Skocz do zawartości

Zapowiedzi RPM 1/72!


Przemos19

Rekomendowane odpowiedzi

http://minitracks.forumpersos.com/quoi-de-neuf-f1/du-france-40-en-injecte-chez-rpm-t2509.htm

 

Proszę państwa, wygląda na to że nasza ukochana skala 1/72 ma szansę być wypełniona kolejnymi ciekawostkami do RPM. Najpierw były to TKS, teraz R35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy ktoś robi R35 w 1/35 ?

Heller, albo R-35 albo jego wersję zdobyczną pod postacią PzKpfw. 35 (f). Oba są słabej jakości i wykonanie poprawnego modelu wymaga dużych nakładów pracy własnej. Warto dodać, że model składa się beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM mógłby w końcu wziąć się za jakość wyprasek. Te modele wyglądają jakby je robiono w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM mógłby w końcu wziąć się za jakość wyprasek. Te modele wyglądają jakby je robiono w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Bez przesady. No ale rzeczywiście mogliby popracować nad technologią, a szczególnie nad JAMAMI SKURCZOWYMI (specjalnie piszę dużymi literami) - to zakrawa na skandal. Mają też nadlewki, ale to mniejszy kłopot. Patrząc na TKS widać też, że detale mogłyby być wyraźniejsze. Może ich wtryskarka ma za małe ciśnienie (albo co innego - nie znam się), żeby wyprodukować detale na miarę Revella? Bo o jakości Dragona to możemy zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima produkty RPM-u dla mnie to gnioty. Jak pokazało IBG swoimi Bedfordami można i w Polsce wdawać przyzwoite modele. Tylko nie można skąpić przy projektowaniu i wykonywaniu form. A RPM stoi ciągle w miejscu, nie rozwijając się. Tematykę mają bardzo ciekawą, ale co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM stoi ciągle w miejscu, nie rozwijając się. Tematykę mają bardzo ciekawą, ale co z tego.

 

 

Ja się cieszę, że są. Nie podobają ci się nie kupuj.

Skoro wprowadzaję nowe modele to chyba się rozwiją.

Jakość form naprawdę pozostawia wiele do życzenia ale nauczyłem się, że z modelami jest jak z kobietami:

dużo tapety, ciemnawo i z żaby zrobisz księżniczkę.

 

Nawet nie wiecie jak się nanarzekałem na modele ACE ( 1/72 i produkowane w tej samej technologi) ale z efektów mojej pracy (długiej co prawda...) jestem zadowolony.

 

Tak więc są to modele którymi trzeba się zająć, nie zbuduje się ich porządnie w 2-3 dni. "Jest to doskonała baza do dobrego modelu", ale jak ktoś chce zrobić je "prosto z pudła" bo inaczej nie umie, będzie miał problemy.

 

mnie by bardziej ucieszło, jakby któryś z rodzimych producentów wziął sobie do serca takie rzeczy jak samochody pancerne, artylerię i inne pojazdy z września 1939

 

Ale narzekacie...

W zasadzie to RPM robi pojazdy z września 39'.......

MARS też robi polskie konstrukcje z lat 30 i początku wojny...

w 1/72 i z papieru mośna zrobić naprawdę wiele pojazdów z września 39' zarówno polskich jak i niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima produkty RPM-u dla mnie to gnioty. Jak pokazało IBG swoimi Bedfordami można i w Polsce wdawać przyzwoite modele. Tylko nie można skąpić przy projektowaniu i wykonywaniu form. A RPM stoi ciągle w miejscu, nie rozwijając się. Tematykę mają bardzo ciekawą, ale co z tego.

Wszystko pięknie i ładnie. Tylko nie zapominajmy, ze IBG sam tych modeli nie robił tylko zamówił je w ... no gdzie? Oczywiście, u Chińczyków

Gdyby tak samo postąpił RPM, jakość byłaby na pewno wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak się nanarzekałem na modele ACE ( 1/72 i produkowane w tej samej technologi) ale z efektów mojej pracy (długiej co prawda...) jestem zadowolony.

 

ACE to , z czym producent się nie kryje, short-runy dla doświadczonych modelarzy a TK z RPMu to modele wieloseryjne.

 

Jest na co nażekać, oj jest! Jeżeli możemy sobie powiedzmy odpuścić nażekanie na jakość wyprasek bo ksenofobiczno-patryjotyczne serce nie pozwoliło na zamówienie odpowiednich form u żółtych i nasze na bank będzie lepsze to już na pewno na skandaliczne błędy w wykonaniu modelu możemy posuszyć im głowę a baboli jest tam (w modelach) całe mnóstwo.

 

Cztery przebiśniegi i to mocno zwiędłe wiosny nie czynią!!! Czy mamy kochać RPM tylko i wyłącznie za to że zdecydowało się zrobić gniota i nazwać go TK czy TKS? Moim zdaniem NIE!

 

Mnie po za samym modelem dobiła jeszcze (chyba nawet bardziej niż sam model) recenzja w hobbyfanie czy czymś takim. Czytając ja myślałem że kupiłem po prostu dragonowsiego smart kita w 1/72! O rysunkach poglądowych, ich jakości i poprawności historycznej nie wspomnę bo żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie;-) Ja przez bardzo długi czas sklejałem kartonówki (z resztą nadal kleję). Jeśli model kartonowy jest kiepsko opracowany a ktoś chce go skleić w standardzie to rzeczywiście są powody do narzekań. A tutaj można nałożyć kilo szpachli, glancpapier w rękę i jazda;-) Oczywiście fajniej by było, gdyby model świetnie pasował i pozwalał się bezstresowo skleić. Inna sprawa gdy za takiego bubla producent kasuje jak za zboże, ale jeśli za w miarę przystępną cenę (jak wyroby TKSo podobne w 1:35) można nabyć pokraka, który zapewni długie tygodnie klejenia, to nie mam nic przeciwko;-) Lubię wyzwania;-) Ale to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia, więc proszę mnie za nią na szafot nie prowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii, podobnie jak Kolegi Czarnowicza, modele RPM to kaszana. I nie jest prawdą, że modele zamawiane w China Republic są droższe od 'naszych'. Wręcz przeciwnie. Wiem coś o tym, bowiem znajomy producent po kilku próbach wynegocjowania jakiejś rozsądnej ceny w Polsce dał sobie spokój i zamówił formy w Chinach. Wyszło zdecydowanie taniej i szybciej (bagatela o .... cały rok). I co najważniejsze LEPIEJ. U nas jakość modeli RPM to w zasadzie kres możliwości. Tak samo zresztą postąpiło IBG. Zresztą niebawem kolejne modele pojazdów tej firmy trafią na rynek. Jak widać współpraca układa się zatem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.