Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 200 BR


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich forumowiczów.
Po dwu letniej przerwie związanej z przeprowadzką wracam do wąchania kleju. Nowe miejsce, nowy warsztat nowy model. Tym razem tak jak w tytule nasza Iskra w wersji BR 200 w skali jak zawsze 1/48. Kilka dodatków typu rurka pitota i kalki które w większości się nie przydadzą w tej wersji ale co tam. No i nowość dla mnie czyli żywiczne odlewy. Sam jestem ciekaw jak sobie z nimi poradzę. Zapraszam do śledzenia warsztatu i jak zwykle dzielenia się uwagami które zawsze przyjmuje z wielką pokorą i wdzięcznością.

IMG_5672.jpeg

IMG_5673.jpeg

Edytowane przez jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada, bo żywice dość rzadko goszczą na forum. Powodzenia :wojo:

 

 

Zapraszam do projektu grupowego TS-11:

(Admin może przenieść warsztat)

 

https://modelwork.pl/forum/180-pzl-ts-11-iskra-warsztat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jacek changed the title to TS-11 Iskra 200 BR

Pierwsze koty za płoty i od razu szok!

Szok i niedowierzanie. Jakość wyprawek, spasowanie, nadlewki, brak symetrii i inne po prostu mnie przeraziła. Wnętrze trzeba przebudować by wyglądało choć w miarę podobnie do oryginału, fotel w zasadzie tylko przypomina fotel. Spasowania brak, poduszki brak, pasów brak. Dużo pracy prze de mną. Zastanawiam się czy w to brnąc bo po takiej przerwie miało być prosto łatwo i przyjemnie. Może ma ktoś pasy do Iskierki ba zbyciu?

IMG_5678.jpeg

IMG_5679.jpeg

IMG_5680.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej tym gorzej. Nam wrażenie ze modele które kleiłem w latach 90 były lepszej jakości. No cóż, kupić wiadro szpachli i trzeba się zmierzyć z tym potworkiem. 

IMG_5686.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.A.V. napisał:

niestety modele Choroszego wymagają ogromu wkładu własnego

To jest technologia wyrobów żywicznych z końca lat 90tych i pewnie cały czas są jechane na tych samych formach dlatego to wygląda jak wygląda...

Mam wrażenie że to odlewy z wosku jak na Andrzejki 😉.  W kolejce nam Miga 29 od GWH to nawet nie mam pomysłu jak by można porównać jakość. Lata świetlne różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w technologii i jakości produkcji (chałpnicze drapanie vs opracowanie komputerowe) to jedno ale ta Iskra to jeden z bardziej hardcore-owych modeli na rynku, asymetryczność tu nikogo nie dziwi 😉

No ale ileś ich ludzie zbudowali czyli się da, więc i Ty podołasz 👍

Pozdr ww

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle nie na temat.

Na 4 zdjęciu na tle kolekcji filmów dvd to co to jest za pływadło? Jakaś koga, karawela? Plastyk czy karton?

A wracając do tematu to  fajny temat, też się przymierzałem ale ... 😖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To karawele Pinta z trójki Kolumba. W oryginale model papierowy ale ja robię ją z balsy wytwarzając wszystkie części samodzielnie. Zacząłem jakieś 16 lat temu i dalej czeka na dokończenie. Tak blisko a tak daleko końca  ; )   Polecam. Świetna zabawa za śmiesznie małe poeniadze.

IMG_5690.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jmx62 napisał:

A ja jak zwykle nie na temat.

Na 4 zdjęciu na tle kolekcji filmów dvd to co to jest za pływadło? Jakaś koga, karawela? Plastyk czy karton?

A wracając do tematu to  fajny temat, też się przymierzałem ale ... 😖

 

IMG_5691.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem te nieszczęsne pasy i pierdziele, więcej dokładam. I tak będę musiał tą Iskrę postawić wysoko na półce żeby się goście nie śmiali.

IMG_5697.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni szlifowania i prób dopasowania części, trochę malowania i zaczynam zamykać kadłub. Oczywiście wieloetapowo bo za jednym raziem się nie da. 

IMG_5700.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek napisał:

Dwa dni szlifowania i prób dopasowania części

Ty się ciesz, że wybrałeś wersje jednomiejscową :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzes napisał:

Ty się ciesz, że wybrałeś wersje jednomiejscową :mrgreen:

To była jedyna opcja ponieważ dawno temu założyłem sobie że biorę na warsztat tylko jednomiejscówki. Oczywiscie wypadają z gry takie cudeńka jak Tornado, Bielik czy F-4 ale Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.