Skocz do zawartości

100 Lat polskich skrzydeł


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wachmistrz napisał:

@boberm1, Twoja tematyka jest mi bardzo bliska, też tworzę podobną kolekcję. Szkoda że nie pokazujesz tych modeli w galeriach.  Airco DH9 mam w planach,  chętnie podejrzałbym kilka detali. Halberstadta z Mirage to widziałem chyba tylko jedną galerię na naszych forach, a zestaw ma już kilka lat. Lloyda CV robiłeś ze starego zestawu SH z wersją 46 (odpowiednią dla wersji używanej w Polsce), czy z nowego, który przedstawia późniejszą wersję 82? 

Zachęcam do wykonania lepszych fotek i pokazania poloników w galeriach.

Tzw "warsztat"  na forum zdecydowanie mi nie wychodzi . Prawdopodobnie dlatego, że modele robię z doskoku - ciut bez planu.

Ale ad rem ... Lloyd rodenowski jest ten stary - przyznam że ciut zabawy z tym modelelm było. Podpierałem sie stronami w necie aby temat ogarnąć. Jakby co to ciut zdjeć i takich tam róznych mam- moge podesłać.

DH9 rodenowski jest prosty do złożenia - jedynym wyzwanie jest gigantyczna wręcz ilośc naciągów i odciągów do wykonania 🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Grzes napisał:

Przyłączam się :super:

 Obawiam sie ze przy pomocy fragmentu biurka  , lampki na wysięgniku i kartonu niewiele więcej uzyskam. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 4.06.2026 o 22:04, boberm1 napisał:

 Obawiam sie ze przy pomocy fragmentu biurka  , lampki na wysięgniku i kartonu niewiele więcej uzyskam. 🙂

Uzyskasz, uzyskasz. Pokombinuj z kątem ustawienia tej lampy względem modelu, temperaturą barwową i mocą żarówki. Głębokość cieni, spowodowaną jednym źródłem światła, możesz przynajmniej częściowo zniwelować odpowiednio ustawioną blendą (wystarczy biały brystol, kąt ustawienia znajdziesz metodą prób i błędów.  Czym pstrykasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Il-28 już tutaj jest więc dołączam kolejną swoją miniaturę  również z Polską szachownicą 😃 Tym razem An-2

IMG_1274.jpeg

IMG_1272.jpeg

IMG_1270.jpeg

IMG_1269.jpeg

IMG_1271.jpeg

IMG_1273.jpeg

Edytowane przez dorian1997
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BRAVO112 napisał:

przepraszam, ze to napisze, bardzo ladny model, ale balagan dookola psuje wszystko....

Niestety, zeby bylo ładnie trzeba zrobić osobną sesję fotograficzną a to dopiero mysle ze po wakacjach 🙂tutaj i teraz prosto z babaryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2026 o 22:03, boberm1 napisał:

Tzw "warsztat"  na forum zdecydowanie mi nie wychodzi . Prawdopodobnie dlatego, że modele robię z doskoku - ciut bez planu.

Moim zdaniem nie ma w tym nic złego - wręcz przeciwnie, na tym włanie polega warsztat. Bez planu? Z doskoku? Robisz, jak chcesz, bo to hobby ż ma Ci sprawiać frajdę. Natomiast nieocenioną wartością prowadzenia warsztatu jest to, że patrzą nań setki oczu i dzięki temu szybciej wyłapią ewentualny błąd konstukcyjny, niedoróbkę czy merytorycznego babola i nie zawahają się Ci tego wytknąć. Na czym korzysta zawsze i model, i modelarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.