Skocz do zawartości

Pzl-46 Sum.


hlystek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadł mi w ręce model Suma w skali 1:48 dlatego prosiłbym o pomoc z dokumentacją. Aktualnie czekam na przesyłkę, dlatego wrzucę zdjęcie od producenta. To mój pierwszy model w tej technologii, chciałbym prosić o porady bardziej doświadczonych Modelarzy. Mam kilka pytań,jak się pozbyć artefaktów żeby nie zniszczyć detali? Ewentualnie na co uważać. 

 337114791_940423246995331_3438961528149967797_n.thumb.jpg.afadb1f7ae614eced4a942ee6e6e2b0e.jpg

336904934_1386141958899360_2474448155293030578_n.jpg

337285209_750806896588664_1558811026751983736_n.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zdradź Któż to takie rarytasy tworzy i ile za te cuda sobie liczy :hmmm:

Pozwolę sobie przysiąść cichutko w kąciku i będę podglądał; jak znajdę dłuższą chwilę w święta to sprawdze w swoim "Archiwum L" czy dysponuję czymś o tej "rzadkiej rybce" :nauka:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Slawek_26869 napisał:

Któż to takie rarytasy tworzy i ile za te cuda sobie liczy

 

Godzinę temu, hlystek napisał:

Pan Tomasz Walczak

Zgadza się. Pan Tomek urzęduje na FB pod nazwą "3D Polish Wings". Opracował już modele: Wilka, Jastrzębia i Suma w skalach 72,48 i 32. Ceny jakoś od 75, 150 i 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Artek82 napisał:

Opracował już modele: Wilka, Jastrzębia i Suma w skalach 72,48 i 32

I ja się pytam - dlaczego jeszcze nikt o tym nie napisał w "nowościach i inboxach"!

12 minut temu, hlystek napisał:

w skali 1:72 110 PLN

Lux cena.

Jeszcze napiszcie o jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam od tego producenta, ale Jastrzębia i jedynie co mogę się przyczepić to dość przeciętny silnik i ma niewiele wspólnego z dokumentacją tzn, mocno uproszczony.. W przypadku Suma, a zakupię w skali 1:32 to zostaje opcja przeszczepienia silnika od PMW Model.. Tak, czy siak modele od Tomasza mają potencjał do waloryzacji i rozbudowy. 

 

51279-rd.jpg

 

 

A tutaj parę fotek z  drugiego prototypu Jastrzębia, seria informacyjna 50A   w skali 1:32 

https://postimg.cc/gallery/ghwxhH7

 

 

 

 

Edytowane przez xoxsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hlystek napisał:

Jastrząb piękny. Obecnie Pan Tomek drukuje Kobuza w 1:32. Super że ktoś wziął się za takie modele. Osobiście  nie mogę sie doczekać Żubra w 48. 

Z kobuzem będzie jeszcze ciekawiej, że będę mógł zapożyczyć trochę detali z P-11c IBG i zrobić kopie tych części za pomocą odlewów żywicznych.  Kratownica po renderach jest mocno uproszczona, więc tym bardziej wskazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że to jest alternatywa?  90 zł za 72, 170 za 48. Uważacie, że warto jest za „to” tyle zapłacić. No to Edek powinien dowalić od dzisiaj + 50% na luzaku, o rodzimych producentach nawet nie wspominam :) . 
Wolny kraj, kupujcie zatem, ja uważam na podstawie tego co widać, że to jest granda i totalne knoty.

Więcej, niech się przyłoży ale tak naprawdę to sam dam więcej, ale za produkt a nie za badziew.

Edytowane przez Luljan
  • Like 3
  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dłubać w Vacu bo Eduard raczej nic w temacie nie wypusci. Osobiscie uważam że cena nie jest jakaś kosmiczna, w cenie Edkowego profipacka. Tu jest kwestia tematyki, wolę porzezbic i mieć Suma lub Mewę niż kolejnego Bf-109,Fw czy Mustanga. Nawet samoskładalnego i z kolorowymi blaszkami. Co do jakości wypowiem się jak będe miał model w rękach. Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia dostępności tego starego vacu? Jakby mi się udało go dostać w swoje ręce to chyba bym spróbował czy teraz już bym dał radę to zbudować... Nie tak jak za pierwszym razem!

 

Jeśli chodzi o model w technologii druku 3D - kiedy widzę, że ktoś sprzedaje zwykłe przeskalowanie np. 1:72 1:48 i 1:32 to zaczynam się niepokoić bo wtedy zwykle w którejś skali coś się nie zgadza, np. zbyt cienkie albo zbyt grube ścianki poszczególnych części.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów mojej niechęci do produkcji p.Walczaka jest tempo opracowywania tych miniatur. Tam nie ma refleksji, nie ma poprawki, a modelu w kilka tygodni nie da się opracować na poziomie, który byłby znośny.  Nie rozumiem również podejścia zakładającego, że jeśli nie ma dobrych planów, to każde rozwiązanie jest akceptowalne. Poza tym człowiek wydaje się mało zainteresowany jakością, a raczej szybkim zyskiem, bo temat przyciąga ludzi gotowych zapłacić niewygórowaną sumę za cokolwiek podobnego do ulubionego samolotu. Jestem na nie. Tym bardziej, że rynek na pewno zaoferuje lepsze wydruki. Wilka można będzie już wkrótce kupić wydrukowanego z projektu Ireneusza Targonia, który podchodzi do tematu zdecydowanie poważniej, technicznie, obrabia projekt nie tylko w 3D, ale i z użyciem zwojów mózgowych. Projekty p.Targonia można obejrzeć na FB. Niech sobie każdy zobaczy, co można uzyskać w tej technologii, porówna do tego co oferuje p.Walczak  i sam sobie odpowie na pytanie:  Czy warto popierać portfelem projektantów mających słabe przygotowanie do takiego zadania i nie mających ambicji by to zmienić?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.