Skocz do zawartości

Pzl-46 Sum.


hlystek

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, hlystek napisał:

Co do modelu Wilka model p.Ireneusza wygląda na taki na który warto poczekać.

I warto będzie zapłacić nawet trochę więcej i poczuć satysfakcję, że nie jest się już małym chłopcem, który musi mieć zabawkę natychmiast, a takim większym, potrafiącym trochę zaczekać, odwlec konsumpcje, gdy to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Na PWM jest ostra dyskusja o PZL P-50 Jastrząb tego samego producenta .

Ostra? Względnie.  Rzeczowa po prostu. Językiem barwnym prowadzona. Jednak najważniejsza jest obserwacja, że p.Walczak nie jest skłonny cokolwiek zmienić w swoim podejściu, bo tłumek klientów odpowiada pewnie wydajności drukarki, więc gdyby robił lepsze modele, to nie wyrabiałby z produkcją. 😆Po co robić lepiej, jak jest klient na ten "Fanart skrzyżowany z owocem terapii zajęciowej"? Z tego punktu widzenia jest to bardzo racjonalne podejście.  

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to się dopiero dzieje:) Rozumiem że nie każdemu musi się podobać. Podobna Historia jak z P11C od Army i Ibg, 7TP też miał swoje wady a okazał sie bardzo przyjemny w budowie. Wtryskowe modele też potrafią odstawac jak ostatnia Anakonda:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, letalin napisał:

Ostra? Względnie.  Rzeczowa po prostu. Językiem barwnym prowadzona. Jednak najważniejsza jest obserwacja, że p.Walczak nie jest skłonny cokolwiek zmienić w swoim podejściu, bo tłumek klientów odpowiada pewnie wydajności drukarki, więc gdyby robił lepsze modele, to nie wyrabiałby z produkcją. 😆Po co robić lepiej, jak jest klient na ten "Fanart skrzyżowany z owocem terapii zajęciowej"? Z tego punktu widzenia jest to bardzo racjonalne podejście.  

 

 

 

Nie wydaje mnie się aby rzeczony p.Walczak zmuszał do zakupu... Kolejna burza z depy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, em said:

Nie wydaje mnie się aby rzeczony p.Walczak zmuszał do zakupu... Kolejna burza z depy...

Przecież nikt nie mówi, że zmusza. Jedni uważają, że są jedyne w sumie dobre i niezbyt drogie. A inni że to knoty. Każdy dokona sam oceny, ale porównanie tych modeli do Army czy IBG to żart. Jedno jest niezrozumiałe dla mnie.

Jest darcie szat jak ktoś coś spieprzy w modelu wtryskowym. Bo niechlujnie, nie zebrali dokumentacji i w ogóle dziady. Tutaj facet robi na odwal się lipę, wystarczy się zastanowić ile trzeba tam włożyć pracy żeby to wyglądało. I właściwie Ci co śmią wyrazić wątpliwości są źli.

Tutaj na forum kolega zrobił pięknego Pioruna, robi Fuso, w jednym i drugim przypadku korzysta z technologii 3D. Proszę porównać jakość. Wniosek prosty, można. Chcecie bulić za słabiznę to bulcie, nikt nie zabrania, ale  nie wymagajcie pozytywnych ocen czegoś co na to nie zasługuje .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luljan napisał:

Przecież nikt nie mówi, że zmusza. Jedni uważają, że są jedyne w sumie dobre i niezbyt drogie. A inni że to knoty. Każdy dokona sam oceny, ale porównanie tych modeli do Army czy IBG to żart. Jedno jest niezrozumiałe dla mnie.

Jest darcie szat jak ktoś coś spieprzy w modelu wtryskowym. Bo niechlujnie, nie zebrali dokumentacji i w ogóle dziady. Tutaj facet robi na odwal się lipę, wystarczy się zastanowić ile trzeba tam włożyć pracy żeby to wyglądało. I właściwie Ci co śmią wyrazić wątpliwości są źli.

Tutaj na forum kolega zrobił pięknego Pioruna, robi Fuso, w jednym i drugim przypadku korzysta z technologii 3D. Proszę porównać jakość. Wniosek prosty, można. Chcecie bulić za słabiznę to bulcie, nikt nie zabrania, ale  nie wymagajcie pozytywnych ocen czegoś co na to nie zasługuje .

Każdy z nas decyduje za siebie  czy chce coś mieć czy nie . Nie chcesz bo uraża twoją estetyte nie kupisz, drugi kupi i powie żonie wy....łem niepotrzebnie kase, wincyj nie kupie . jeszcze inny kupi i bedzie sie cieszył, to słabe jest ale ile mozna pisać ...to ma cieszyć . Nie ciagle wku...ć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie są to problemy wynikające z tego, że jestem patologicznym rivet counter'em.  Jeśli porównać produkcje p. Walczaka do modeli wtryskowych, to  stopień przybliżenia do oryginału jest na poziomie osiągniętym przez Airfixa w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Śmigła i nitowanie, chociaż wypukłe,  Airfix robił lepiej. Monogram już ponad 50 lat temu robił zestawy dużo przyjemniejsze dla oka. Cóż, rozumiem chęć posiadania modelu polskiej maszyny, Wilk i Sum były naprawdę ładne, ale liczę na to, że pojawią się projekty znacznie lepsze i warto czekać. Wilk już się robi. 😃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

I nie są to problemy wynikające z tego, że jestem patologicznym rivet counter'em.  Jeśli porównać produkcje p. Walczaka do modeli wtryskowych, to  stopień przybliżenia do oryginału jest na poziomie osiągniętym przez Airfixa w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Śmigła i nitowanie, chociaż wypukłe,  Airfix robił lepiej. Monogram już ponad 50 lat temu robił zestawy dużo przyjemniejsze dla oka. Cóż, rozumiem chęć posiadania modelu polskiej maszyny, Wilk i Sum były naprawdę ładne, ale liczę na to, że pojawią się projekty znacznie lepsze i warto czekać. Wilk już się robi. 😃

Co to ma do rzeczy ? Nie przeginaj , Monogram miał większe nity niż te na wieży Ajfla. Po za tem , po tylu latach wiem że model ma mięć to cos przy pierwszym spojrzeniu, dla mnie to proporcje. Jesli to coś co nosi moja szyja ,wysle sygnał, ty jest ok. jakbys widział tego bońka czy arbuza to model uzyskuje  moją aprobate.  Nity, a próbował ktoś odwzorować siatke elektrostatyczną na kompozycie? A widać ją, co prawda po dziwnymi katami tak jak szwy nitowe , na wregach i podłużnicach.Chłopie, ile ja zdjęc porobiłem po przylocie w lecie, po przylocie w zimie, po tankowaniu z przesłoną taką i taką a ty o nitach... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, em napisał:

model ma mięć to cos przy pierwszym spojrzeniu, dla mnie to proporcje. Jesli to coś co nosi moja szyja ,wysle sygnał, ty jest ok. 

Jeśli patrzysz na te produkty i spod kapelusza masz sygnał, że jest OK, to nosimy inny kapelusz. 

Ja np. zupełnie nie rozumiem nitowania na wzór materaca tapicerskiego. Nie pojmuję, dlaczego centropłat Jastrząbia został pozbawiony klap? Po delikatnym zwróceniu uwagi na ten brak, nie było żadnego odzewu ze strony artysty. Jak sądzę uzupełnienie tego wymagałoby przepracowania całego elementu i po prostu mu się nie chciało. Po tym zdarzeniu straciłem zainteresowanie jakąkolwiek współpracą z p.Walczakiem. Nie będę tracił czasu i tłumaczył, że łopata śmigła nigdy nie ma stałego kąta natarcia na całej długości,  jakby była płaską deską.  Nie będę porównywał do dostępnych powszechnie zdjęć, bo modele są projektowane wg pojedynczego cudzego opracowania, które nie jest w żaden sposób weryfikowane ze zdjęciami. P.Walczak pokazał nawet planik, na bazie którego zbudował Jastrzębia, ale przejście z 2D, na 3D ujawniło jedynie błędy tego rysunku, czego można było uniknąć podchodząc do sprawy mniej nonszalancko. Wilk został zaprojektowany symetrycznie. Ma chodniki na skrzydłach po obu stronach, a salonowy Wilk miał na jednej. Znowu lenistwo, albo założenie, że klient jest na tyle głupi, że wszystko kupi.  I ten sam znak rozpoznawczy, czyli poszycie tapicerowane. 

Tak więc mamy różne kapelusze i różną wrażliwość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fixer napisał:

A jak wygląda kwestia oszklenia w tych modelach?

W modelu jastrzębia w 72 na sąsiednim forum jest Vacu, Dwie kabiny i drukowana rama. Co do Suma postaram się jutro wrzucić fotki, bo będe miał go w rękach. Na zdjęciach prototypu ten element modelu wyglądał na średnio spasowany. No ale to wyjdzie w praniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomek nikogo nie zmusza. Sam założyłem temat z nadzieją że forumowicze pomogą mi uporać się z kilkoma zagwozdkami dotyczącymi Suma. W kwestii kolorystyki, kolorów wnętrza ewentualnie dodatków lub poprawek jakie by się modelowi przydały żeby przypominał oryginał. Grzębiąćcw temacie Suma można osiwieć, jeśli chodzi o mnie może wyjdę na niedouczonego ale trudno. Chciałbym zapytać, jak z kolorystyką , w Polish Wings było opisane Jako Polish Khaki II (export). Jaka farba temu odpowiada? Czy z dodatków do Karasia coś poza pasami warto dorzucić? ewentualnie co warto Poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, może jestem jakiś zboczony ale mi się podoba. Zastanawiam sie i szukam co by pasowało od Karasia z mirage, żeby zrobić  z tego w miarę poprawny model. Czy lepiej podejć na luzie, bez spiny  i zrobić tak jak daje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakbyś robił te zdjecia nie pod światło, to byłoby coś widać. Choć może to i lepiej że nie widać, bo to co wydaje się, że widać na kadłubie, trochę przejmuje strachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ogrom włożonej pracy, choć nie chciałbym tego czyścic i składać. No, ale ja jestem sobie leń.

Czy na piątym zdjęciu od dołu nitowanie nie zgrało się idealnie z przebiegiem linii podziału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu to bym raczej niczego tutaj do Karasia nie szukał. A z modelu mirage da się zrobić ładny model i wydaje mi się, ze mniejszym nakładem niż w tym modelu. Zdjęcia choć  mało na nich widać potwierdzają, lipa na maksa. Szkoda kasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hlystek napisał:

Obiecane zdjęcia. Niestety chwilowo z braku możliwości zdjęcia z telefonu. Każdy niech oceni sam. 

 

Z bliska to przypomina jednak paździerz... Pewnie da się z tego wystrugać model, ale to będzie prawdziwe struganie...

 

 

Godzinę temu, Luljan napisał:

Ja na twoim miejscu to bym raczej niczego tutaj do Karasia nie szukał. A z modelu mirage da się zrobić ładny model i wydaje mi się, ze mniejszym nakładem niż w tym modelu.

 

Stanowczo. Nawet jeśli Mirage jest taki sobie to i tak Karaś we wtrysku wciąż wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od P Walczaka Suma w 72. Po oczyszczeniu  i poprzymierzaniu uważam, że to jest paździerz. Po pierwsze, jak pisał letalin nity są jak w tapicerce. Po drugie wydruk ramy oszklenia nie trzyma skali i bardziej przypomina klatkę w samochodach rajdowych. Poza tym mi się trafił wydruk z nieciekawym glutem w końcówce kadłuba. Śmigło połamane i bez charakterystycznego przejścia w kątach , a maskowanie niedokładnego nitowania grube, że wygląda jak dokładany ciężar na kadłubie. Reasumując : mam trzy modele od P Walczaka, Wilk zrobiony z planów z Modelarza z lat 60, symetryczne chodniki, i nie wiem z  czego tył z owiewką z D..y. Przód zbyt wąski. I jeszcze dużo wtop. Jastrząb może by pasował gdyby nie płaty, brak klap i nitowanie. Reasumując, żeby w temacie 1939 minus trzeba wiele artykułów w czasopismach przeczytać i co jest warunkiem koniecznym rozprawę Pana Malaka, oczywiście ze zrozumieniem. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś twardym zawodnikiem, jeśli wytrzymałeś do trzech razy sztuka. 
Na zdjęciach autora widać jak wszystko się rozjeżdża w montażu, niczego lepszego nie można się spodziewać po modelu, który się kupiło.

poprawianie modelu z wydruku 3D to ze względu na właściwości materiału hardcore, żywica jest wyjątkowo wredna w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.