Skocz do zawartości

Ukraiński Kozak-2 ICM 1:35


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołgiem !!!

 

Jako że parę osób pytało mnie o koła do najnowszego wypustu ICMu to się zrobiło.

A przy okazji wpadł w łapki model  który jest całkiem pokaźnych rozmiarów.

 

Co do sklejalności to na bardzo przyzwoitym poziomie. Meng to to nie jest ale coś ala nowsze wypusty zvezdy 😉

Jak na razie wszystko do siebie idealnie pasuje i nie mam zastrzeżeń.

Sam zestaw jest bardzo bogaty bo aż mamy 3 wersje kalek :) ,blaszki no i sam w sobie KOZAK jest nietypowym pojazdem którego nikt nie robi w 1:35 ani w żadnej innej skali.

Ale najsłabszym elementem są niestety gumiaki. Fakt też jest taki że mogli by dać troszkę więcej blaszek ale nie można mieć wszystkiego. Np taka tamka - modele po ok 200zł i bida edition... 0 blaszek. A tutaj przy cenie ok 170zł mamy prosto z pudła przyzwoity model gdzie trzeba dokupić farby i moje żywiczne koła 😉 Model sklejam klejem Tamiya extra thin cement i jak wejdzie w reakcje z plastikiem to troszkę capi nie jak w przypadku innych modeli. Dziwne aczkolwiek świadczy o materiałach. Sam plastik jest miękki i podatny na obróbkę. Słowem wstępu kolejny dobry i rzadki model w 1:35 który będzie zdobił moją bogatą kolekcję współczesnych pojazdów.

 

 

IMG_20230927_225750.jpg

IMG_20230927_225448.jpg

IMG_20230927_225508.jpg

IMG_20230927_225734.jpg

IMG_20230927_225456.jpg

IMG_20230927_225429.jpg

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie w pixele dołączone do zestawu 😉 Mam też wzornik pixelozy ale jak pomyślę o t-84 i mękach to wolę kalki 😉

 

Model wstępnie skończony. Z małych niuansów to producent dał jakieś małe kosze na kanistry i nie pasują... Reszta na +.

Blaszki będą na koniec. Oczywiście wszystko trzyma się na patafixie. Niektóre elementy wymagają podpiłowani papierem ściernym.

IMG_4762.JPG

IMG_4763.JPG

IMG_4764.JPG

IMG_4765.JPG

IMG_4766.JPG

IMG_4767.JPG

IMG_4768.JPG

IMG_4769.JPG

IMG_4770.JPG

IMG_4771.JPG

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, oryginalny, choć prosty. Bardzo jestem ciekawy pracy z kalkami kamuflażu - dobrze zrozumiałem? Będzie z kalek?

 

Tylko te kosze na kanistry, a przede wszystkim ten kosz reflektora - poniżej wszelkiej krytyki!. Gdyby nie ręka, pomyślałbym, że to 1/72, nie dasz rady wypierdzielić i dorobić z jakiejś siatki?

 

 

Зразки_зброї_та_тeхнiки_НГУ_7040_(26093709272).jpg

Edytowane przez kryspacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kamuflaż będzie z kalek. Sam jestem ciekawy jak wyjdzie. Cały model idzie na zielono a potem na to kalki. Nie będę przerabiał uchwytu bo boję się że uszkodzę kadłub. W jeden włożę tylko kanister tam gdzie pasuje albo pokombinuje z żywicznymi kanistrami. Co do osłony reflektora fakt grubo polecieli w kulki że tego z blaszki nie zrobili. Może zastąpię ja drukiem 3d. Lutować się nie czuje na siłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogli tu dać blaszkę jak nic... Pożałowali Ukraińcy albo nie pomyśleli. Ja to postaram się zrobić z siatki o takich samych oczkach co ten element. Jak nie wyjdzie to druk a jak to nie zda egzaminu to kleje zestawowa 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Są postępy. Kalki kładzie się wyśmienicie. Mamy do wyboru 3 malowania więc zostaje zapas na kolejne modele. Ogólnie przyjemny model😀 teraz brudzing został i w gablotę 😉 

Zaraz ktoś pewnie powie gdzie żeberkowe osłony kierunkowskazów? Nie ma i nie będzie 😉 za to będą linki zabezpieczające szyby przed gałęziami etc

IMG_20240221_203516_535.jpg

IMG_20240221_203503_230.jpg

IMG_20240221_203508_580.jpg

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 23:56, SnajperTBG napisał:

Oczywiście że hataka seria c. Kolor NATO green.

Ja osobiście przejechałem się na HATAKA i osobiście wolę Vallejo czy Mig ale to już indywidualny wybór. Hataka ma jedną wielką zaletę.... Zestawy tematyczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.