Skocz do zawartości

Jagdpanther, 1/35, Tamiya


MVS_Works

Rekomendowane odpowiedzi

Piątek, piąteczek, piątunio prawie za pasem więc wypadało by coś pokazać. Miałem wrzucić galerię z tematyki lotniczej ale uznałem że nie mogę zawieść waszego poczucia estetyki (z tym kotletem na drewnianej podstawce to mnie chłopie rozbroiłeś) i musiałem zmienić swój plan. Bohaterem dzisiejszej galerii będzie Jagdpanther z tamiyi w skali 1/35. Model ten stanowił eksponat w modelarni do której chodziłem w latach 2005-2007 i w momencie jej likwidacji trafił w moje ręce. Przez długie lata nie robiłem z nim nic aż wreszcie tak koło 2017 postanowiłem całkowicie go wyremontować. Właściwie to remont ograniczał się do oszlifowania spodu armaty, usunięcia starych kalkomanii i pomalowania całości w nowy schemat malowania. Kalki to pochodna różnych zestawów które wpadły mi wręce a że moim zamysłem było nie przedstawienie konkretnego pojazdu zatem nadałem modelowi indywidualny charakter. Gąsienice co prawda są gumowe ale zostanie to z czasem zmienione na ogniwowe tylko wpierw muszę się rozglądnąć za zestawem który będzie do tego konkretnego modelu pasował, wszak to klasyk z 1969 ale wydany chyba w latach 90tych, nie wiem bo nie mam ani pudełka ani instrukcji. W kwestii różnego rodzaju śladów zużycia to ograniczyłem się tylko do jego przykurzenia. Ogółem polecam ten model a ja tym czasem żegnam się z wami i zapraszam do kolejnych moich galerii.

SAM_3252.JPG

SAM_3251.JPG

SAM_3250.JPG

SAM_3249.JPG

SAM_3248.JPG

SAM_3247.JPG

SAM_3246.JPG

SAM_3254.JPG

SAM_3253.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to model treningowy, ale skąd pomysł na srebrne narzędzia oraz rury wydechowe ( które właśnie w ramach treningu warto byłoby nawiercić  - wiem, to wiele nie pomoże tej skorupce ze zniekształconą lufą, ale to zawsze coś na plus, bo np. ogniwkowe gąsienice pomogą temu modelowi jak umarłemu kadzidło i szkoda kasy... ) ?.  Po obejrzeniu dwóch Twoich galerii mam nadzieję, że to nie trolling i pokażesz kolejne lepsze modele 😆.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rack- pozwól że zacytuję ci mój własny wpis: "Modelarstwem zajmuję się od przeszło wielu lat, nie pomnę ilu gdyż trudno mi określić dokładną datę kiedy poraz pierwszy zetknąłem się  z tym hobby jak i samodzielne sklejanie [...] Modelarstwo dzielę je na dwie ery: Starożytną i Nowożytną. Ta pierwsza odnosi się do tego że w dawnych latach kleiłem wszystko jak leci jednocześnie idąc w ilość i trwała ona do roku 2021 kiedy to podjąłem nieśmiałe próby preshadingu na pewnym samolocie. Ta druga odnosi się do już do czasów obecnych czyli roku 2023 kiedy to ukończyłem pierwszy model z zastosowanym preshadingiem ale jeśli myślicie że tylko na tym się skończyło to muszę was zmartwić bowiem prócz preshadingu zacząłem także odchodzić od farb humbrola i revella na rzecz tamiyi, gunze i hataki (emalie oraz celulozki). [...]" 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zły na siebie, że coś mnie podkusiło i napisałem post w tym wątku. Człowiek jest jednak czasem naiwny jak dziecko, teraz rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

chorąży- a wiesz że to dobry pomysł. 
Rack- no widzisz i po co było zarzucać mi trolling?  Pokazuję modele które zrobiłem lata wcześniej więc nie ma powodu do pisania mi że to trolling albo jakieś początkowanie, wszak kleję już od lat.

Edytowane przez MVS_Works
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, pomijając uwagi kolegów to model wygląda po prostu na niedokończony. IMO brakuje mu wszystkich zabiegów, którym się go poddaje po nałożeniu kolorów podstawowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MVS_Works napisał:

FAHR - w przeciwieństwie do ciebie czy innych podobnych, nie przeginam z brudzeniem.

Aaaa to przepraszam, nie było tematu... 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MVS_Works napisał:

FAHR - w przeciwieństwie do ciebie czy innych podobnych, nie przeginam z brudzeniem.

Kolega chyba nie zrozumiał, co inni chcą przekazać. Tu nie chodzi o to, żeby ufajdac model, tylko nadać mu "życia", realnego wyglądu, żeby nie wyglądał jak zabawka. I można to zrobić bez większego brudzenia, a wystarczy poczytać, pooglądać kilka tutoriali z technikami, jak to robić. Rozumiem, że są to twoje modele i nikt cię nie zmusza na siłę, że masz coś zrobić, ale warto też czasami się zainteresować uwagami i pogłębiać wiedzę i umiejętności w tym hobby.

Edytowane przez Hypnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypnos- napiszę ci tak: jeżeli ktoś mi pisze że jestem początkujący albo że model jest nieskończony albo jeszcze że model nie ma oznaczeń pomimo że przedstawia egzemplarz który w rzeczywistości takowych nie posiadał to nie ma co się dziwić że jedyną odpowiedzią z jaką z mojej strony można się spotkać jest kpina bo takie elaboraty są bez żadnej wartości i nie wnoszą one nic do mojego warsztatu. Wiele technik modelarskich podpatrzyłem na jutubie i wdrażam je w życie w sposób systematyczny jednocześnie unikając przesady którą ce:bip:e większość pokazanych tu modeli i nic dziwnego że to co pokazuje kłuje stałych bywalców tego forum w oczy wszak standardem tu jest robienie modeli maksymalnie brudnych a każde odstępstwo od reguły jest traktowane jak herezja. Czyż nie tak? No ale grunt to robić swoje i ja właśnie to robię.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MVS_Works napisał:

wdrażam je w życie w sposób systematyczny jednocześnie unikając przesady którą ce:bip:e większość pokazanych tu modeli

 

Uważasz, że koledzy przesadzają nawiercając rury wydechowe? Fabrycznie nowe pojazdy miały pozatykane?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Tak patrzę, jak kolega MVS tu na forum pisze i przypomniała mi się ta reklama:

 

Przy okazji - nie uważam, że model trzeba robić według określonej kolejności i np. wash jest obowiązkowy. ALE jeśli model nie wygląda realistycznie, to już jest dla mnie problem (nie za duży).

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@MVS_Works krótko i na temat:
Jeśli masz zamiar wklejać swoje modele które kleiłeś ileś tam czasu temu na pw poproszę o wyjaśnienia w jakim celu.

Wklejasz "wyroby" które są jakie są każdy widzi, jeśli publikujesz swoje modele na forum użytkownicy wyrażają swoją opinię, jeśli nie podoba się- nie zamieszczaj- całkiem proste rozwiązanie.
Jeśli natomiast masz zamiar wszczynać z tego tytułu awantury i gównoburze to tak nie będzie.
Stonuj wypowiedzi do użytkowników forum bo koń jaki jest każdy widzi,  skoro sam wiesz jaki poziom reprezentuje pokazany model to czego oczekiwałeś i jak był sens pokazywania tak wykonanego modelu?

W dniu 26.05.2023 o 15:08, MVS_Works napisał:

robiłem z nim nic aż wreszcie tak koło 2017 postanowiłem całkowicie go wyremontować. Właściwie to remont ograniczał się do oszlifowania spodu armaty, usunięcia starych kalkomanii i pomalowania całości w nowy schemat malowania. Kalki to pochodna różnych zestawów które wpadły mi wręce a że moim zamysłem było nie przedstawienie konkretnego pojazdu zatem nadałem modelowi indywidualny charakter

podsumowując- remont się nie udał, może kolejny warsztat z nowym modelem i "nowymi" umiejętnościami pozwoli zweryfikować skill innym użytkownikom ale na chwilę obecną ten wątek zamykam bo nic więcej dobrego z tego nie będzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.