Skocz do zawartości

3D Polish Wings - modele drukowane


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Artek82 napisał:

Zmaterializował się RWD-6

Szybko.

Ciekawi mnie co będzie następne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Szybko.

Ciekawi mnie co będzie następne...

Kruk, albo Iskra podobno :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kopernik napisał:

Pytasz, bo kupujesz i już bankrutujesz, czy z ciekawości ?

Jeszcze nic z tych wypustów nie mam, ale obserwuję.

Wcześniej czy później coś się na pewno trafi, na przykład  Iryda :mrgreen:

3 minuty temu, Artek82 napisał:

Kruk, albo Iskra

Kruk - bardzo ciekawy, ale Iskra... Czekamy

Może będzie i czas na Gawrona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzes napisał:

Może będzie i czas na Gawrona...

Miał być w tym roku, ale jak to stwierdził pan Tomasz że robi chwilę przerwy od górnopłatów...

7 godzin temu, Grzes napisał:

Jeszcze nic z tych wypustów nie mam

Kupiłem pierwszego, czyli Wilka. Następnego mam Dromadera, zamówione mam Piraty i rozmyślam nad Mewą, SM-2, Żubrem, Wilgą w 48 i tym RWD bo wygląda ciekawie. Ale nic na siłę...

Podobno obecne modele wychodzą z nowej drukarki i z lepszej żywicy, także idzie na plus. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten RWD-6 już mnie kusi, choć kilka rzeczy widocznych na tych zdjeciach trochę niepokoi.

Jakiś dziwny podział na skrzydłach, nie wiem, czy ugięcia płótna jakoś zazanczone, ale coś tam chyba widać🧐

Brakuje chyba imitacji blachy falistej w przedniej części kadłuba przed silnikiem, a to 1/32 więc w 1/48 pewnie tym bardziej zostanie pominięta. Koła też chyba takie jakieś dziwne się wydaja, ale alternatywą chyba tylko pozostanie budowa od podstaw, więc może się skuszę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artek82 napisał:

Miał być w tym roku, ale jak to stwierdził pan Tomasz że robi chwilę przerwy od górnopłatów...

Kupiłem pierwszego, czyli Wilka. Następnego mam Dromadera, zamówione mam Piraty i rozmyślam nad Mewą, SM-2, Żubrem, Wilgą w 48 i tym RWD bo wygląda ciekawie. Ale nic na siłę...

Podobno obecne modele wychodzą z nowej drukarki i z lepszej żywicy, także idzie na plus. 

Oj, Wilk, jako bardzo wczesna produkcja manufaktury, jest niestety słaby, bardzo słaby. A może obecnie oferowany, jest już poprawiony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek i pokusiłem się o spisanie dotychczas zrobionych modeli:

- LWS-6 Żubr

- PZL-38 Wilk

- PZL-46 Sum

- PZL M-18 Dromader

- PZL P.50 Jastząb

- PZL-104 Wilga

- PWS-26

- TS-8 Bies

- PZL M-20 Mewa

- PZL P.24G

- Sm-2

- RWD-6

 

Uzupełnijcie proszę jeśli jest coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

Przejrzałem wątek i pokusiłem się o spisanie dotychczas zrobionych modeli:

- LWS-6 Żubr

- PZL-38 Wilk

- PZL-46 Sum

- PZL M-18 Dromader

- PZL P.50 Jastząb

- PZL-104 Wilga

- PWS-26

- TS-8 Bies

- PZL M-20 Mewa

- PZL P.24G

- Sm-2

- RWD-6

 

Uzupełnijcie proszę jeśli jest coś jeszcze.

PZL P.7,PZL P.11 Kobuz,i PZL P11c,przynajmniej mialem je na liście kupując PZL P.24G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2024 o 21:16, DobreMzimu napisał:

Witaj

 

Czy paski na usterzeniu nie powinny być czarne?

Autor na Babarybie mówił, że przy projektowaniu, korzysta z Planów Modelarskich. 

1r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kopernik napisał:

RWD 6 prawie skończony, następne mają być Iskra i Kruk.

Jakby to powiedział mój syn: autor zapierdziela jak Wiesiek kombajnem po wino :szampan1:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kopernik napisał:

Autor na Babarybie mówił, że przy projektowaniu, korzysta z Planów Modelarskich. 

1r.jpg

czyli zgrabnie omija 50 lat wiedzy jaką w międzyczasie sie pojawiła. niereformowalny zawodnik, żeby chociaz wziął modelarza z 2017 roku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż....zapowiadało się dobrze.

Po przeanalizowaniu tego co dotychczas tutaj zostało pokazane z posiadanymi zdjęciami i planami...... efekt finalny na ten moment jest: rozczarowujący.

A i tak na szybko: jakim cudem  autorowi wyszło że w przedniej części,aż do krawędzi spływu: RWD-6 był kryty blachą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być adwokatem diabła, ale nie bardzo rozumiem Kolegów. Gość wszędzie podkreśla, że robi to dla siebie, a jeśli ktoś chce to może się podzielić swoją pracą ( czas oczekiwana na zamówienie jest naprawdę długi). Skoro nie produkuje tych modeli w celach komercyjnych jak np Lukgraph i jest zadowolony ze swojej pracy, nie oczekujmy zmiany podejścia. Oczywiście możemy sobie toczyć akademicką dyskusję o jakości tych modeli, ale to prawdopodobnie nic nie zmieni. Każdy decyduje o zasadności zakupu i posiadaniu modelu w kolekcji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopernik napisał:

Nie chcę być adwokatem diabła, ale nie bardzo rozumiem Kolegów. Gość wszędzie podkreśla, że robi to dla siebie, a jeśli ktoś chce to może się podzielić swoją pracą ( czas oczekiwana na zamówienie jest naprawdę długi). Skoro nie produkuje tych modeli w celach komercyjnych jak np Lukgraph i jest zadowolony ze swojej pracy, nie oczekujmy zmiany podejścia. Oczywiście możemy sobie toczyć akademicką dyskusję o jakości tych modeli, ale to prawdopodobnie nic nie zmieni. Każdy decyduje o zasadności zakupu i posiadaniu modelu w kolekcji. 

Znaczy się wreszcie mamy wyśnionego przez wielu Altruistę. Matka Teresa Polskiego Modelarstwa. 

 

Jak poniżej w zlinkowanym filmiku:

https://x.com/SmiercPapa/status/1801707479794950294

 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.