Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś miał styczność z tym zestawem revella? http://www.revell.com/germany/military/80-3204.html

Zastanawiam się nad kupnem, bo cena jest chyba dobra jak na 3 modele. Choć to jest skala 1:72 a ja wybierałem dotąd modele tylko w 1:35 lub shermana w 1:48.

Polecacie ten zestaw czy sobie go odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

 

Parę dni temu aerograf odmówił mi posługi... diagnoza jest taka że zalegają w nim resztki farby... podaje powietrze ale nie zasysa farby... może to być coś innego ??

Jak wyczyścić dziada żeby nie rozpuścić w nim wszelakich uszczelek ??

Pamiętam że kiedyś czyszcząc stary aero w zmywaczu wamoda zjadł mi jedną uszczelkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zmywaczu wamoda zjadł mi jedną uszczelkę.

No to jak już jest tak źle, to proponuję przemyć rozcienczalnikiem Mr.Color Thinner. To ten do płynnej szpachlówki.

Straszny "zylc" i każdy rodzaj farby ruszy oszczędzając uszczelki.

Mi kiedyś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa na podobnej zasadzie ale jest trochę inny można to porównać do humbrol i pactry zależy co komu pasuje ( podobno te masy mają trochę inne właściwości). Poszukaj jest parę artykułów o "green stuff" które czytałem ale nie pamiętam dokładnie i nie chciałbym cię wprowadzić w błąd.

Sam używam na razie dwuskładnikowego wamodu i nie narzekam ale jeszcze nie miałem porównania z innymi.

To nie jest przypadkiem to samo co Masa Modelarska Wamodu też pewnie do spawów

Te masy nie są produkowane do robienia spawów na czołgach a przynajmniej nie jest ich takie główne przeznaczenie. Takie masy są produkowane na potrzeby samodzielnego tworzenia figurek i uzupełniania większych luk w modelach (zwykła szpachlówka nałożona grubą warstwą po odparowaniu rozpuszczalnika może się zapaść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko.

Muszę zrobić do dioramy pojazd z przestrzelonymi szybami, pojazd cywilny ale z czasu II WŚ. Jak to powinno wyglądać?

Czy na szybie powinny się zrobić dziurki i rozchodząca się pajęczynka czy np szyba po serii z karabinu powinna się rozsypać cała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien kiedy wprowadzono hartowane szkło (chyba po II wojnie) więc zrób to tak jak wygląda zwykła szyba po stłuczeniu czyli kilka dużych kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Teraz pracuję nad serią tanketok ТKD i mam następne pytanie: którego koloru oni byli wewnątrz a mianowicie który kolor wewnętrznych burt sterówki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam oświecie mnie w sprawie malowania modelu Morser Karl-Gerat 040/041 (Initial Version) , jest to wczesna wersja i niewiem czy moge pomalować ją na kolor piaskowy z kamuflarzem , wsumie znalazłem już takie malowanie w googlach , działa po nadaniu 2 nazwy ,ale nieweim czy jest to prawidłowe , 2 sprawa to malowanie wagonów , trumpeter podaje że były one tylko w kolorze szarym ,natomiast hasegawa dopuszcza malowanie piaskowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.