Jump to content

100 Lat polskich skrzydeł

Recommended Posts

• Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może  skrzydła to za wiele powiedziane ale szachownica jest. Wiatrak z szachownicą 1:35 od Trumpka Mi-24     Mi-8 Trumpeter 1:35  

Mig-29 stworzony na prezent dla kolegi

Posted Images

Model z roku pańskiego 1994 lub 1995. Staroć więc proszę nie bić.

Obraz042.jpg

PS. Pamper to według Słownika Gwary Poznańskiej oznacza pajaca, laleczkę i raczej z Bambrami nie ma nic wspólnego. Bambrzy to niemieccy osiedleńcy z XVIII wieku pochodzący z Bambergu. Osiedlali się w podpoznańskich opuszczonych wsiach.

To jeszcze coś z mojej półki - wiekowy Morane Ms 406 bodajże firmy Intech. Maszyna por. Kazimierza Bursztyna z GC III/1. Malowanie na podstawie książki... tytułu już nie pamiętam ("Lotnictwo polskie w Francji" czy jakoś tak). W poczekalni czeka drugi Morane i kalkomanie Techmodu do niego.

dscf1269aq6.th.jpg

dscf1264uw1.th.jpg

dscf1263ze2.th.jpg

Model naprawdę wiekowy i trochę zakurzony więc nie bijcie

PS. Pamper to według Słownika Gwary Poznańskiej oznacza pajaca, laleczkę i raczej z Bambrami nie ma nic wspólnego. Bambrzy to niemieccy osiedleńcy z XVIII wieku pochodzący z Bambergu. Osiedlali się w podpoznańskich opuszczonych wsiach.

U nas mówi się miglanc xD

A koledze mathissowi gratuluję potomka! Od małego trzeba wychowywać w duchu modelarstwa, pamiętaj ;) Pozdrawiam!

• 6 months later...

Uzupełnienie ode mnie:

Spitfire Mk.Vb, pilot: S/Ldr Jan Zumbach, Tamiya 1/72

722.jpg

P-51C Mustang Mk.III, pilot: kpt. Eugeniusz Horbaczewski, Revell 1/72

636.jpg

No to ja też uzupełniam :

Albatros D.Va - 1/72 - Roden - SL Ławica

DSCF9727.jpg

Breguet XIVB2 - 1/72 - AZ Model - 66 Eskadra Breguetów

DSCF0957.jpg

Hansa Brandenburg B.I - 1/72 - Legato

DSCF0637.jpg

PZDR

Edited by Guest

ZIO, na pierwszej stronie tego wątku pokazałeś Spitfire'a IIa PK-Krysia. Skąd miałeś kalki do niego?

Witaj

Litery kodowe pochodziły z arkusza Tally Ho! , szachownice od Techmodu , natomiast napis fundacyjny i nazwa własna - pędzelek OO + taśma Tamiya + brak oddechu .

PZDR

Świeżo "odrestaurowany" RWD-8 pws przebudowany do wersji "ślepak"z 1pl:

Fajnie Fajnie tylko czy ktoś może mnie oświecić, dlaczego obie lotki są wychylone w dół z tego, co się orientuje to te powierzchnie wychylają się na przemiennie, czyli lewa w dół prawa do góry i na odwrót..