Skocz do zawartości

SW-4 Puszczyk z Broplanu 1:72


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejszą zaletą tego modelu to że JEST! Rozmawiając z Grześkiem na gg doszliśmy do wniosku, że i tak nikt inny go nie wypuści. Żadne Tamiya, czy Hase...

 

Na Sokoła to liczę, że jeszcze Czesi coś wypuszczą.... A Puszczyka? Nikt...

 

Więc może jednak ukłon dla pana z Broplanu, że go zrobił... Cieszę się z niego, tak samo jak jego Bryzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale numer... Jak robilem zdjecia "Ogórka", to nawet mi przez mysl nie przyszlo, ze w najblizszym czasie pojawi sie jakis jego model... A tu prosze, minal dokladnie rok i mamy. Fajnie. Gdyby ktos potrzebowal jakichs szczegolow, to dysponuje fotkami w wysokiej rozdzielczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poproszę o fotki (masz na serwerze czy e-meilem?). Trzeba będzie trochę podłubać a mam właściwie tylko rysunki z 'modelarza'...

 

A co do modelu - robota chałupnicza jak nic - pudełko drukowane na atramentówce (smugi są), kalki też własnoręczne (trzeba pokryć lakierem!!!), wypukłe LP. Alternatywą do tego typu modeli jest PRÓŻNIA!

 

A ja i tak się cieszę, że to nie jest vacu albo że wypraski są DUŻO lepszej jakości niż wcześniejsze jego wtryski do sokoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, nie jest taki zły. Wszak to 'szortran'. Gorzej by było, gdyby tak wyglądał model ze stalowych form. Pamiętacie wspomnianego tu wcześniej Mi-1 z MPM w 1/72? Tak właśnie wyglądał, a nawet chyba gorzej - ciemnobrązowy plastik o fakturze i właściwościach bakelitu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już u mnie, nie zachwyca ale ogólnie po usunięciu nadlewek da się zrobić coś ciekawego. Ale skoro już wydałem taką kasę to nie pozostaje nic innego jak ruszyć z budową. Nie mam zamiaru 9 dych odkładac na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze modeliku nie mam, fotke dostałem z Martoli, ale zamówię na pewno.

Wielki plus dla producenta za szybkość działania.

Jak napisał majek też się nie spodziewałem, że tak szybko SW-4 bedzie mógł stanąć na półce obok innych konstrukcji z biało-czerwona szachownicą.

 

A komu model nie odpowiada, niech nie kupuje, a nie jeczy jaki to kolejny lotniczy gniot. Proponuje zająć sie niemiecką pancerką z II wojny, bo tam nawet najbardziej nieudany model zginie w oceanie masówki robionej przez rzesze... (nie mylić z Rzeszą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

A komu model nie odpowiada, niech nie kupuje, a nie jeczy jaki to kolejny lotniczy gniot.

 

Niestety to jest bardzo złe podejście.Trzeba jęczeć ,trzeba domagać się jakości,bo póżniej znów powiemy że polskie modele nie są atrakcyjne dla obcokrajowców / i krajowców też/ i nie popularyzują naszych konstrukcji .

Nie można się godzić aby modele z Polski były synonimem kiepskiej jakości za dużą kase.

 

Em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em masz duzo racji w tym co piszesz, ale od wielu lat jest to samo i powiem szczerze, ja nie liczę na jakąś rewolucję...

Polskie modele jakie są i ile kosztują każdy widzi.

Niestety, wielbiciele konstrukcji lotniczych z biało-czerwoną na kadłubie mają jedną z najtrudniejszych działek modelarskich.

Aż chciało by się rzec dla otuchy... PER ASPERA AD ASTRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja mnie naszła. X, a może XX lat temu za jakieś 80 zl (SIC!) kupiłem Mi-14 top guna. Ciekawe ile teraz bym wziął za ten model... wciąż półkownikuje. Choć z drugiej strony te dwa się do siebie nijak nie mają jeśli chodzi o detale i precyzję wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba dla posiadaczy planów z Modelarza z planami Puszczyka, tak siedze sobie nad nim i mierzę, ale nie wszystko pasuje. Model wydaje się być.................za krótki. Najśmiejśniejsze jest to że na stronie producenta są rzuty smigłowca, jak wyświetliłem je w pełnym rozmiarze i przyłoże model to leży prawie jak ulał, tylko tylna część jest coś nie teges. Po zmierzeniu suwmiarką kadłub powinien mieć 12,6 cm ma spokojnie 1,5 cm mniej. Muszę mieć konkretne rysunki, pomóżcie to zweryfikować. Napisałem do Broplanu o swoich obawach , ale nic nie odpowiedział pomimo że emaila otrzymali. Nie chcę siać paniki, poprostu trzeba to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja mnie naszła. X, a może XX lat temu za jakieś 80 zl (SIC!) kupiłem Mi-14 top guna. Ciekawe ile teraz bym wziął za ten model... wciąż półkownikuje.
Ostatnio na Allegro chodził po 160zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sw4dimensionsgl0.jpg

Pogrzebałem, pogrzebałem i znalazłem coś takiego. Nie wiem, skąd to mam, ale są wszystkie wymiary, wystarczy podzielić na 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z Broplanem, wszystko gra i buczy!!!

Sugerowałem się rysunkami z strony producenta! i podaje on wymiary bez uwzględnienia płozy ogonowej, dlatego mi to kompletnie nie pasowało. Mając tylko taki rysunek nie wliczyłem w to płozy na ogonie.

Reasumując spokojnie, model trzyma skale bo mierząc szerokość i kilka innych wymiarów jest ok.

 

Dzięki Armia za rysunek! Ja dysponowałem tylko takim:

 

 

puszczyk.jpg

 

ps. mój Puszczyk już jest krojony na warsztacie he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chciałem w Broplanie kupić Boeinga (taki cywilny z lat 30tych), ... A model, za który zapłaciłem ponad 180 pln okazał się totalną, asklejalną porażką.... Nigdy więcej Broplana. Brrrrrrrr

 

Avi, dziwi mnie to co piszesz bo jesteś dobrym modelarzem, ja zaliczyłem bez problemów kilka BROPLANów, ostatnio Lublina R.XVIb i UT-2M.

A Boeing tez jest sklejalny jak widać http://www.freewebs.com/aeroscale/boeing80a.htm

może miałeś zły dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Boeing tez jest sklejalny jak widać http://www.freewebs.com/aeroscale/boeing80a.htm

może miałeś zły dzień

W teorii wszystko jest 'sklejalne', tylko nie miałem ochoty się męczyć. A skoro trafił się nabywca......

A tak btw to widziałeś ten model? Mialeś go w rekach? Bo mi się wydaje, że to producent miał gorszy dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hadzi za link

 

Mój SW-4 już wylądował u mnie. Nie rozczarowałem się. Podobny do Amodelu, wymaga trochę pracy, ale to przeciez sama przyjemność!!!!

Ogólnie mówiąc.. brawo dla Broplanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Grzesiu, że model podoba sie także i Tobie.

Sam zanabyłem i powiem więcej, mój już trafił na hale montażową i wstępnie jest wygładzony i poryłem nowe linie. Jak narazie mimo że wymaga pracy bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.