Skocz do zawartości

Star 266 Early - Tank Mania 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na coś poważniejszego. Jakiś czas temu w ręce mi wpadło to:

 

image.thumb.jpeg.536ceab267c543cf4a1c7fcdca023d27.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7811a83f5e648c56008a7b1b5a29bf02.jpeg

 

Trzymajta kciuki, to jest mój pierwszy w całości żywiczny model więc pewnie w trakcie będę pytał o rady. 

 

W planach jest pojazd z 10 opolskiej Brygady Logistycznej, który brał m.in. udział przy pomocy podczas powodzi w 1997 roku. Zobaczymy co się urodzi.

 

Obrazek

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tu Pan Stakov cuda z druku robi. A tu tank mania. Panie halset. Zawiódł moje zaufanie.,ahh

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 10.05.2024 o 23:10, MayonesEXG7 napisał:

Tu Pan Stakov cuda z druku robi. A tu tank mania. Panie halset. Zawiódł moje zaufanie.,ahh

 

Nie bardzo wiem o co chodzi 😛 Z tego co kojarzę to Star od Stakova jeszcze nie jest gotowy, swojego mam jakoś prawie rok. Detal od TM zrywa majty z dupy więc myślę że będzie git.

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też tego modelu nie ma w ramkach... 

Działaj, a o dioramce nie zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakę zapełnisz jak na fotce? :chytry:

12 godzin temu, halset napisał:

W planach jest pojazd z 10 opolskiej Brygady Logistycznej, który brał m.in. udział przy pomocy podczas powodzi w 1997 roku. Zobaczymy co się urodzi.

 

Obrazek

 

9 godzin temu, halset napisał:

Detal od SM zrywa majty z dupy

Kurde, strach otwierać w miejscu publicznym... :mrgreen: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes napisał:

Kurde, strach otwierać w miejscu publicznym... :mrgreen: 

 

Założysz bokserki, to Ci nie zerwie 😎

 

16 godzin temu, halset napisał:

Przyszedł czas na coś poważniejszego.

 

No to czekamy na rozwój wydarzeń 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tym razem nietypowo nie będzie scenki rodzajowej 😛 Raczej skromna podstaweczka.

 

Na razie nie za duże postępy: było mycie i pierwsze nieśmiałe cięcia:

 

image.thumb.jpeg.21198e2b87a6962fbfac3e37cb16fb44.jpeg

 

Na zdjęciu jest 10 elementów. I dla porównania MiniArt, 108 elementów na zdjęciu:

 

Obrazek

 

W międzyczasie staram się szukać kwitów na wszelkiego rodzaju kable i przewody biegnące wzdłuż (i w poprzek :P) ramy. Jeśli ktoś zupełnie przypadkiem ma jakieś ciekawe zdjęcia Stara bez zabudowy gdzie widać takie rzeczy (poza tymi które można znaleźć w internetach) i zechce się podzielić to będę wdzięczny 😉

I pierwsze pytanie: jaki podkład do żywicy? Dotąd używałem standardowo Mr.Surfacera ale spotkałem się z opinią że lubi z żywicy złazić płatami.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TM48 napisał:

Zwykła farbka Tamiya akrylowa matowa.

 

Co za bzdura? Aż musiałem napisać.

Akryle to dopiero się nie trzymają żywicy! Od wielu lat stosuję na żywicę Mr. Surfacera i nic mi nie odpada. Dodam, że nigdy nie myłem i nie odtłuszczałem odlewów. Trzeba tylko dość mocno Surfacera rozcieńczyć, żeby nie tworzył skorupy, a satynowe warstewki dobrze wgryzające się w żywicę.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Dmitruk napisał:

Co za bzdura? Aż musiałem napisać.

Nie wiem co robiłeś akrylami i nie ma to znaczenia, ja piszę o konkretnym akrylu. Matowej Tamki używałem do tego już w latach 90 i nigdy nic się nie stało. Podpowiedziałem to kilku osobom i nikt tego nie zanegował nigdy. Tak, też nie myję odlewów, za leniwy jestem na to.  Matową Tamiyą można malować nawet masło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TM48 napisał:

Matową Tamiyą można malować nawet masło

albo matowe oprawki okularów Polaroid w miejscu klejenia. Po prostu dobra farba.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2024 o 01:18, halset napisał:

 

Nie bardzo wiem o co chodzi 😛 Z tego co kojarzę to Star od Stakova jeszcze nie jest gotowy, swojego mam jakoś prawie rok. Detal od TM zrywa majty z dupy więc myślę że będzie git.

Trzeba zaszyć majty, jak zrywa konkretnie. Oby nie ramę na star 266😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 22:12, halset napisał:

W planach jest pojazd z 10 opolskiej Brygady Logistycznej, który brał m.in. udział przy pomocy podczas powodzi w 1997 roku. 

Obrazek

Te bloki to już chyba Zaodrze , blisko do jednostki. znajome okolice. Będzie woda , dużo wody ? Powodzenia w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 17.05.2024 o 23:49, bulik58 napisał:

Te bloki to już chyba Zaodrze , blisko do jednostki. znajome okolice. Będzie woda , dużo wody ? Powodzenia w projekcie.

 

Zgadza się:

https://www.google.com/maps/@50.6674675,17.9056766,3a,48.9y,252.93h,96.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1sv1MJn_ijwn1tg5nQu9Vzww!2e0!7i16384!8i8192?coh=205409&entry=ttu

 

Wody raczej nie będzie - myślę ze będzie stal po prostu pootwierany, chyba ze coś się zmieni. 

 

1 godzinę temu, wiec4-13 napisał:

Witam,

Dzieje się coś przy modelu ?

 

Pośrednio - dłubię sobie w wolnym czasie parę pierdółek do niego w 3d, w przyszłym tyg. może uda się wydrukować, potem urlop i pod koniec miesiąca biorę się za model. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.