Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Ostatnio nabyłem model IŁa - 62M z ICMu. Plastik koloru białego jest przyjemny, ale sam model wypada gorzej w porównaniu z modelem Zvezdy. Zvezda ma więcej szczegółów, linii podziału blach no i wyodrębnione powierzchnie sterowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Skala 1:144 przeżywa na forum 'drugą młodość' czas więc nieco odświeżyć wątek nowości.

Bo chociażby Zvezda konkretyzuje ruchy wokół IŁ-76 http://scalemodels.ru/news/10624-3d-rendery-zvezda-1-144-il-76.html

Roden wydał C-141 Starlifter http://www.martola.com.pl/pl309/produkty67355/lockheed_c_141_starlifter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Ostatnio kupiłem kalkomanię do Embraer 195 firmy BOA Agency nr kat. 14494.

Pozwala zrobić model Revella w barwach PLL LOT. To moja pierwsza kalkomania tego producenta.

Dla mnie super, choć jeszcze nie wiem jak będzie się kładła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uwaga NADCHODZI! Już w grudniu pierwszy model C-295M ever! I to od razu w naszej skali i z polskim oznakowaniem!

Dalsze wieści są takie, że model będzie żywiczny, niestety dość kosztowny (ok. 35 EUR) i ciężko będzie o dystrybucję w kraju (producent jest z Czech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga NADCHODZI! Już w grudniu pierwszy model C-295M ever! I to od razu w naszej skali i z polskim oznakowaniem!

Dalsze wieści są takie, że model będzie żywiczny, niestety dość kosztowny (ok. 35 EUR) i ciężko będzie o dystrybucję w kraju (producent jest z Czech).

Na tego rocznym E-day był producent z tym modelem.

Oglądałem ten model ale cos mnie nie przekonał.

Nie pasowały mi proporcje ale może to tylko złudzenie optyczne .

Jednak poczekam na plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za niedługo pojawią się kolejne zestawy Mastera w 144ce. Wszyscy wielbiciele zimnowojennych rur powinni być zadowoleni.

Będą to cztery samoloty z serii Century: F-100 (F-Toys), F-104 (Revell, F-Toys, Platz), F-105 (F-Toys) oraz F-106 (F-Toys), ich bombowy rówieśnik - B-58 (Minicraft) oraz dwa Brytole: Hunter (Revell) i Lightning (Revell, F-Toys).

 

Premiera zestawów odbędzie się w przyszły weekend podczas imprezy w Telford.

 

Z innej beczki - obejrzałem sobie dokładnie nowego MiGa-29 od F-Toysów - w zgrubnym porównaniu z planami 4+ wypada całkiem całkiem. Foto niebawem czyli wkrótce.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lotowska maszyna tzn. maszyna używana przez PLL LOT . Pewnie pojawi się kalkomania pozwalająca zrobić model w tych barwach. A model ma być w barwach Lufthansy. Mam model E 195, ale jeszcze nie zabrałem się za niego. Milczący, możesz napisać czemu jest tak kiepski, jakie ma błędy, na co zwrócić uwagę przy budowie, itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sam w sobie nie jest aż taki kiepski, bardziej chodzi o to, że jak na świeży wypust z 2016r. oczekiwało się czegoś lepszego. A otrzymujesz model niestarannie odlany, z jamkami skurczowymi. Przynajmniej mój taki był.

Dlatego należy po prostu wziąć to pod uwagę przy składaniu, jest trochę za dużo szpachlowania i szlifowania.

Żal też, że Revell nie zaoferował oszklenia dla pasażerów - jest za to oszklenie pilotów i nawet (miłe zaskoczenie) kokpit z fotelami.

W każdym razie i tak warto ten model zrobić, bo to aktualnie jedyny łatwo dostępny model Embraera 195.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.