Skocz do zawartości

MiG-29A Fulcrum "Polish Rocket" (Mistercraft) skala 1:72


Floki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Startuję z nowym tematem. Samolot myśliwski MiG-29A "Polska Rakieta". Tradycyjnie pudełko:

 

kR0mMwB.jpeg

 

I zawartość pudełka:

 

EGhqFIT.jpeg

 

AeyYRj5.jpeg

 

lkTsbcW.jpeg

 

av1Ibqg.jpeg

 

Oszklenie prezentuje się dość biednie:

 

XujXnL8.jpeg

 

Kalkomanie:

 

2Df3UWO.jpeg

 

Ogólnie model tylko z grubsza przypomina rzeczywisty odpowiednik, ale samo spasowanie elementów oceniam na dość dobre. 

 

EYSn05T.jpeg

 

Eph805O.jpeg

 

b4oqqke.jpeg

 

TNjJqOS.jpeg

 

Za jednym posiedzeniem udało się skleić kadłub, skrzydła i usterzenie oraz golenie podwozia z jego osłonami. I to na razie tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Floki napisał:

Za jednym posiedzeniem udało się skleić kadłub, skrzydła i usterzenie oraz golenie podwozia z jego osłonami.

Planujesz malowanie?

Czy może model w stylu "hard" vintage - sklejony o oklejony kalkomaniami? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Floki napisał:

Witam. Startuję z nowym tematem. Samolot myśliwski MiG-29A "Polska Rakieta". Tradycyjnie pudełko:

 

kR0mMwB.jpeg

 

I zawartość pudełka:

 

EGhqFIT.jpeg

 

AeyYRj5.jpeg

 

lkTsbcW.jpeg

 

av1Ibqg.jpeg

 

Oszklenie prezentuje się dość biednie:

 

XujXnL8.jpeg

 

Kalkomanie:

 

2Df3UWO.jpeg

 

Ogólnie model tylko z grubsza przypomina rzeczywisty odpowiednik, ale samo spasowanie elementów oceniam na dość dobre. 

 

EYSn05T.jpeg

 

Eph805O.jpeg

 

b4oqqke.jpeg

 

TNjJqOS.jpeg

 

Za jednym posiedzeniem udało się skleić kadłub, skrzydła i usterzenie oraz golenie podwozia z jego osłonami. I to na razie tyle.

Dwa kolory plastiku jak u Matchboxa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Grzes napisał:

Planujesz malowanie?

Czy może model w stylu "hard" vintage - sklejony o oklejony kalkomaniami? :mrgreen:

Tak. Model będzie malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem coś tam podziałać z owiewką, a konkretniej dorobiłem ramkę wybierając na materiał szpachlę od firmy Tamiya. Jaki będzie tego efekt okaże się po zdjęciu taśmy maskującej.

 

WJXTN6z.jpeg

 

Przerobiłem dysze wylotowe, ale tylko odrobinkę.

 

n6hwyGA.jpeg

 

Owiewka po przeszlifowaniu ramki papierem ściernym została przyklejona do kadłuba.  Dodatkowo dorobiłem szkiełko stacji optoelektronicznej i wydziergałem wylot lufy działka, którego producent nie przewidział (niestety wyszło to tak sobie).

 

SqPjkGx.jpeg

 

I to na razie tyle. Następne będzie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Floki napisał:

Postanowiłem coś tam podziałać z owiewką, a konkretniej dorobiłem ramkę wybierając na materiał szpachlę od firmy Tamiya. Jaki będzie tego efekt okaże się po zdjęciu taśmy maskującej.

 

WJXTN6z.jpeg

 

Przerobiłem dysze wylotowe, ale tylko odrobinkę.

 

n6hwyGA.jpeg

 

Owiewka po przeszlifowaniu ramki papierem ściernym została przyklejona do kadłuba.  Dodatkowo dorobiłem szkiełko stacji optoelektronicznej i wydziergałem wylot lufy działka, którego producent nie przewidział (niestety wyszło to tak sobie).

 

SqPjkGx.jpeg

 

I to na razie tyle. Następne będzie malowanie.

Ja na Twoim miejscu to albo  bym przerył te linie podziałowe na wklęsłe albo całkowicie usunął  i zrobił model na gładko co ja zrobiłembw Phantomie w 72 z bardzo starej Hasegawy.  Ramę osłony kabiny wykonałbym z podkładu nałożonego w miejscach ram i pomalowanego - po zdjęciu maskowania byłoby w sam raz. Przetestowałem to na Starfighterze z Academy, któremu  wytłoczyłem  osłonę kabiny . Ze szpachlówką możesz mieć ten problem, że  będziesz musiał ją oszlifować i wypolerować. Moim zdaniem dołożyłeś sobie jedynie pracy.  Na koniec jeszcze tą okropną rurę Pitota zastąpiłbym rurką wykonaną z igieł do zastrzyków.. Na plus masz to, że poprawiłeś nieco dysze silników. RD-33 oraz dokleiłeś szkiełko do czujnika podczerwieni. 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Miga-29 dobrze wspominam (poza tym, że to straszne mydło i obok Miga-29 nawet nie stało). Zdjęcia mojego modelu mam w swoim portfolio na 6 stronie.

 

Jest to stary model łotewskiej firmy Nakotne i podobno był opracowywany na oko

 

https://www.scalemates.com/kits/nakotne-f-508-mig-29--165997

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Tego Miga-29 dobrze wspominam (poza tym, że to straszne mydło i obok Miga-29 nawet nie stało). Zdjęcia mojego modelu mam w swoim portfolio na 6 stronie.

 

Jest to stary model łotewskiej firmy Nakotne i podobno był opracowywany na oko

 

https://www.scalemates.com/kits/nakotne-f-508-mig-29--165997

Ten model merytorycznie jest na poziomie naszego Miga-15 sprzedawanego przez RUCH, ZTS Plastyk i Mister Craft. Mimo to można się nieco pobawić i spróbować go doprowadzić domów miarę sensownego wyglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Ja na Twoim miejscu to albo  bym przerył te linie podziałowe na wklęsłe albo całkowicie usunął  i zrobił model na gładko 

Takie przeróbki, to może dałbym radę zrobić zanim skleiłem wszystko do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Floki napisał:

Takie przeróbki, to może dałbym radę zrobić zanim skleiłem wszystko do kupy.

Rurkę Pitota to możesz odciąć, wywiercić otworek i wkleić nową z dwóch igieł do zastrzyków wklejona jedną w drugą.  Na dobrą sprawę i przeryć linie możesz jeszcze na tym etapie zanim model w całości pomalujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Rurkę Pitota to możesz odciąć, wywiercić otworek i wkleić nową z dwóch igieł do zastrzyków wklejona jedną w drugą.  Na dobrą sprawę i przeryć linie możesz jeszcze na tym etapie zanim model w całości pomalujesz. 

Można, tylko zadałbym sobie pytanie - po co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

przy okazji doszlifować swoje modelarskie umiejętności.

Chyba tylko po to bo wgłębne linie nie zmienia tego że ten model to gniot.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Chyba tylko po to bo wgłębne linie nie zmienia tego że ten model to gniot.

Wklęsłe linie jednak przynajmniej nie będą tak rażące jak wypukłe. Zawsze jest to bardziej zabieg poprawiający wygląd modelu chociaż bryła pozostawia bardzo wiele do życzenia i poprawa tego

to już hardcore. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

po to by model jeszcze bardziej przypominał oryginał

To się nie uda

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

doszlifować swoje modelarskie umiejętności

Tu zgoda - model do testów i nauki rycia, szpachlowania, malowania itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes napisał:

To się nie uda

Tu zgoda - model do testów i nauki rycia, szpachlowania, malowania itp.

Niestety ale poprawienie bryły tego modelu to hardcore. Jednak odpowiednio zmodyfikowany nie będzie tak strasznie straszył brakiem tych proporcji bo proporcje ewidentnie są w nim zaburzone. Na  chwilę obecną trasowanie linii szlifuję na modelach Monograma w 48. Aktualnie przeryłem Mirage 2000C

a wcześniej F-14A Tomcat i F-104G Starfighter a w 72 Mirage IIE z Hellera, F-86 Sabre również z Hellera i kilku innych modeli w 72. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, arhtus napisał:

Powinni zabronić sprzedawać takie modele. Żeby to chociaż było Italeri w pudełku, albo nawet już taki airfix to jeszcze bym zrozumiał, no ale cóż, powodzenia 🙂

Minister zdrowia ostrzega: sklejanie albo zdrowie, wybór należy do ciebie :szczerbol:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kalkomanie są już na miejscu, ale oczywiście pojawiły się problemy z nakładaniem. O ile wszystkie małe oznaczenia nie sprawiły problemów, o tyle duże elementy znaku na grzbiecie kadłuba uległy autodestrukcji. I chociaż dało się jakoś zebrać wszystko do kupy, to niestety pojawiły się brzydkie przesunięcia i niewielkie ubytki.

 

DX3aELL.jpeg

 

W każdym razie galeria końcowa jest tutaj:

 

Edytowane przez Floki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Floki napisał:

Kalkomanie są już na miejscu, ale oczywiście pojawiły się problemy z nakładaniem. O ile wszystkie małe oznaczenia nie sprawiły problemów, o tyle duże elementy znaku na grzbiecie kadłuba uległy autodestrukcji. I chociaż dało się jakoś zebrać wszystko do kupy, to niestety pojawiły się brzydkie przesunięcia i niewielkie ubytki.

 

DX3aELL.jpeg

 

W każdym razie galeria końcowa jest tutaj:

 

 

Na takie bolączki polecam Mikroscale Liquid Decal. Każda kaskę z mc pokrywam dwoma warstwami i się nie drą. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bart207skw napisał:

 

Na takie bolączki polecam Mikroscale Liquid Decal. Każda kaskę z mc pokrywam dwoma warstwami i się nie drą. Polecam.

Dzięki za radę. Będę o tym pamiętać przy następnych modelarskich zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.