Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy. Modelarsko też nowy od 20 lat nic nie sklejałem i chciałbym jakoś zacząć. Szukam jakiegoś modelu czołgu na początek, wiadomo ze nie wyjdzie mi arcydzieło, wiec ma to być model tani i prosty. Przeglądając Allegro wybrałem najtańszy model TANKIETKA TKS Z 20 MM NKM WZ. 38FK - RPM - 1:35 http://allegro.pl/tankietka-tks-z-20-mm-nkm-wz-38fk-rpm-1-35-i2725798611.html

Co sadzicie o moim wyborze ? Może polecicie jakiś inny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na początek lepiej kupić coś co się w miarę dobrze składa, żeby się na starcie nie zrazić.

Akurat produkty RPM'u i Mirage do taki nie należą.

Niestety w 1:35 nie za bardzo się orientuję natomiast w 1:48 spokojnie mogę ci polecić produkty Hobby Bossa.

Z resztą wszystko zależy jaki masz limit finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to "model" to w ty produkcie trzeba zbyt dużo poprawek ale jeśli tylko do zasmakowania w hobby (jak się skleja i maluje) to chyba ujdzie. Jeśli chcesz robić tematykę z II wojny światowej to polecam 1:48 modele dość spore a ceny niezbyt wysokie (w porównaniu z 1:35)

Tylko jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu to myślę ze spokojnie 100-200zł miesięcznie na kolejne hobby mogę przeznaczyć. Co do tematyki to jakoś nie chce się ograniczać, ale faktycznie czołgi z okresu II Wojny najbardziej mi się podobają. Pewnie gdyby budżet był większy teraz bym rekonstruował M4 albo T34 w swoim garażu, a nie szukał pierwszego modelu do sklejenia:) Co do skali to nie jestem nastawiony na 1:35 choć wiadomo czołg im większy tym fajniejszy Pewnie skleję coś w każdej skali i wtedy dopiero zdecyduje się na jedna konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam ci model KW-1 lub KW-2 z Hobby Bossa w skali 1:48.

Modele dość proste w klejeniu mimo, że jest trochę części do sklejenia. Spasowanie jest dobre ślady po wypychaczach w niewidocznych miejscach mało szlifowania szpachli nie używałem prawie w ogóle. Trochę pracy trzeba włożyć w poskładanie gąsienic ale nie jest to jakieś karkołomne zadanie. W zestawie masz małą blaszkę fototrawioną i linkę miedzianą.

Cena modelu oscyluje w granicach 50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to chyba KW-1 jakoś bardziej mi się podoba. Dzięki za dotychczasowe opinie Mam nadzieję, że jeszcze ktoś mi coś mądrego napisze. A tego KW-1 jak nie jako pierwszego to 2 lub 3 wezmę na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sadzicie o produktach firmy AK Interactive? Nie ukrywam maja kilka fajnych specyfikow ktore chcialbym przetestowac, jednak sa dosc drogie i nie chce wpakowac sie w maliny poniewaz slyszlem ze produkty ak ktore trafily na nasz rynek sa kiepskiej jakosci. Najbardziej chodzi mi o opinie dotyczace farb i washy. Warto zainwestowac w produkty tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sadzicie o produktach firmy AK Interactive? Nie ukrywam maja kilka fajnych specyfikow ktore chcialbym przetestowac, jednak sa dosc drogie i nie chce wpakowac sie w maliny poniewaz slyszlem ze produkty ak ktore trafily na nasz rynek sa kiepskiej jakosci. Najbardziej chodzi mi o opinie dotyczace farb i washy. Warto zainwestowac w produkty tej firmy?

to nie jest żadna magia to poprostu zwykle farby o odpowiedniej konsystencji i kolorystyce(np.dowiesz się jak wygląda afrykański kurz),ceny jak z kosmosu jeśli nie masz czasu na zabawe w robienie samemu filtrów,washy itp. a masz za dużo kasy to:

-farby niby dobre ale potrafią pojawiać sie niespodzianlki

-washe dobre ale 20 zeta

zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem te wszystkie nowinki są zbędne(choć parę rzeczy jest dobrych)ale jak dla mnie stanowczo za drogich i można je spokojnie samemu zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie interesuje mnie zestaw farb do malowania pancerki olive drab, bodajze 6farb i opis jak robic cm, farba do malowania odpryskow ,specyfiki do robienia zaciekow i zestaw do robienia mocno ubloconych czolgow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-stosując jednen kolor np.pliwkowy odpowiednio go rozjaśniając i przyciemniając 3 kolorami uzyskasz to co tam a instrukcje znajdziesz na forum(nie jest to jakieś specjalnie trudne ,co prawda nie oddaje oryginału a jedynie wygląda)

-odpryski zacieki zrobisz zwykłymi Humbrolami (kiedyś tego nie było i dawano sobie radę

-te do błocenia są w miarę dobre szczegolnie te typu WET ale mi jakoś nie wychodzą

jest to szczera i absolutna prawda i nie zamierzam cię odwodzić od zakupu tych specyfików poprostu jest na to moda(jak na Zmierzch)i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mam pytanie , czy występuje jakieś jedno kolorowe maskowanie Leoparda 2a5 lub 2a6. Głupi przykład ale widziałem takie w ModernWarfare 3 ale jestem ciekaw czy występuje w rzeczywistość a jak już to na jakim modelu. I jaki to kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest że Pulk Ułanów Karpackich wg brytyjskich źrodeł polacy mieli w posiadaniu 4 Pz III J i prawdopodobnie 3 Pz III (niektóre źródła mówią o 2 jeszcze inne mowią o 3 wersjach G przeznaczonych do celow szkoleniowych o numerach od 1-3 które tak naprawde były wczesną wersją J) Tak przynajmniej wyczytałem na innym forum swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.