobaczyłem Twój piękny pojazd chyba też zrobię go w wersji zamkniętej i też z pewnych względów z Powstania Śląskiego. Tam się urodziłem i mam do Śląska sentyment.

Pięknie Ci to wyszło. Jest tylko jedna nieścisłość, którą widać na zdjęciu, ale to można pominąć. Super model!!!544549718_III_powstanie_lskie_-_powstacy_uczestnicz_w_mszy_polowej.thumb.jpg.ad084c9db59f76a748751f776fd0a658.jpg

Pozdrawiam

Andrzej

Co do tego zdjęcia jest jedno ale. Zostało opublikowane w jednej z najnowszych publikacji wojskowych chyba Militaria i tam n zdjęciu wieża pojazdu jest w malowaniu kamo  n atym samym zdjęciu przy ołtarzu.  Albo fotka mocno podrasowana albo błąd w druku.  Model z firmy  White Storm Models tez robiłem dawno temu 

IMG_0029.JPG

IMG_0026.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składność zestawu dobra nawet , jedynie rame trzeb a mocno pościskać podczas sklejania i dać jej dobrze wyschnąć , ja tego nie zrobiłem i potem zaczęło m to skutkować tym ze w momencie klejenia budy rama sie rozłaziła w jednym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne monstrum , dobrze że dodano do niego kalkomanie do dwóch wersji z obu powstań .

A co do karabinów maszynowych to zdecydowane trzeba wykonać obudowy opancerzone na chłodnicę , tak jak tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_Maxim.

Mam pewne zastrzeżenia co do ramy podwozia, bo ciężarówki Ehrhardt na których to zabudowywano działko przeciwlotnicze miały nieco inną ramę .

Patrząc na na praktykę budowy pancerek mam wątpliwości , aby samochody pancerne były budowane na innych ramach .

W razie czego dysponuje fabrycznymi zdjęciami podwozia , miale nadzieję, że wykorzystam całe podwozie do budowy ciężarówki ale teraz mam wątpliwości .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.