Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie pancerni,pomocy!!

Jako odskocznięod latadel zakupilem model IS-2 italeri w 1/72.Przyjemnie sie go skladalo, aż do momentu przyklejenia gąsienic. Wychodzi krzywo,nie bardzo chcąpasowaćdo siebie poszczegolne fragmenty. Możektoś z was robil ten model? Jak zakładać gąsienice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hejka Panowie.

 

Mam mały kłopot z lufami do dwóch czołgów Crusaider MK III Italerii i Matilda MK III/IV Tamiya. A więc tak:

- Crusader początkowo był wyposażony w działo dwufuntowe a nastepnie było ono zamieniane na 6 funtowe (początek 1942). I teraz mam dylemat bo RB produkujedwa rodzaje luf 35B02 do Matyldy i 35B17 do Crusadera. Która z nich powinna być w moim modelu?

- Matilda - czy w/w lufa 35B02 będzie odpowiednia do tego tanka.

Jakie lufy karabinowe były by odpowiednie do obu modeli?

Do Matildy pasuje mi 35B64, a do Crusadera ponoć był to Vickers kal. 0.303, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej lufy.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pytanie do Shermanologów czy wersja Mk.1c Hybrid była zdobyta przez niemcow jeśli tak to prosił bym o jakieś foto lub zwykle info

Nie jestem szrmanologiem i dlatego nie mam pewności czy te zdjęcia przedstawiają wersję o którą ci chodzi...

Ale zamieszczę je... a nuż widelec trafiłem

Captured%2003.jpg

sherman-76-02.jpg

Ge96461.jpg

firefly_3.jpg

Sherman1.jpg

sherman-75-03.jpg

sherman-75-00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od jakiegoś czasu robię figurki pięciu rosyjskich żołnierzy, ale nie jestem pewien czy nadadzą się one do dioramy przedstawiającą bitwę pod Kurskiem rok 1943. Szperałem po necie ale nic nie znalazłem. Bardzo proszę o odpowiedz.

 

Link do figurek:

http://www.mojehobby.pl/products/Russian-Anti-Tank-Team.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko czy gąsienice Hetzer Starr to jest ten sam typ gąsienic co w późnym Hetzerze? poniewaz dostałem model Hetzer Starra Trumpetera niestety bez gąsienic a chciałbym kupic Friule do poźnego Hetzera tylko nie wiem czy będą pasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy su-76 i su-76m różniły się czymś znaczącym wyglądzie zewnętrznym?

Jeśli tak to czy jakieś su-76 dotrwały do walk o Berlin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różniły się zasadniczo. SU-76 to wersja wczesna z zamkniętym przedziałem bojowym, SU-76m późniejsza z otwartym. Nie zetknąłem się z SU-76 w operacji berlińskiej.

Trzeba tylko zauważyć że "m" często jest pomijane w opisach (np. zdjęć) gdyż wersji pierwotnej (bez "m") wyprodukowano tylko 560 sztuk i rozróżnienie w nazwie nie jest absolutnie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Trzeba tylko zauważyć że "m" często jest pomijane w opisach

Właśni dlatego miałem kłopot z tym bo wpisując w Google su-76 i su-76m pokazywały się te same zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

Mam zamiar tworzyć kolekcję tematyczną modeli pancernych(ewentualnie inne wojskowe).

kolekcja ma dotyczyć Polskich pojazdów z czasów między wojennych i początku 2. wojny światowej. w skali 1:35(tankietke TK-3 mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar tworzyć kolekcję tematyczną modeli pancernych(ewentualnie inne wojskowe).

kolekcja ma dotyczyć Polskich pojazdów z czasów między wojennych i początku 2. wojny światowej. w skali 1:35(tankietke TK-3 mam)

No i??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.