Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 200 BR


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, jacek napisał:

Ponawiam pytanie o kolor wnęk podwozia.

Ciemnoszary FS26152

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grzes napisał:

Ciemnoszary FS26152

Chyba będę musiał coś wymieszać samemu bo nie mam tego w palecie. Nawet nie wiem czy Mr Hobby ma odpowiednik tego koloru. Od dłuższego czasu próbuje kupić przelicznik farb ale bezskutecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek napisał:

Chyba będę musiał coś wymieszać samemu bo nie mam tego w palecie.

No i git. Byle mniej więcej się zgadzało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jacek napisał:

Chyba będę musiał coś wymieszać samemu bo nie mam tego w palecie. Nawet nie wiem czy Mr Hobby ma odpowiednik tego koloru.

Ten odcień niektórzy producenci określają jako RAF Ocean Grey, inni jako RLM75. Rozpiętość jak widzisz spora. Użyj czegoś zbliżonego wink4.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzusio nabrał koloru. 
Niestety wygląda to jak wygląda ale już nie mam siły do tego gniota. Nie będę po raz dziesiąty nanosił poprawek. Tak jak pisałem wcześnie, ten mój wytwór pójdzie na górną półkę żeby nie straszyć za mocno

IMG_5779.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 09:50, jacek napisał:

Udało się troszkę poprostować te nieszczęsne skrzydła. 

 

Jak to zrobiłeś? Stoję przed takim wyzwaniem w innym modelu też żywicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Endrju napisał:

Samokrytyka jest OK ale bez przesady. Skończ najpierw mode a potem będziemy oceniać, Dobrze Ci idzie. 

Dzięki za opinię ale muszę wytłumaczyć że moja samokrytyka nie bierze się z chęci uzyskania pocieszenia a wynika ze zwykłego porównania z poprzednimi modelami przy których Iskra wypada na prawdę blado. Niestety nie poświęciłem zbyt wiele czasu na nią i teraz są efekty. Sam na siebie trochę jestem zły ale pogodziłem się z faktem że nie wszystkie moje prace muszą być tak dobre jak wcześniej. Człowiek na błędach uczy się najszybciej i najwiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zegeye napisał:

 

Jak to zrobiłeś? Stoję przed takim wyzwaniem w innym modelu też żywicznym.

Zawsze tak samo. Biorę suszarkę do włosów od żony i ciepłym powietrzem nagrzewam element i delikatnie go naginam. Czasami wielokrotnie, aż do pożądanego kształtu. Najważniejsze żeby nie przesadzić z siłą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, barszczo napisał:

Ten odcień niektórzy producenci określają jako RAF Ocean Grey, inni jako RLM75. Rozpiętość jak widzisz spora. Użyj czegoś zbliżonego wink4.

Felgi w tym samym kolorze co wnęki, bo gdzieś mi mignęło zdjęcie z zielonymi? Zakładam że tak bo chyba nikt specjalnie nie malował ich specjalnie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek napisał:

Felgi w tym samym kolorze co wnęki, bo gdzieś mi mignęło zdjęcie z zielonymi?

Obstawiam zieleń

image.png.9fcb5da72f8411a954407f0c6282ec9f.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 13:48, jacek napisał:

Konfiguracja taka jak w oryginale

Masz tu zbliżenie na muzealne podwieszenia:

image.png.8b1fc9b85757e02c0d7be5a194b548e0.png

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzes napisał:

Masz tu zbliżenie na muzealne podwieszenia:

image.png.8b1fc9b85757e02c0d7be5a194b548e0.png

Wielkie dzięki bo myślałem ze te wyrzutnie są srebrne a tu taka niespodzianka. No i roboty przybyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

Masz tu zbliżenie na muzealne podwieszenia:

image.png.8b1fc9b85757e02c0d7be5a194b548e0.png

Z drugiej strony ciut inne kolory i felga czarna. Pytanie jeszcze czy muzeum nie zrobiło sobie samowolki?

IMG_5784.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 minuty temu, jacek napisał:

Z drugiej strony ciut inne kolory i felga czarna. Pytanie jeszcze czy muzeum nie zrobiło sobie samowolki?

 

 

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 minuty temu, jacek napisał:

 

Coś nie mogę wstawić tego zdjęcia z czarną felgą.

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcie to reprodukcyjne z gazety, więc kolory mogą być podwójnie przekłamane (raz - gazeta, dwa - monitor).

Nie widziałem żadnych zdjęć z epoki samolotu uzbrojonego, więc nie wiadomo czy uzbrojenie jest oryginalne, czy sztukowane w muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzes napisał:

Moje zdjęcie to reprodukcyjne z gazety, więc kolory mogą być podwójnie przekłamane (raz - gazeta, dwa - monitor).

Nie widziałem żadnych zdjęć z epoki samolotu uzbrojonego, więc nie wiadomo czy uzbrojenie jest oryginalne, czy sztukowane w muzeum.

z czeluści internetu:
Samolot pod swoimi skrzydłami posiadał również cztery węzły podwieszeń, pod którymi można było przenosić bomby lotnicze (o masie 50 kg lub 00 kg) oraz zasobniki pod niekierowane pociski rakietowe typu Mars-3 lub Mars-4, które były wyrzutnią dla pocisków rakietowych (niekierowanych) typu S-5 kalibru 57 mm. Samolot Iskra 200BR mogła również przenosić zasobnik strzelecki typu Zeus I, który był wyposażony w karabin maszynowy PKM kalibru 7,62 mm. Planowano także uzbrojenie samolotu w zasobniki typu Piorun-4, które były przeznaczone dla małogabarytowych bomb. Utrzymano standardowe uzbrojenie strzeleckie w postaci jednolufowego działka szybkostrzelnego kalibru 23 mm. Przy czym maszynę wyposażono również w system zbierania łusek (wystawał on poza obrys kadłuba).

 

Myślę że zasobniki pomaluję na kolor srebrny bo kolory ze zdjęć są wymysłem muzeum tak jak reszta malowania które nie zgadza się z historycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli Iskra nabiera kolorów i zaczyna jakoś wyglądać. Zaczynam być ciekaw jak to finalnie wyjdzie.

IMG_5789.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko Arma wydała jednomiejscowa iskrę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek napisał:

Zaczynam być ciekaw jak to finalnie wyjdzie.

IMG_5789.jpeg

Ja też! Nie odzywam się dużo, co nie znaczy, że nie obserwuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra zostaje jak jest. Jutro nosek, kabina, uzbrojenie i wnęki podwozia do malowania.

IMG_5792.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosek i wnęki poobklejane i gotowe do pryśnięcia. Jak bozia da cierpliwości to jutro dostaną swoje kolorki. Potem kabina i nos przed kabiną co by pilot nie oślepł.

IMG_5794.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 13:57, jacek napisał:

Zawsze tak samo. Biorę suszarkę do włosów od żony i ciepłym powietrzem nagrzewam element i delikatnie go naginam. Czasami wielokrotnie, aż do pożądanego kształtu. Najważniejsze żeby nie przesadzić z siłą.

Pozwolę sobie dodać - w przypadku części żywicznych niezawodna jest gorąca woda (już nie wrzątek), zanużony element staje się plastyczny - im dłużej grzanym tym miekkszy, można wtedy korygować kształt, w miarę stygnięcia usztywnia się.

 

Co do Iskry jestem pełen podziwu dla samozaparcia, regularnie zagladam.

Widziałem co nieco jak ten model powstawał te już dziesiąt lat temu  (tzw matki elementów, prototypowe części itd) i jest dla mnie wręcz niewiarygodne jak zdezelowane egzemplarze idą dziś w świat...

 

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.