Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, Panowie! Proszę robić miejsce na blatach i półkach! Nadchodzi...

spitg.jpg

Tak, tak modelem uraczy nas nie kto inny jak Eduard, info o tym znalazłem na kampfgruppe144.com a o samym modelu Eduard poinformował w swojej gazetce. Kiedy to? Ponoć w marcu.

No i nadszedł, modelik bardzo ładny ale ... brak w nim malowania z szachownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roden zapowiedział następne nowości w 1/144:

Boeing 720

Douglas DC-3

Bristol 175 Britannia

C-123

http://www.roden.eu/HTML/models1.htm

W sklepach pojawiły się w 1/144:

C-47 (Roden)

L-410 (Amodel)

Be-200 (EE)

Fokker VIIA (AZ Model)

C-46 (Platz)

B777-300 (EE)

Na stronie producenta są do kupienia CV-440 oraz CV-580 (55 euro )

http://www.authentic-airliners.de/kits/1-144-cv440-kits/

Aeroclub wydał pięknego DH 89 A Dragon Rapide, niestety model nie dokupienia on-line :(

http://www.airlinercafe.com/forums.php?m=posts&q=7705.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Aeroclub wydał pięknego DH 89 A Dragon Rapide, niestety model nie dokupienia on-line :(

http://www.airlinercafe.com/forums.php?m=posts&q=7705.

za Twoim linkiem:

I order them directly from Aeroclub

sales(@)aeroclub-models.com

Jest to jakaś forma on-line

 

(...) No i nadszedł, modelik bardzo ładny ale ... brak w nim malowania z szachownicą

Tak, grrrr, jak zobaczyłem kalki zestawu to mi mina zrzedła, upewniłem się tylko zerkając jeszcze na instrukcję ale humoru sobie nie poprawiłem Jak widać, do zapowiedzi Spita w 1/144 wykorzystali grafikę dla 1/48 bo tam malowanie z Pat się znajduje.

 

Nadzieja w jbr-decals obiecują zestaw do Spita gdzie ma być m.in coś z szachownicą. Na razie mają inne ciekawostki, Spity, Horneta, Fulcruma no i naszego złotego MiG-a.

www.jbr-decals.com - e-shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) No i nadszedł, modelik bardzo ładny ale ... brak w nim malowania z szachownicą

Tak, grrrr, jak zobaczyłem kalki zestawu to mi mina zrzedła, upewniłem się tylko zerkając jeszcze na instrukcję ale humoru sobie nie poprawiłem Jak widać, do zapowiedzi Spita w 1/144 wykorzystali grafikę dla 1/48 bo tam malowanie z Pat się znajduje.

 

Nadzieja w jbr-decals obiecują zestaw do Spita gdzie ma być m.in coś z szachownicą. Na razie mają inne ciekawostki, Spity, Horneta, Fulcruma no i naszego złotego MiG-a.

www.jbr-decals.com - e-shop

Dzięki za linka - pewnie z niego skorzystam jeśli odpowiednie kalkomanie będą w ofercie

Oprócz zdobycia kalkomanii trzeba chyba jeszcze będzie przeszczepić ster kierunku (lub cały kadłub), np. z edkowego spita Mk. IXe bo w tym zestawie jest tylko jeden typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na początku marca napisałem e-mail'a do Steel Scorpion z pytaniem czy wypuszczą swoje podstawki w 1/144. Minął niecały miesiąc i mogłem dokonać interesującego mnie zakupu. To jest podejście do klienta Pełną ofertę można znaleźć na ich stronie w zakładce lotnictwo.

Ja na początek wybrałem sobie dwa typy:

k14400701.jpg

k14400702.jpg

Podoba mi się to, że podstawki nie są płaskie, lecz mają fakturę upodobniającą je do rzeczywistej nawierzchni które odzwierciedlają.

k14400703.jpg

No i najważniejsze:

k14400704.jpg

k14400705.jpg

Prezencja z modelem Jak dla mnie jest w porządku.

Stosunkowo tanim kosztem otrzymałem podstawkę na której można coś postawić a która też stanowi również dobry półprodukt do montażu w ramce bądź oprawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To się nazywa smykałka do biznesu - zapytałem Laurenta z f-rsin czy by nie zrobił ATRa w barwach EuroLOT-u i po trzech dniach mam odpowiedz - już jest dostępny - ATR42 jak i również ATR72.

Cena 17 EURO plus koszt wysyłki 6 EURO. Więc czekam na przesyłkę.

http://www.f-rsin.com/pages/collection/SmartKits.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nowość to już nie jest ale nie widziałem jej na forum. Gdzieś w listopadzie 2012 roku pojawiła się seria Revella Micro wings oferująca samoloty z II wojny światowej w skali 1/144. Tutaj macie listę tych modeli

http://www.revell.de/index.php?id=203&KGKANR=0&KGKOGP=13&KGSCHL=1&KZSLPG=&L=1&sort=0&cmd=search&offset=&sp=&searchactive=&q=micro+wings&SWO=&ARMAS4=&PHPSESSID=f74278a4979ba8a7055a64446ed5d7d7&page=1&nc=1

Nie są one drogie (około 10 zł) oraz są dobrze spasowane. Niestety nie mam swoich fotek więc wrzucam te z internetu

 

04919_Me262_revell_144.JPG

 

P1080911.jpg

 

Posiadam teraz jeden w mojej poczekalni więc może za jakiś czas wrzucę pierwszą galerię na forum.

(zdjęcia pochodzą ze stron britmodeller.com oraz vallejd.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na październik revell przewidział reedycję (chyba) Airbusa a330! w kolorach Thai Strasznie się cieszę bo ceny a330 na aukcjach dochodzily do 80 euro , Jeszcze pudełkowe malowanie, dla mnie bomba

http://www.revell.de/index.php?id=210&KGKANR=0&KGKOGP=10&KGSCHL=2&L=0&page=4&sort=0&nc=1&searchactive=&q=&SWO=&ARMAS4=&PHPSESSID=2aa350adb33e811b3117eb06f687ae38&KZSLPG=&offset=26&cmd=show&ARARTN=04870&sp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Pojawił się kolejny zestaw w ofercie firmy jbr-decals: Fishbeds of the World Pt. 2

 

W zestawie znajdują się kalki (sitodruk) do następujących malowań:

- polski MiG-21MF nr 9111,

- MiG-21MF nr 006 lotnictwa wojskowego Bangladeszu,

- MiG-21bis nr 101, 102 i 103 sił powietrznych Chorwacji,

- MiG-21MF nr 511 i MiG-21bis nr 665 sił powietrznych Kuby,

- MiG-21bis nr 16 lotnictwa wojskowego Laosu,

- MiG-21bis nr 17232 i 17163 sił powietrznych Serbii oraz

- MiG-21MF nr 9811, 6305, 6413, 6707, 904 i 911 sił powietrznych Rumunii.

 

Dodatkowo dostępna jest limitowana ilość samych kokard rumuńskich.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że Revell go nie będzie pakował, tak samo jak nie pakował Tu - 134 czy Tu - 154.

Odnośnie kalek to mam nadzieje, że TSD lub Limaoscar Declas coś wydadzą, bo te podlinkowane są do Braz Models i mogą nie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.